"השמאל נעץ בי רעל, ההתעללות בשרה – סאדיזם": בני ציפר עונה

עיתונאי 'הארץ', בני ציפר, פרסם פוסט ארוך בדף הפייסבוק שלו, בו הוא תוקף את אנשי השמאל שהתעללו בו בשל תמיכתו בראש הממשל ורעייתו שרה • מצהיר: "אני סבור שמצאתי בו וברעייתו ידידי אמת בתוך אווירת הטירוף הסאדיסטי שהארץ שטופה בה"
אבי כץ
כ"ב תמוז התשע"ז / 16.07.2017 15:08

לאחר הביקורת שספג בשל תמיכתו בראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, פרסם היום (ראשון) עיתונאי 'הארץ', בני ציפר, פוסט ארוך בדף הפייסבוק שלו, בו גולל את הסיבות שהובילו אותו לכך.

"מכיוון שיש אנשים שתוהים אם התחרפנתי או אם אני זקוק לטיפול נפשי על שום שאני מודיע בראש חוצות על אהבתי לראש הממשלה בנימין נתניהו ולאשתו, אני חש שהגיע הזמן להבהיר את הדברים ואת סיבתם", פתח ציפר את הפוסט.

"ראשית הקשר שלי עם אשת ראש הממשלה נוצר מתוך הזעזוע העמוק שלי לנוכח ההתעללויות שעברה מיד התקשורת. למען האמת זיהיתי בסאדיזם הקולקטיבי הזה קווים דומים להתעללויות שעברתי כילד בשכונת הסנובים השמאליים אפקה שבצפון תל אביב. לא עוללתי רע לאף אחד, אבל מתוך שלא התאמתי לתבנית, היו חיי כנער גיהנום מתמשך.

"ביקשתי להיפגש עם אשת ראש הממשלה כדי לאשר לעצמי שאכן מדובר כאן בדמוניזציה איומה שלה", מספר ציפר. "בכך חתמתי את גורלי מבחינת השמאל. הייתי למוקצה מחמת מיאוס. וכשלצערו של השמאל ניצח נתניהו בבחירות, והזמנתי אותו ואת רעייתו לארוחה בביתי כדי להביע את שמחתי על ניצחונו, אמרה לי סוציולוגית נודעת ששברתי טאבו בחברה הישראלית ושעונשי בוא יבוא, והוא בא".

לדבריו, אחרי טור שפרסם בנושא באתר 'הארץ', היחס אליו השתנה. "יש רגעים שאדם שוגה ונופל וחש שעולמו אבד. זה מה שקרה לי בעקבות טור אומלל שכתבתי ושבעקבותיו הופסקה כתיבתי ב'הארץ'. איזו חדווה אפפה אז את אספסוף השמאל שכמו עמד בתור כדי לנעוץ בי את חיצי הרעל שלו, וביניהם חברים שחשבתים לקרובים שפתאום הכריזו עלי כעל לא מוסרי, ומשוררים שרק תמול שלום סעדו על שולחני ופתאום שינו את פניהם".

ולא רק הם. "עורכים צעירים החבים לי את הקריירה שלהם הפנו לי עורף. תוכנית טלוויזיה שהשתתפתי בה דרך קבע ביטלה את השתתפותי בה, ומגישתה המצפונית, שהעמידה תמיד פנים של ידידה, לא טרחה אפילו לומר לי מלה משל הייתי חפץ טמא".

ציפר מבהיר כי הוא עומד מאחורי הזוג נתניהו: "דאגתם האישית אלי לא ידעה גבול. בשעות נדירות של פנאי טילפן אלי ראש הממשלה לשוחח אתי על המוסף לספרות שבעריכתי כדי לנסות להשיב לי את הערך העצמי שאבד לי. הוא רואה בי בן שיח אינטלקטואלי ואני יכול לומר בגאווה שאחרי ביקורי הפרטי האחרון בביתם לא מכבר, אני חש שאני יכול לחיות עוד שנים רק מהריבית דריבית של חוכמת החיים והידע האנליטי העמוק שספגתי ממנו בשיחתנו.

"ויותר מכל אני סבור שמצאתי בו וברעייתו ידידי אמת בתוך אווירת הטירוף הסאדיסטי שהארץ שטופה בה".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  נתניהו
  16/07/2017 15:36
  יפ
 1. התנהגות למופת של עיתונאי הארץ בני ציפר רק מי שמאמין באמת כל הכבוד יישר כח

 2. רחמנות עליו
  16/07/2017 16:11
  יוסי
 3. אם ציפר לא תופס מה קרה לו- שילך לרופא. ממש מקרה דוגמא לסטודנטים לרפואה.
  ליחצן עצמו מכעס על עברו והרופפות נפשית עד כדי שסביבתו נקעה נפשם ממנו- מלמד משהו על האיש. רחמנות. זה אינטלקטואל? זה מקרה עצוב.