"אתם והכלבים שווים": 'הפלג' הפגין מול בית ראש מדור בני"ש בצה"ל

פעילי 'הפלג הירושלמי' הפגינו אמש בבני ברק, פתח תקווה ובית שמש - מול ביתו של יעקב ראשי, ראש מדור בני ישיבות בצה״ל • זעקו וכינו אותו, שוב ושוב, ׳צייד נשמות׳ ואחר כך רקדו ושרו "אם ללכת אל הצבא, אתם והכלבים שווים" • ההפגנות יתחדשו בכל רחבי הארץ בשעה 15:00
יוסף גרינבוים
כ"ב אדר התשע"ז / 20.03.2017 09:36

מאות פעילים של 'הפלג הירושלמי' הפגינו אמש (ראשון) במספר מוקדים, עקב מעצרם של שני תלמידי ישיבה עריקים -  אברהם דוב פטרוב, בנו של 'האיש החזק' בפלג שנעצר ביום שישי במהלך המחאה מול מרתון ירושלים ונגזרו עליו 20 יום בכלא צבאי, ושל ישראל מאיר טולדנו שנעצר במוצאי חג פורים בביתו באופקים, ומאז הוא נתון במעצר.

הפגנה סוערת התקיימה בעיר בית שמש, מול ביתו של יעקב ראשי, ראש מדור בני ישיבות בצה״ל. ההפגנה הופנתה ישירות כלפי יעקב ראשי, כשהמפגינים זעקו וכינו אותו, שוב ושוב, ׳צייד נשמות׳, זאת משום שלטענתם מדור בני הישיבות שבראשותו פועל כדי להוציא בחורי ישיבות מספסלי הישיבות לשירות בצה״ל.

בהפגנה השתתפו מאות משתתפים, שהתעמתו עם כוחות המשטרה הרבים שזרמו לזירה, על מנת לפזר את המפגינים – שרקדו ושרו "אם ללכת אל הצבא, אתם והכלבים שווים".

לאחר נסיונות רבים מצד כוחות המשטרה לפזר את ההפגנה, נעצרו מספר מפגינים, ומשתתפי ההפגנה ליוו אותם אל ניידות המשטרה בשירה וריקודים.

הפגנה סוערת התקיימה אמש גם בצומת הרחובות ז׳בוטינסקי בן גוריון ורבי עקיבא, שם מחו מאות על מעצר תלמידי הישיבה. לפחות 5 מפגינים נעצרו.

הפגנה נוספת התקיימה בפתח תקווה, מול בית קרוב משפחתו של יעקב ראשי.

בפלג הירושלמי עוקבים בדריכות רבה אחר משפטו של ישראל מאיר טולדנו, שיתקיים היום אחר הצהריים, זאת לאחר שבדיון הקודם בבית המשפט הצבאי בתל אביב-יפו, דרשה הפרקליטות הצבאית להטיל עליו שלושה וחצי חודשי מאסר.

"משפטו כאמור מעורר עניין ותוצאות המשפט עתידים להבעיר הפגנות סוערות במיוחד ברחבי הארץ", אומרים בפלג.

היום (שני) יחודשו ההפגנות בכל רחבי הארץ בשעה 15:00 – בירושלים, בגינות סחרוב, בבני ברק, בית שמש, מודיעין עילית, ואשדוד.​

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לדעתי... כנסו עכשיו
  20/03/2017 10:29
  אביי
 1. הגיע הזמן שחייבים לפתוח העיניים ולדעת ולהבין שכל השקפה של פלג הירושלמי זו היא על פי התורה הקדושה וע"פ שולחן ערוך!!! ושאר ההשקפות של אחרים אפילו מאלו שלבושים בגדי חרדים הם פסולות לגמרי.

  זה גם כולל את הלימוד במכללות והשכלתם והאקדמי' וכו' הרי זה המשך מהמשכילים הארורים ימ"ש וזכרם, שבמאתיים שנה האחרונים הם החריבו והרסו את כל הכלל ישראל והביאו את ההתבוללות ההחלטית לכולם.

  וכמו שבזמנם החרימו והפרידו אותם גדולי עולם החזקים והאמתיים והוציאו אותם מתוך הכלל והפרידו את כל הקהלות הקדושות מהם, כמו כן היה מן הראוי לעשות גם היום, וביתר שאת מכיון שהיום הסכנה יותר גדולה להיות נמשכים אליהם ח"ו, מכיון שנלכדו במצודתם גם הרבה בני תורה, ומורים, דיינים, רבנים, אדמורים, ומנהיגים וכו' ואין ההמון בעלי דעה להפגין ולמחות נגדם כמו ההפגנות מאלו הצדיקים מפלג הירושלמי שמקדשים שם שמים ברבים.

  • לאביי האומלל.   20/03/2017 14:25

   אין הסבר אחר לאחד שיש לו אינטרנט הוא קיצוני ולאחד שהוא נגד רבנים והוא קיצוני. זה חייב להיות מחלת נפש קשה. אתה בן אדם אומלל ממורמר מתוסכל ונחות. אני מרחם עליך. הקיצוניים נגדך ואתה לטובתם. וככה הם מרגישים שאתה סוג ב. מסכן….