'לא הצלחתם לפגוע בי': יגאל גואטה מתעלם בפוסט פרידה מש"ס ודרעי

ח"כ לשעבר יגאל גואטה מגיב לראשונה אחרי ההתפטרות: "אין בליבי טענות כלפי אף אדם בעולם!" • "אמשיך לעסוק באותם 80% מהנושאים שכולנו מסכימים עליהם" • מודה לעוזריו, לחברי 'המועצת', לאישתו, בנו, בנותיו, ומשפחתו המורחבת - ומתעלם מאריה דרעי ושס • וממי הוא מבקש סליחה
יוני גרין
כ"ח אלול התשע"ז / 19.09.2017 13:36
גואטה

הבוקר (שלישי), 48 שעות בדיוק לאחר שהגיש את מכתב התפטרות ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, הסתיימה כהונתו של ח"כ יגאל גואטה כחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס.

בהתייחסות ראשונה אחרי ההתפטרות, כתב גואטה בדף הפייסבוק שלו את אשר על ליבו, תוך שהוא נמנע מלהזכיר בכל הפוסט את ש"ס:

"אחי ורעי עם ישראל היקר והאהוב! בשעה זו נכנסה לתוקף התפטרותי מכנסת ישראל. כבוד גדול היה לי לשרת את עם ישראל בכנסת ישראל.

לאור הפניות הרבות והבלתי פוסקות שאומר את דברי, בחרתי לשתף אתכם ברחשי לבי בדרך זו.

ראשית, אפתח בתודה ענקית לכל עם ישראל, חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים כאחד, על התמיכה הרחבה מעבר לכל פרופורציה שקיבלתי בימים אלו. מה שמוכיח שעם ישראל האמיתי, מעוניין אך ורק באהבה ואחווה, אחדות ורעות.

אין בליבי טענות כלפי אף אדם בעולם! אני אוהב כל אחד ואחת מאחינו בני ישראל.

והריני מוחל וסולח לכל מי שהתכוון לפגוע בי, פשוט כי לא הצלחתם!

פעילותי הציבורית תמשיך ביתר שאת וביתר עוז, לעשות כל אשר לאל ידי לטובת החלש והנזקק כפי שעשיתי בשני העשורים האחרונים, לפני היותי חבר כנסת ורחוק מעין המצלמות. אמשיך לפעול לאחדות ולקירוב העם, שזהו הדבר הנחוץ ביותר לעם ישראל בעת הזו. כשאנחנו מאוחדים מי יכול עלינו!

אמשיך לעסוק באותם 80% מהנושאים שכולנו מסכימים עליהם, אך משום מה איננו פועלים בהם די, ולצערי מפנים את כל האנרגיות לעסוק כל העת ב-20% מהנושאים עליהם אנו חלוקים – המפלגים ומשסעים את העם.

ולעיקר דבריי, בפרוס עלינו השנה החדשה, שתבוא על עם ישראל לשלום, לבריאות ולהצלחה.

ברצוני לבקש סליחה מכל אותם אנשים, אוכלוסיות וקהלים, שלמרות שפעלתי כמיטב יכולתי – לא תמיד הצלחתי בשליחותי הקצרה לסייע להם, וקצרה ידי מלהושיע.

סליחה משני מיליון עניים במדינת ישראל שלא הצלחנו לפעול די כדי להוציאם מקו העוני, כאשר מחר כל עם ישראל הולך לחגוג את ראש השנה סביב שולחנות עמוסים כל טוב.

סליחה ממאות אלפי נכים שמישהו בכלל העלה על דעתו שהם יכולים להתקיים מ-2348 ש"ח בחודש.

סליחה ממאות אלפי זוגות צעירים חסרי קורת גג, שנקרא להם בשמם, 'הומלסים' הנאלצים לדלג מבית לבית ללא מנוח לנפשם.

סליחה מזקני עם ישראל היקרים שלא הצלחנו לדאוג להם לקצבת סיעוד על מנת שיזכו בשארית חייהם, לחיים שאין בהם בושה וכלימה, ולמינימום של כבוד.

סליחה ממאות אלפי הילדים והמשפחות בפריפריה שלא הצלחנו לצמצם עבורם את הפערים בחינוך, ברווחה, בבריאות.

סליחה, מעוד ועוד אוכלוסיות, קהלים ואזרחים פרטיים שתקצר היריעה מלהזכיר את כולם, כל אדם הוא עולם ומלואו.

סליחה מאותם אזרחים שפנו אלינו ללשכה לפניות הציבור, וקצרה ידי מלהושיע.

בשלב זה עבר גואטה לפרק התודות, תוך שהוא נמנע מלהזכיר את יו"ר ש"ס אריה דרעי:

"אני מודה לעוזריי הנאמנים, עו"ד שמעון גיגי, נתי מור יוסף ואמיתי ארביב, שעמלו לילות כימים לשרת את עם ישראל, ולטפל באלפי הפניות שהגיעו אלי.

"לשולחיי, חברי מועצת חכמי התורה, עשיתי ככל יכולתי למלא שליחותכם נאמנה, וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה כן אקבל שכר על הפרישה.

"לסיום, תודה ענקית לבני משפחתי היקרים והאהובים לי מכל. בראש ובראשונה לאשתי היקרה גילה שתח', שעומדת לצידי בכל שנות פעילותי הציבורית, ונותנת לי את הכוח להמשיך הלאה. שלי ושלכם שלה הוא.

"לבנותיי היקרות שמחה ורחלי, ולבני האהוב מושיקו, אשר חסכתי מזמן האיכות איתם מיום הולדתם, על מנת שאוכל לשרת את הציבור נאמנה. ואף על פי כן תמכו בי ללא לאות, אתם משפחה לתפארת, וגאוותי היחידה!

"לאחיי ואחיותיי היקרים, ומשפחתי המורחבת והמגוונת. אתם הסמל והדוגמה לאהבה, אחווה ואחדות. משפחה זה ערך עליון.

"בברכת שנה טובה. כתיבה וחתימה טובה

שלכם ולמענכם תמיד, יגאל גואטה"

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות