חרדי מב"ב שבנותיו לומדות ב'וולף': ראש הרשות של המאגר הביומטרי

לאחר כחצי שנה בה התנהלה הרשות ללא מנהל קבוע: שר הפנים אריה דרעי מינה את עצמון מינס לראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי • בכיר בעולם היי-טק: "מדובר בצדיק אמיתי. הוא נחשב לאיש ה-it אולי הכי בכיר בישראל, והוא 'סתם חרדי מבני ברק'"
נוחי גולד
כ"ט אייר התשע"ז / 25.05.2017 01:02

לאחר כחצי שנה בה התנהלה הרשות לניהול המאגר הביומטרי ללא מנהל קבוע: שר הפנים אריה דרעי מינה את עצמון מינס, חרדי, תושב בני ברק,  לראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי.

המינוי אושר פה אחד בוועדת האיתור בנציבות שירות המדינה.

הרשות הביומטרית היא רשות עצמאית במשרד הפנים, והיעוד שלה הוא  הקמה, ניהול ואבטחה של מאגר הנתונים הביומטריים, המשמש לתמיכה במערך הנפקת תעודות הזהות והדרכונים החכמים של רשות האוכלוסין.

עצמון מינס, בן 55, מונה לתפקיד לאור הרקורד העשיר והמקצועי שלו כסמנכ"ל טכנולוגיות ומערכות מידע בחברות ישראליות בכירות במשק, כמו ישראכרט, ויזה, עמידר, וכן בשירותו הצבאי כמתכנת ומנתח מערכות לוגיסטיות בחיל האוויר ועוד.

בכיר בעולם ההיי-טק אמר הערב לחרדים 10: "מדובר בצדיק אמיתי. הבנות שלו לומדות בסמינר 'וולף'. האיש הזה נחשב לאיש ה-it אולי הכי בכיר במדינת ישראל, והוא 'סתם חרדי מבני ברק'".

שר הפנים דרעי ברך על המינוי: ״מדובר באדם ראוי ומקצועי, עם רקורד מקצועי מהמעלה הראשונה. אני משוכנע כי עצמון מינס יזניק קדימה את נושא אבטחת המאגר הביומטרי, העומד לחולל מהפכה חיובית בתחום תעודות הזהות והדרכונים החכמים של מדינת ישראל".

היועץ המשפטי של התנועה לזכויות דיגיטליות, עו"ד יהונתן קלינגר, אמר בתגובה: "עצוב לראות שלקח חצי שנה לאייש את התפקיד ורק עכשיו, לאחר פניה של התנועה לזכויות דיגיטליות לוועדה המשותפת ושבוע לפני שהמאגר מתחיל לפעול – ממונה יושב ראש לרשות".

קלינגר הוסיף: "האם בשבוע שעד לתחילת הפעילות במאגר יספיק ראש הרשות החדש להכיר את העבודה, לרענן את נהלי אבטחת המידע, לסיים את קבלת המפתחות ולהתחיל לעבוד? ספק רב".

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  כנניהו המיסר
  25/05/2017 01:25
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. שאלת תם – את הידע המקצועי שלו בתחום הוא רכש לפני שהתחרד או שהוא למד את זה מתוך התורה?
  אני בטוח שאילו לא שירת בצבא ביחידות המחשבים הוא היה בוודאי עוד יותר מומחה בתחומו. חבל מאוד שהוא לא התמיד כל חייו בלימוד התורה. אין שום צורך לעבוד וללמוד שום דבר חוץ מללמוד תורה. פרנסה אפשר להשיג בסייעתא דשמיא בזכות התורה הקדושה.

 2. סמינר וולף זה חארטא
  25/05/2017 05:53
  אלא מה
 3. שם הבנות מודרניות ומגעילות פפפוועעע

 4. עצמון מינס איש מיוחד ירא שמים אמיתי
  26/05/2017 13:22
  איתי
 5. שיהיה בהצלחה !!!

 6. גם מנהלת המחלקה לרישוי עסקים ארצי במשרד הפנים
  26/05/2017 14:18
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 7. אחד הנשים המבריקות בשרות הציבורי, שזוכה להערכה מקצועית רבה בקרב משרדי הממשלה גרה בבני ברק בנותיה לומדות בסמינר שצרנסקי. ניתן להיות יר"ש ולהגיע למשרות גבוהות. קידוש השם אמיתי.

 8. לפני שהמושחת מכלוף עף לכלא הוא עושה עוד קומבינות ומינוי מקורבים
  27/05/2017 22:16
  הבצל הרקוב מכלוף
 9. ועוד חלוקת ג'ובים למקורבים