פרוש תקף את גפני: "אולי הוא הגיע אחרי הפלסטינים, אני כאן 8 דורות"

ח"כ מאיר פרוש הגיב בחריפות לדברי יו"ר דגל התורה בוועידת ישראל לשלום של עיתון 'הארץ' כי "הפלסטינים היו פה לפנינו" • "כל ההתחבקות עם השמאל היא תמוהה, מרגיזה ואין בה כל תועלת. אמרתי לו את זה כבר"
אריה ריבקינד
י"ח סיון התשע"ז / 12.06.2017 18:40
מאיר פרוש

סגן שר החינוך מאיר פרוש הגיב היום (שני) בחריפות לדברי עמיתו לסיעת יהדות תורה, ח"כ משה גפני – שאמר בוועידת ישראל לשלום של עיתון 'הארץ', כי "הפלסטינים היו פה לפנינו – אנחנו הוצאנו אותם מפה".

"אולי גפני הגיע אחרי הפלסטינים, אני נמצא כאן שמונה דורות", אמר פרוש. "כל ההתחבקות עם השמאל היא תמוהה, מרגיזה ואין בה כל תועלת. אמרתי לו את זה כבר בישיבת הסיעה לפני שבוע".

גם במטה החרדי בליכוד הגיבו לדברי גפני: "האיש מנותק לחלוטין מהציבור החרדי".

במטה הוסיפו: "כשהזהרנו בערב הבחירות ש'גפני הוא שמאל', התכוונו לכך. הציבור החרדי מתנגד להזיות המשיחיות של השמאל, ומתנגד נחרצות להפקרת חבלי ארץ לידי המרצחים הפלסטיניים".

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, תקף אף הוא: "גפני מוכיח כמה התורה אקטואלית. מרגלים בלבוש רבני תמיד היו".

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  קידוש השם?
  12/06/2017 18:43
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. העולם אומרים שמשפחת פרוש מאילו שרצו לבטל הכינוס, לבטל העצרת, הם היו ממשפחת פרוש, השם פרוש כשמו כן הוא….. חז"ל אמרו (פסחים מ״ח:) שנה ו"פירש" קשה מכולם. עי"ש, כי תורתו נפגמה, וזה חמור יותר ממי שלא למד בכלל. פירש = פרוש. יש כתיב ויש קרי ודו"ק. ולפסק הלכה ולמעשה אם הם מגינים על וועד הישיבה הם מאלו ש"פרשו" מהתורה הקדושה.

  לדוגמא: גם היה עוד משכיל כמותם, ידוע שקראו לו "מנדלסון", ימש"ו והוא היה ירא שמים בתחילת דרכו עד ש"פרש" וכבר אמרו חז"ל שנה ופירש קשה יותר מכולם. מנדלסון ידע והבין במה תלויה קדושתו של עם ישראל, ועל פי זה עמל ברשעותו להפריש את תמימי ישראל מדרך הישר.

  פעם הוא נטפל לקבוצה של יהודים ושכנעם בכל מיני שכנועים שיתרחקו מדרך התורה רח"ל, והיו אותם יהודים מתקשים להפסיק להניח תפילין ושאר דברים, כי הם היו רגילים בכך מילדות. אמר להם מנדלסון שר"י, האם אתם נוטלים ידים? אמרו לו: כן, ואנו מאוד מקפידים בזה. אמר להם, עתה הבנתי שאתם עדיין קשורים בעבותות הקדושה ביהדות, כיון שנטילת ידיים מביאה קדושה, ואמר להם שמעתה יקפידו להמנע מנטילת ידיים ומעתה תוסר הקדושה מהם, ויוכלו בנקל להתנתק רח"ל ממצוות שהיה להם קשה עד כה להתנתק מהם. זה רק דוגמה מ"פרוש" והמבין יבין.

 2. מטה חרדי בליכוד?
  12/06/2017 19:03
  נפתלי
 3. הם כן חרדים?
  איזה גדול בתורה תומך בהם בדיוק?

 4. מ ח ר י ד
  13/06/2017 12:03
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. מחריד היה לשמוע את המשכיל משה גפני אתמול, כשהוא מדבר דברי כפירה. הוא הכריז כי השמאל 'אינטלגנטי' ומה זה אצלו אינטלגנטי? מה שהשמאל דוחף ואוהד, לא צריך להיות חוקר גדול לדעת מה רוצה השמאל, אין זה עוד כמו פעם שהם ביקשו לבנות מדינה של קיבוצים, אנשי הקיבוצים של אז היו צדיקים לעומת השמאל של היום, הלוחם בעד ליברליות חופש מכל נושא דתי, ובעד הכרה בתועבה.

  יהודי 'חרדי' ללא כל קשר לעמדתו המדינית, לא יכול להיות חלק מן השמאל בשל ה'אינטלגנטיות' של השמאל, הם מבקשים להשיג את מה שהוא ההיפך הגמור מיהדות מתורה ומצוות.

  משה גפני מאוהב בשמאל בשל סיבות אישיות שבעתיד בלי נדר נספר לכם, ואין זה מסיבות אידיאולוגיות כלל, במיוחד כשהוא חונך ושמע אלף ואחד פעמים כי נציג חרדי אין לו את היכולת להחליט בנושאים כאלו אלא רק גדולי התורה מכריעים. אין דבר כזה ימין או שמאל אצל חרדים, כשעולים לסדר היום נושאים כאלו שואלים את גדולי התורה וכפי שיורו יעשו.

  חוצפתו הגדולה של משה גפני שהוא עוקף את גדולי התורה, במקום שיאמר כי גדולי התורה הם אלו אשר צריכים לשמוע ולהחליט וכפי שיורו כך יעשה אז הוא קובע קביעות מדיניות כאלו אשר בימים אחרים הוא היה עף ממקומו.

  גפני גם שוכח שכל הצהרה כזו מבריחה עוד אלפים מתמיכה אי פעם ליהדות התורה ושלא יתלונן מדוע קיבלו רק 6 ולא 7. בבחירות האחרונות בגלל שהוא וליצמן לא רצו להתחייב שלא יילכו עם השמאל יהדות התורה הפסידה אלפי קולות.

  אם גפני ימשיך בהצהרות כאלו לא יהיה מנוס ובבחירות הקרובות להריץ שוב מפלגה חרדית נוספת, אפילו שזו לא תעבור את אחוז החסימה ובשום אופן לא להצביע למי שמבקש לחזק את השמאל המרבה תועבה וליברליות ומוחק את הדת בכל תחום מן החיים.