50 אלף קנס ש"ח: גבייה מעל המחיר עבור צהרון תהיה עבירה פלילית

על-פי הצעת החוק החדשה שיזמו ח"כ יפעת שאשא ביטון וח"כ יעקב מרגי: מפעיל צהרון שיגבה יותר מהמחיר המירבי שנקבע על ידי שר החינוך - ייקנס בסכום של עד 50 אלף ש"ח • בצהרון לא ישהו יותר מ-35 ילדים • שאשא ביטון: 'הצעת החוק תשים סוף להיעדר הפיקוח ותקל על יוקר המחיה'
אריה ריבקינד
כ"ד סיון התשע"ז / 18.06.2017 14:21
מלמד מורה תלמוד תורה חיידר ילדים פלאש 90 (2)

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק לפיקוח על מחירי הצהרונים שיזמו הח"כים ד"ר יפעת שאשא ביטון מכולנו – יו"ר הוועדה לזכויות הילד, וח"כ יעקב מרגי – יו"ר וועדת החינוך.

הצעת החוק קובעת, בין השאר, כי בצהרון לא ישהו יותר מ-35 ילדים, ומסמיכה את שר החינוך לקבוע את המחיר המרבי לתשלום עבור צהרון – ואת סל השירותים הבסיסי שיינתן במסגרת הצהרונים.

לפי ההצעה, לצורך יישום הוראות החוק יוקם מנגנון פיקוח ייעודי במשרד החינוך, ומפעיל צהרון שיגבה יותר מהמחיר המרבי שנקבע, ייקנס בסכום של עד 50 אלף שקלים.

הצעת החוק מרחיבה למעשה את הפיקוח, כך שיכלול את כל הצהרונים שמקבלים תמיכה מהמדינה, גם אם אינם מופעלים ישירות על ידי הרשויות המקומיות.

ההצעה תוצמד להצעת חוק קודמת, שהוגשה אף היא על ידי ח"כ שאשא-ביטון בנובמבר אשתקד.

שתי ההצעות נחשבות לפורצות דרך בהסדרת תחום שהיה עד כה בגדר "שטח הפקר", ולראשונה הן קובעות כי גבייה מעל המחיר המרבי עבור צהרון מהווה עבירה פלילית.

ח"כ שאשא ביטון: "מחאת הצהרונים נפלה על אוזניים קשובות. הצעת החוק תשים סוף להיעדר הפיקוח ולעושק המחירים של הצהרונים במדינת ישראל ובטוחני כי תקל על יוקר המחייה, שאיתו מתמודדות משפחות רבות".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות