מעצרים ופרשים: מפגיני 'הפלג' חסמו את צומת בר אילן • צפו

בגלל מעצר בחור הישיבה ישראל מאיר טולידנו, תלמיד ישיבת 'מאירת שמועה' באשדוד: מפגיני 'הפלג הירושלמי' יצאו אחר הצהרים לחסום את צומת בר אילן, שרו 'עוצה עצה' ונאבקו בשוטרים ובפרשים - שפתחו את הכביש לתנועה • 9 מפגינים נעצרו • מפגינים חסמו גם את מחלף גנות בכביש 4
איתמר זינגר
י"ז אדר התשע"ז / 15.03.2017 16:15

פעילי 'הפלג הירושלמי' מפגינים אחר הצהרים (רביעי) בצומת בר אילן בירושלים, במחאה על מעצרו על ידי המשטרה הצבאית של שראל מאיר טולידנו מאופקים, תלמיד ישיבת 'מאירת שמועה' באשדוד, בגין עריקות מצה"ל.

השוטרים פועלים במקום באמצעות פרשים ומכת"זית. כמה מהמפגינים נפצעו וקיבלו טיפול במקום מכוחות ההצלה.

מהמשטרה נמסר: בהמשך למחאת החרדים בצומת ז'בוטינסקי פינת בן גוריון ברמת גן, החלו המפגינים להתפרע, לגלות אלימות כנגד השוטרים ופגעו באופנוע משטרתי .
עד כה נעצרו 4 ומועברים ברגעים אלו לחקירה במשטרה.

משטרת ישראל תנקוט אפס סלחנות כלפי מפגינים שיפרו את הסדר וירימו ידם על אנשי החוק, כמו כן תפעל למיצוי הדין עימם.

• מפגינים מ'הפלג' חסמו גם את מחלף גנות בכביש 4 לכיוון צפון. מהמשטרה נמסר כי הכביש נחסם לתנועה ונפתח כעבור זמן קצר.

• גם בצומת שער הנגב התייצבו כ-30 חרדים בצד הדרך עם שלטים בידיהם, לאחר שניסו לחסום את הכביש. כוח משטרה במקום שומר על הסדר, בשלב זה אין הפרעה לתנועה.

הפלג הירושלמי

•  כ-120 חרדים עם שלטים בידיהם  בשלב זה הוסטו על ידי כוחות המשטרה לצד הדרך. כביש 40 צומת כנות  פתוח לתנועה אך ציבור הנהגים מתבקש לנסוע במשנה זהירות.

הפלג הירושלמי, הפגנות

כפי שדווח בחרדים10, בעקבות מעצר תלמיד הישיבה הורה הגר"ש  אוירבך לצאת להפגנות מחאה. בירושלים החלה ההפגנה בצומת בר אילן בשעה 15:30, ובשאר רחבי הארץ לפי ההתארגנות המקומית של פעילי 'הפלג'.

ראשי 'הועדה להצלת עולם התורה' הבטיחו במהלך היום, כי "הפעם יהיה סוער במיוחד".

פרשים מנסים להשליט סדר:

מעצרים של מפגינים:

חוסמים את הכביש:

חסימה של הצומת:

 צפו איך מפנים את החסימה:

המכת"זית המשטרתית בפעולה:

ויש גם שירת 'עוצה עצה':

קטטה עם נהגים שנחסמו:

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    כל הכבוד מסירות נפש למען עם ישראל. ממש קידוש השם ענק! תראו איך יהודי צדיק וקדוש מוסר את נפשו כחלק מהמחאה האדירה נגד גזירת גיוס השמד והזימה ר
    15/03/2017 17:48
    משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  1. האידיוט יהודה משי זהב שבניו משרתים בצה"ל – השמד, בטור ב'ידיעות' על בובת החייל במא"ש: "יש לי טענות כלפי הרבנים שלנו, המפגינים מוציאים שם רע, חייבים להוציא אותם מהשכונות. אסור לפחד מהם. ועל המשכילים הכופרים כמוהו אמר הקב"ה בַאֲבֹד רְשָׁעִים רִינָּה וגו' ודו"ק. עפרא לפומא – פירוש הביטוי – שימלא פיו עפר דהיינו שיחזור לעפר ממנו בא גופו ותלך נפשו לאבדון מבלי שום זכר, ע"י הקב"ה בעצמו. ומי שהמציא את המילה חרד"ק ניצח את המערכה.