מנהריה ועד ערד: בקרוב ייפתחו עוד 10 קווי אוטובוסים שיפעלו בשבתות

תנועת 'ישראל חופשית' מתכוונת להפעיל בקרוב 10 קווי שירות שיתופיים לים בשבתות בפריסה ארצית • גם עיריית מודיעין תפעיל הסעות בשבת • בכיר ב'ישראל חופשית': רוצים להוכיח שיש ביקוש בציבור להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, ובכך להפעיל לחץ על הממשלה • הנהגים - גם יהודים
אריה ריבקינד
י"ח תמוז התשע"ז / 12.07.2017 10:23
אוטובוס, דן

תופעת הקווים השיתופיים הפועלים בשבת צוברת תאוצה: תנועת 'ישראל חופשית' מתכוונת להפעיל בקרוב 10 קווי שירות שיתופיים לים בשבתות בפריסה ארצית. זאת בנוסף לשמונת הקווים שכבר קיימים. כך מדווח עידן יוסף באתר news1.

הקווים צפויים להיפתח בערים הבאות: נהריה, חדרה, נתניה, כפא סבא, אריאל, ראשון לציון, מודיעין, אשדוד, יבנה, ערד.

הקווים ייפתחו בשיתוף שתי האגודות הקיימות – שבוס ונוע תנוע.

לפי הדיווח ב-news1, פעילים של ישראל חופשית יקיימו "כינוסי התעוררות" בעשר הערים הללו, בהם ינסו לגייס תמיכה מפעילים מקומיים, מיזמים, מפוליטיקאים מקומיים ומראשי הערים. הכינוס הראשון צפוי להתקיים באשדוד בעוד כשבועיים.

אייל אקרמן, מנהל מרכז "תשתית" להכשרות וליזמות אזרחית‏ בישראל חופשית, אמר כי המטרה היא להוכיח שיש ביקוש בציבור להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, ובכך להפעיל לחץ על הממשלה. לדבריו, עלות הקמת קו שכזה מסתכמת בכ-150-100 אלף שקלים, ואם לא יצליחו הפעילים לגייס את הסכום הדרוש להפעלתם – יפנו למימון המונים באינטרנט.

נדב כהן, מנכ"ל שבוס, ארגון הנתמך לדבריו בין היתר על-ידי 'שתיל' מיסודה של הקרן החדשה לישראל, אמר כי הנהגים המפעילים את קווי האגודה אינם רק לא-יהודיים, וגם יהודים מסיעים קווים בהתאם לחוקי העבודה, תוך קבלת יום מנוחה ביום אחר של השבוע.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    מצוין, איש באמונתו יחיה
    13/07/2017 23:50
    ישראלי חופשי
  1. מי שרוצה לשמור שבת וללכת לבית כנסת מוזמן, זכותו לא נפגעת מזה שמישהו אחר נוסע באוטובוס.