שריפה השתוללה בצפת: 14 בתים נשרפו, 7 נפגעו משאיפת עשן • צפו

שריפת קוצים התפשטה לעבר שכונת מעלה כנען בצפת: 14 בתים ומספר כלי רכב נשרפו • שבעה בני נפגעו באורח קל משאיפת עשן • ראש העיר צפת הכריז על נוהל מצב חירום בעירייה
חיים טוויל
כ"ב תמוז התשע"ז / 16.07.2017 16:13

שבעה בני אדם נפגעו באורח קל בצהריים (ראשון) לאחר ששריפת קוצים שפרצה בשטח פתוח התפשטה לעבר שכונת מעלה כנען בצפת.

שריפת הקוצים החלה סמוך לרחוב הרבי מליובאוויטש בשכונת כנען בצפת, והתפשטה במהירות לכיוון בניינים סמוכים. רק לאחר כשלוש שעות הושגה שליטה על האש.

כתוצאה משריפת הקוצים אחד הבניינים החל להתלקח ובמהלך השתוללות האש נפגעו 14 בתים ומספר כלי רכב.

שישה צוותי כיבוי אש פעלו במקום, וכוחות משטרה פינו את דיירי 20 הבניינים הסמוכים.

כוחות גדולים של מד"א הכוללים אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א, איבטחו את פעולות כיבוי האש במקום ונמצאים בהערכות מיוחדת.

חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו לבי"ח זיו שבעה נפגעים לבית החולים זיו בעיר – 6 אזרחים מבוגרים ולוחם אש בן 31. מצבם קל והם סובלים משאיפת עשן. חדר המיון בבית החולים נערך לקליטת פצועים נוספים.

מנהל מרחב ירדן במד"א אלי פרץ שהגיע למקום השריפה סיפר: 'הגענו בכוחות גדולים של אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ וכונני מד"א רכובים על אופנועים. ראינו עשן סמיך בכל האזור ומספר בתים חד קןמתיים שאליהם התפשטה האש. יחד עם כוחות המשטרה והכיבוי נערכו לטיפול בנפגעים אנחנו מסייעים בביצוע סריקות אחר לכודים. לשמחתנו, בשלב זה לא ידוע על נפגעים קשה או לכודים.

"החובשים והפראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-7 מבוגרים מהשכונה ששאפו עשן ומצבם קל. אנחנו עדיין ערוכים בכוחות גדולים ומקווים שבדקות הקרובות האירוע יסתיים ללא נפגעים נוספים. הסריקות עדיין נמשכות בדירות שעלו באש".

בעקבות שריפה שפרצה מורדות שכונת כנען והתפשטותה לתוך השכונות, הכריז ראש העיר צפת על נוהל מצב חירום בעירייה: גוייסו בעלי התפקידים הפועלים בחירום, הוכרז על פתיחת מרכז קליטה זמני במתנ"ס בלום, ומחלקת הרווחה של העירייה החלה לבצע מיפוי ופינוי קשישים ומשפחות שבתיהם נפגעו.

במקביל, מחלקת ההנדסה של העירייה החלה בבדיקות בתים שנפגעו, על מנת לבחון האם ניתן לאפשר למשפחות לשוב לבתים.

בהוראת כיבוי אש והצלה הוחלט על כיבוי מערכת החשמל בחלקים של השכונה. רק לאחר כיבוי השריפה כליל ובדיקה שאין חוטים גלויים, תחובר מערכת החשמל.

צילום: חברת החשמל, אלימלך גרסטל

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    אסון! יכול היה להמנע אם היו עדרי עיזים בחורש!
    30/07/2017 11:02
    דני
  1. כל החורשים צריכים להיות שטחי מירעה- עם סככות צל ושקתות מים!