אח של חבר בכת: "הלברנץ תכנן להימלט, 'לב טהור' בדרך לאיראן"

שלושה ימים לאחר שהרב שלמה הלברנץ, מנהיג 'לב טהור', טבע בנהר במקסיקו, טוען ש', שאחיו "כלוא" בכת כבר 25 שנה: "קיבלנו מידע מגורמים בתוך הקהילה שהלברנץ מתכנן מסע בריחה נוסף" • "הכל כבר מוכן, יש להם את האישורים הדרושים. באיראן אפילו מחכים בכיליון עיניים לקבוצת היהודים הזאת" • מאשים את המדינה: "במקום שהקונסול ייצא לבדוק אם יש גופה והאם היא של הלברנץ, מוציאים הודעה בהסתמך על עיתונאים"
חיים בוזגלו
ט"ז תמוז התשע"ז / 10.07.2017 13:02
לב טהור

שלושה ימים לאחר שהרב שלמה ארז הלברנץ בן ה-54, מנהיג כת 'לב טהור' טבע – על פי הדיווחים – בנהר במקסיקו, ולמרות שהיום אמורה להתקיים הלווייתו, בישראל יש עדיין מי שמסרב להאמין כי הוא אכן מת וחושש כי מדובר מתרגיל הונאה נוסף של מי שמשטה כבר שנים רבות בשלטונות.

לפי הדיווחים, ביום שישי בסביבות השעה ארבע אחר הצהריים נסחפה גופתו של הלברנץ עם זרמי המים ובין הסלעים מאות מטרים, ונמשתה רק לאחר יותר מקילומטר על ידי צוות חילוץ והצלה מקומי.

אלא שלמרות הדיווחים הללו  בני משפחה של חסידיו המתגוררים בקהילה הסגורה – מסרבים להתרגש. "במקסיקו זה מקובל. משלמים 1000 דולר ובתקשורת מספרים על מוות", הם אומרים.

בשיחה עם חרדים 10 מאשים ש' – שאחד מבני משפחתו "כלוא", כהגדרתו, כבר 25 שנה בכת הקיצונית – את מדינת ישראל במריחת הפרשה.

"בעבר האיש הזה (הלברנץ – ח.ב) החזיק בשתי אזרחויות. אחת ישראלית ואחת אמריקנית, אבל כיום הוא מחזיק רק באזרחות ישראלית ובמקום לטפל במקרה, לבוא, לבדוק, לשמוע, לראות – הם סומכים על איזה עיתונאי מקומי. מדובר במצב לא הגיוני. יש כאן משפחות רבות שחוששות ליקריהן. אנחנו לדעת האם אכן זה אירע. אך במקום שהקונסול הישראלי ויבדוק את העניין עד תומו, מוציאים הודעה בהסתמך על עיתונאים".

לדברי ש', יש יסוד סביר לחשד שמדובר במוות מבוים, וכי לא אירע עם הלברנץ דבר. "בתקופה האחרונה קיבלנו מידע מגורמים בתוך הקהילה על כך שמנהיג הקהילה מתכנן מסע בריחה נוסף", הוא מגלה בשיחה עם חרדים 10.

כת 'לב טהור,' שכ-40 משפחות המשתייכות אליה הגיעו בחודש האחרון מגואוטמלה למקסיקו, נעה ונדה בעולם ולא בפעם הראשונה. בתחילה הוא נמלט מישראל לארצות הברית. לאחר שגורש מארצות הברית בסוף שנות ה-90, הוא השתקע יחד עם אנשיו בקנדה. לפני שלוש שנים, לאחר ששלטונות קנדה החלו לחקור טענות על התעללות בקטינים בתוככי הכת, עברו בני הקהילה לגואטמלה, שם אף הקימו – לאחר פשיטה של השלטונות על הקהילה בגואטמלה סיטי – יישוב חדש עבור הקהילה, שכלל מקומות מגורים, מקווה ואפילו מקומות תעסוקה.

לאחרונה,  כשחשו כי השלטונות מנסים להצר את צעדיהם, החליטו להגר אל מקסיקו.

ש' טוען כי על פי המידע שקיבלו, כוונתו של הרב הלברנץ הייתה להימלט ממקסיקו אל יעד אחר.

לדבריו, היעד הבא במסע הבריחה אמור היה להיות מדינה ערבית עוינת: "בזמן הקרוב אמורים בני הקהילה להימלט אל כורדיסטאן ומשם, אחרי מסע, להגיע אל איראן עימם אין לישראל הסכמי הסגרה".

בשיחה עם חרדים 10 מספר ש', כי באיראן כבר מתכוננים לבואם. "הכל כבר מוכן, יש את האישורים הנצרכים לכך במדינה השיעית, ובאיראן אפילו מחכים בכיליון עיניים לקבוצת היהודים הגדולה הזאת".

לדבריו, בעקבות התכנון לקראת המסע, שאלת מותו של מנהיג הקהילה מקבלת משנה תוקף. "לא מן הנמנע שהוא עשה את כל ההצגה הזאת כדי שהרשויות 'ירדו' ממנו וכך יוכל לבצע את הבריחה. כל רגע שמדינת ישראל מתעלמת והקונסול לא מגיע לבדוק האם מדובר אכן במנהיג הקהילה או שמא מדובר באמת בידיעה מבויימת – זה מחדל".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לצערינו ....
  10/07/2017 18:58
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. חייבים לארגן באופן מיידי משלחת עם פסיכולוגים רופאים, בני משפחה ועוד כדי להציל בערך את 180 ילדים. ושם יש מושל כמו היטלר מי שימשיך את דרכו {כמו המתעלל הרוצח מאיר יששכר רוזנר ביחר עם המנובל נחמן הלברנץ} ומסוגלים אפילו לשכנע אותם ללכת אחריו לגן עדן.

  חייבים לפעול מיד מיד מיד. כשכתות נקלעות למשבר כזה הן רק הולכות ומקצינות, ולכן כולם שם ובפרט כל הילדים נמצאים עכשיו ממש בסכנת חיים.

  מלייקווד בשם רפאל ק. שהיה פעם בכת לב טהור ויש לו שם עדיין קרובי משפחה טוען וחושד שהלברנץ היה שחיין מקצועי ואומר שיתכן שמאיר יששכר רוזנר הטביע אותו בגלל שהוא רוצה להיות המנהיג החדש של הכת.

  הוא גם בוכה על זה שהלברנץ מת, וטוען שהרשע האמיתי בלב [לא] טהור הוא מאיר יששכר רוזנר כמו שכולם כבר יודעים את זה על השייגץ מאיר יששכר רוזנר ימ"ח. אנחנו לא ניכנס כאן לחשבונות שמים שאין אנו בקיאים בהם. מתנגדיו של הלברנץ יאמרו שהנקמה והקללה שהם הטילו עליו התקיימה. גם ידוע שלמה ארז הלברנץ החציף פניו נגד מרן הרב עובדיה יוסף ועוד גדולי ישראל כמו הרב מקאשוי ועוד ועוד. למעשה הוא זה שהרג את עצמו כשהוא הלך לטבול בחוסר אחריותו בנהר מסוכן. לא הציונים הרגו אותו אלא הוא בעצמו הרג את עצמו. ויתכן שהחשוד הרוצח מאיר יששכר רוזנר הטביע אותו בסופה של דבר.

  • דניאל   11/07/2017 04:30

   שטויות במיץ עגבניות חיה בסרט