"שלמו לי מעל מיליון שקלים כופר": נעצר חשוד בסחיטת אחד הבנקים

העצור חשוד שסחט את אחד הבנקים הגדולים במדינה וחברות נוספות במשק - כאשר איים לחשוף מאגרי נתונים של לקוחות • דרש כופר כסף של מעל מיליון ש"ח במטבע מסוג ביטקוין, תמורת אי פרסום הנתונים ומכירתם
חיים טוויל
כ"ח אב התשע"ז / 20.08.2017 13:43
האקר

יחידת הסייבר בלהב 433 עצרה לפנות בוקר (ראשון), בתום חקירה מורכבת וסמויה, שהתנהלה בשיתוף הרשות הלאומית להגנת הסייבר, תושב הצפון בן 32, בחשד כי סחט את אחד הבנקים הגדולים במדינה וחברות נוספות במשק – כאשר איים לחשוף מאגרי נתונים של לקוחות, אם לא יקבל מהנהלת הבנק והחברות המסחריות, סכום כסף מעל מיליון ש"ח, במטבע וירטואלי מסוג ביטקוין.

ראשיתה של הפרשה, במיילים ששלח החשוד אל הנהלת הבנק והחברות בסוף חודש יולי. החשוד הוא עובד לשעבר בחברה המספקת שירותים למספר בנקים ומשרדים ממשלתיים, ביניהם הבנק המדובר.

על פי החשד, הצליח החשוד להשיג מאגרי נתונים של הבנק, דוגמת פרטי זיהוי לקוחות, ודרש כופר כסף תמורת אי פרסום הנתונים ומכירתם – דבר שעלול היה לפגוע בבנק ובחברות.

יחידת הסייבר בלהב 433 ויחידת המו"מ של משטרת ישראל, החלו בחקירת הפרשה, לצד התנהלות במיילים מול הסוחט, על מנת לאתר את החשוד שהסווה את זהותו ברשת ולבסס את הראיות הנדרשות נגדו, תוך נטרול האיום.

הבוקר, עם הסרת צו אסור הפרסום, ניתן לפרסם, כי צוותי משטרה מיוחדים של להב 433 ערכו חיפושים במספר זירות על מנת לאתר את החשוד ולנטרלו, תוך השתלטות במקביל על מחשבו ונגישותו לרשת ולסיים את הפרשה בהצלחה, עם מעצר החשוד, איסוף הראיות הנדרשות והשבת המידע הרגיש לבעליו למניעת הנזק הפוטנציאלי.

במקביל לחקירה המשטרתית, צוותים של הרשות הלאומית להגנת הסייבר, יחד עם הפיקוח על הבנקים, פעלו כדי לוודא שלא נגרם נזק למערכות הארגון, שלא היתה פגיעה בחשבונות הלקוחות, ולא נפגעה רציפותו התפקודית ובכדי לשפר את חוסנן של מערכות הבנק.

העצור הובא אחר הצהרים לדיון בבימ"ש שלום ראשל"צ, ומעצרו הוארך בשמונה ימים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות