קחי את הזכויות וגשי אל כסא הכבוד

הצלם חיים טויטו, מי שעמד מאחורי הקמפיינים האחרונים לזכות רפואתה של חיה הדר ג'רופי ע"ה, בטור פרידה מהילדה בת ה-8 שאיחדה את כל חלקי העם
חיים טוויל
י"ב סיון התשע"ז / 06.06.2017 12:27
חיים טוויטו

הדרך לבית העלמין נראית ארוכה מהרגיל.

מאז הטלפון ב-9:45 בבוקר הזמן כמו עצר מלכת. כששמעתי שהוא שואל בקו בקול רוטט: זה קרה? זה אמיתי? – ואני שלא הסתכלתי בוואטסאפ עד אותו הרגע פותח ומביט. מסתכל אל ההודעות שלא הפסיקו לזרום אלי ומעכל את המציאות המרה.

חיה הדר ע"ה בת נחמה דינה. הילדה שאיחדה את כל חלקי העם!

לוויה אינה מאורע פשוט, ויותר מזה לא לוויה של ילדה קטנה בת 8 שלא חטאה. הורים צעירים שקוברים את ילדתם הקטנה זה טרגדיה.

בחלל בית העלמין ברחובות, עת מכניסים את חיה הדר הקטנה אל האדמה עלתה בי זעקה פנימית: "ה', למה? עד מתי?".

מגיל קטן לימדו אותי שאין רע יורד מלמעלה, אבל במקרה הזה, נראה שהמשחק הזה התקדם צעד אחד יותר מדי. אבל מי אני שאדע "חשבונות שמים".

פגשתי אותה לראשונה במהלך השנה שעברה, ילדה שלא מפסיקה לחייך ולצידה משפחה מדהימה שרק מחזקת את כולם בכוח בלתי ייאמן. זה היה  ביום כיף לילדי עמותת 'הקו המאחד' בספארי ברמת גן. ילדה שכלפי חוץ נראית שבר כלי, אך מבפנים היא חזקה ואין יותר מהחיוך שהיה נסוך על פניה להעיד על כך.

כמו שאר עם ישראל גם אני קיבלתי את שמה בקבוצות שונות וגם אני התפללתי לרפואתה. כחבר של משפחתה פגשתי אותה מאז מספר פעמים באירועים השונים ועקבתי אחר מצבה. רציתי שתמשיך לחיות! ילדה קטנה שלא חטאה.

בפורים האחרון, יום הולדתה ה-8 של הדרי הקטנה, החלטתי לפעול ויחד עם בני משפחתה הרמתי את קמפיין ה'צ'ארידי' 'ונהפוך הוא' – הופכים את הפור לטובה.

יחד איתם עקבתי במהלך יום הפורים עקבתי אחר אלפים  מעם ישראל בעולם כולו שקיבלו החלטות טובות והתפללו לזכותה.

חיכינו. האמנו. קיווינו.

עליות ומורדות היו מנת חלקה של הדרי מאז, אך בהתקרב חג השבועות מצבה התדרדר משמעותית והגידול החל להתפשט אל עמוד השדרה, מה שהוביל אותי לקמפיין "והאלוקים יעננו בקול". יחד – כל עם ישראל, לצד גדולי הזמר החסידי שהתנדבו לקמפיין, זעקו כולם חיה הדר בת נחמה דינה לרפואה שלימה.

המספרים והתפילות שמאחורי הקמפיין היו עצומים. אחדות בלי נתפסת בכל חלקי העם.

בבוקר חג השבועות, כשעליתי את עליית עשרת הדברות לזכותה של הדרי התפללתי גם אני וביקשתי ש"האלוקים יעננו בקול".

במוצאי החג, כשדוד של הדרי שניאור ג'רופי שעשה המון לזכותה, כתב לי: "הדרי פונתה אתמול בלילה בטיפול נמרץ עם קשיי נשימה, ב״ה בזכות התפילות והזעקה, היא משתחררת כעת" – ידעתי שלעת עתה הצלחנו וקיויתי שתימשך עליה במצבה.

כשקיבלתי את ההודעה המצערת שלאחר חמש שנים של סבל השיבה הדרי את נשמתה לבורא, הרהרתי בחמש השנים האלו, הרהרתי בחמש שנים שאיחדה את עם ישראל כולו. אנשים, נשים וטף. חמש שנים שכולנו התפללנו לרפואתה מידי יום ביומו.

אפנה רגע להדרי, את אמנם לא מכירה אותי אישית, אבל בכל זאת אנא, אנא גשי עם זכויות אלו. קחי את אותן זכויות של ילדה טהורה בת 8 שאיחדה את עם ישראל כולו וגשי לפני כסא הכבוד ותבקשי דבר אחד: ביאת משיח! משיח שישלים את פעולתך בעולם וייאחד את כל חלקי העם.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  עם כל הכבוד, בתוך עמי אנכי יושבת, והיום לראשונה שמעתי את השם הזה...
  06/06/2017 13:54
  קצת פרופורציה
 1. אז איך זה איחד את "כל" חלקי העם???
  (מכירים את אלה שמסתכלים על המרחב הסביבתי שלהם כעל העולם כולו?)
  והעיקר יה"ר שלא יישמע עוד שוד ושבר בגבולנו.

  • חכם   22/06/2017 15:47

   מה לעשות שאתה אכזרי ומנותק

 2. צומי בקילו. שב תלמד תורה ותגיע ישועה לא מוואצאפ ואינטרנט ושאר השיקצע הזה
  28/06/2017 21:28
  ח
 3. כאילו הוא איזה אבא או סבא שמרחם לעליה – התפרצות רגשות ופרסום אינרנטי במקום לחזור באמת בתשובה