מסירים מסכה: 'הרב שהתנצר' נחשף כאיכר מהונגריה – שנחשד בגניבה

הסיפור המלא מופיע בגיליון של 'מחפשים', המגזין הדו-שנתי של יד לאחים - המיועד ליהודים הנמצאים בכתות המיסיון הנוצרי • עוד בגליון: ראיון מיוחד ומרתק עם אחד מבכירי המיסיונרים לשעבר ביוון
נתן פרל
כ"א אלול התשע"ז / 12.09.2017 17:33
רומניה

תחקיר מיוחד שנחשף במגזין 'מחפשים', היוצא לאור על ידי מחלקת ההסברה של יד לאחים, מתחקה אחר עקבותיו של "רב" מהונגריה, שהמיסיונרים מציגים תדיר בכתביהם כמי שהמיר את דתו.

התחקיר מסיר את המסכה מפניו של אותו "רב" ומציג מסמכים אותנטיים המראים כי הוא הועמד למשפט בארה"ב בגין התחזות לרב, וכי מדובר באיכר שנמלט מהונגריה – לאחר שנחשד בגניבה.

מחלקת ההסברה של יד לאחים הוציאה בחודש האחרון את מגזין מס' 7 של 'מחפשים' – כתב עת המיועד לאנשים הבאים במגע עם כתות המיסיון הנוצרי.

הכתבה המרכזית במגזין מוקדשת לראיון מיוחד ומרתק עם אחד מבכירי המיסיונרים לשעבר ביוון, שפעל להמרת דתם של יהודי המדינה מטעם הכת הנוצרית 'היהודים המשיחיים'. בסופו של דבר הוא גילה סתירות של ממש בכתובים הנוצריים, הבין את טעותו והתגייר כהלכה עם משפחתו.

הראיון עמו נערך בירושלים, כשחזותו היהודית אינה מסגירה את עברו.

בגיליון מובא גם סיפורה של אישה יהודייה שלאחר נפילת מסך הברזל נגררה על ידי מיסיונרית לנצרות, ועד מהרה הפכה להיות מראשי הכנסיה הפרוטסטנטית הגדולה ביותר בקייב בירת אוקראינה, ובמסגרת זו הביאה יהודים רבים להצטרף לכנסיה. היא מספרת על ההליך שעברו היא ובני משפחתה, שבמהלכו גילו את השקר שבנצרות ונטשו את הכנסיה, תוך שהם מוותרים על משכורות עתק וחיי פאר.

במגזין משולבים גם סיפורי השגחה פרטית, היסטוריה יהודית לאור ממצאים ארכיאולוגיים, כתבות ומאמרים נוספים לטובת היהודים שהלכו שבי אחר הכת המיסיונרית. לצד אלו מופיעים גם קטעי קומיקס השמים ללעג את פעילות המיסיונרים ואת הבדיות שהם מפיצים.

'מחפשים' מופץ חודש האחרון לאלפי יהודים שנלכדו ברשת המיסיונרית ברחבי הארץ. פעילי יד לאחים מחלקים את העיתון בשערי למעלה מ-150 הקהילות המיסיונריות, לאלו הבאים ליטול חלק בטקסים ובהרצאות.

. בימים אלו החלה עבודת התרגום לרוסית ולאנגלית של גיליון זה, במטרה להפיץ אותו ליהודים דוברי רוסית ואנגלית, שהמיסיונרים פועלים בקרבם.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות