"לא רושמת בשבת": התירוצים של בעלי הצמרים לחוקרי מס הכנסה

בשיא עונת התיירות בצפון ביצעה רשות המסים מבצע ביקורת שהתמקד בצימרים, וילות אירוח, מלוניות, ונותני שירותים לענף התיירות • התירוצים, לפעמים, משעשעים
חיים טוויל
ט"ו אב התשע"ז / 07.08.2017 14:59
כסף, שקלים

בין הזמנים? רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בצפת ובסביבה בדגש על תחום האירוח הכפרי.

במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה צפת, בוצעו 128 ביקורות בצימרים, וילות אירוח, מלוניות, נותני שירותים לענף התיירות ועוד. מהביקורות עולה כי כ-11% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת אצל בעל וילות אירוח בצפת גילו החוקרים אי רישום תקבולים משלוש קבוצות שהתארחו בווילות, בהיקף של 21,000 שקלים. בעל המקום הסביר: "הגעתי משוהם והייתי עייף אחרי שלוש שעות נסיעה, אני יושב פעם בשבוע ורושם מה שצריך".

בדיקת חשבון בנק של בעל צימרים באזור העלתה חוסר התאמה ביניהן ובין ספרי החשבונות במקום. בדיקת ניהול ספרים העלתה אי רישום הכנסות של כ-40,000 שהתקבלו מ-19 לקוחות שונים.

בעל הצימרים טען: "חלק זה מקדמות וחלק לא הספקתי לרשום".

על שולחנה של בעלת צימרים באזור נמצאו שני שוברי אשראי בסך של כ-3500 שקלים שלא נרשמו בספרי העסק. בנוסף, מתשאול לקוחות ששהו צימרים עלה כי גם תשלום בסך 1400 שקלים לא נרשם.

בעלת המקום הסבירה: "אני ממתינה לעובדת שתגיע ותרשום".

אצל בעל חברה לטיולי שטח נמצאו הכנסות לא רשומות מחמישה לקוחות שונים בסך 2600 שקלים. בעל החברה הסביר: "הלקוח אמר שהוא לא מגיע ובסוף הוא בא, ברח לי".

באחד מהמושבים באזור נערכה ביקורת אצל בעלת צימרים ונמצאו 7200 שקלים שלא נרשמו בספרי העסק. בעל המקום הסבירה: "אני לא רושמת בשבת".

תצפית על נהג מונית בצפת העלתה כי הוא לא הוציא קבלה למספר נוסעים אותם הוריד. הנהג טען: "הם לא ביקשו, לכן לא הוצאתי קבלה".

ביקורת שנערכה אצל קבלן להקמת פרגולות שביצע עבודה באחד מהמושבים באזור גילתה כי הוא לא רשם הכנסות של כ-19,000 שקלים. הקבלן אמר לחוקרים: "אגיע הביתה ואני מתחייב להוציא קבלות".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  כמה רשות המיסים שלמה על הכתבה הזו?...
  07/08/2017 19:31
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. נו, באמת…

 2. רשויות, קחו עוד אחד..... "וילה פול ויו קונספט" במושב מנות רק מזומן ולפני הכניסה .עד
  08/08/2017 14:14
  מוזי
 3. היום לא קיבלנו לא קבלה ולא חשבונית.