"מי הם שיכפו? רבותינו הורו לנו לא להכניס פיקוח ועדת תקשורת"

שנה אחרי שקבוצת מפגינים פתחה במחאה יומית כנגד חנות לממכר פלאפונים כשרים בבני ברק, המסרבת לקבל פיקוח של 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' - פיזר השיטור העירוני את ההפגנה • מוכר: "בחודשים הראשונים נגרמו לנו הפסדים כספיים גדולים. הם רודפים ומשמיצים בכל מקום"
חיים בוזגלו
י"ט שבט התשע"ז / 14.02.2017 23:55

המאבק נגד הטלפונים הסלולריים: צוות שיטור עירוני שחלף ביום שני ברחוב רבי עקיבא בעיר בני ברק, הבחין בקבוצת אנשים שהתקהלה בסמוך לאחת החנויות המרכזיות לממכר מכשירי טלפון סלולריים בעיר.

המתקהלים – שעשו זאת לא בפעם הראשונה – חסמו את הכניסה לחנות, חילקו מנשרים שמטרתם למנוע כניסת עוברים ושבים לחנות – ושכנעו את הרוכשים הפוטנציאלים שלא להיכנס פנימה לחנות.

הסיבה? ובכן, לטענתם בעלי החנות מכשילים את הרבים. לא פחות.

שמואל רייך, אחד המוכרים בחנות כנגדה התקיימה ההפגנה, סיפר הערב לחרדים10, כי לא מדובר בפעם הראשונה שהמוחים מפגינים כנגד החנות – הנחשבת למרכזית, בשל מיקומה האסטרטגי.

"לפני כשנה, החל מאבק עיקש נגד החנות ובעליה, בשל סירוב בעלי החנות להכניס פיקוח של 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' על החנות עצמה – זאת מלבד המכשירים הסלולאריים שנמכרים בחנות", הוא מספר.

"שלא תבין לא נכון", הוא מדגיש. "לא נמכרים אצלנו מכשירים פרוצים ואפילו לא מכשירים 'תומכי כשר'. אנחנו כן מחזיקים טלפונים חכמים, דוגמת המכשירים המוגנים והמושגחים, שנמצאים תחת השגחת 'ועדת רבנים', כשבתוך החנות אף נמצא שילוט המעיד על כך".

רייך: "לא ייתכן שיכפו עלינו לקבל כשרות של מישהו שאנחנו לא מעוניינים בו. שאלנו את רבותינו כיצד לנהוג והם הורו לנו שלא להכניס את הפיקוח", הוא מגלה – ומבהיר: "כמובן שלא אתן את שמות הרבנים שמפחדים להיחשף בשמם, מחשש שמא יפגעו בהם או ברכושם".

הפכו למטרד

המאבק שמתנהל נגד החנות, נמשך כבר שנה ארוכה, ומתנהל באמצעות מספר אנשים העומדים מחוץ לחנות ומזהירים את העוברים ושבים ש"לא להיכנס לחנות", מפני שהם מסייעים לעוברי עבירה.

"מוכרים כאן טלפונים לא כשרים, כל הרבנים אמרו שאסור להיכנס לחנות הזאת" – אמרו באחת מן הפעמים לכותב השורות, שחלף לתומו בסמוך לחנות.

בתחילת המאבק ספגו בעלי החנות נזקים כספיים גדולים. "אתה צריך להבין, היו כאן אנשים שבכל אופן העיזו להיכנס, אבל רגע אחרי שנכנסו הם יצאו כלעומת שבאו. הדיבורים של המפגינים חלחלו לתוכם ופגעו בכיס שלנו", מספר רייך.

בתקופה האחרונה חלה החמרה במאבק נגד החנות, זאת לאחר שהמפגינים הקבועים החלו להחתים עוברים ושבים, המנויים על אחת מרשתות הסלולאר – שהחנות נחשבת למשווק מורשה שלה בעיר, בדרישה שלא לאפשר לחנות לשמש כמשווק, זאת בשל סירובם העיקש של בעלי החנות להכפיף את החנות ל'וועדת הרבנים לענייני תקשורת'.

אתמול, כאמור, השיטור העירוני הבחין בנעשה – ולראשונה הבהיר למפגינים כי ההתקהלות במקום אסורה. כעת המוכרים והבעלים מקווים, שהתקופה בה סבלו במיוחד, תהיה מאחוריהם.

"השיטור העירוני עבר כאן והבחין בהתקהלות בסמוך לחנות. כשהם הבינו במה מדובר, הם דרשו בתוקף מהמפגינים שלא להתקהל כאן, ובכך פיזרו את ההפגנה שמתנהלת כבר במשך כשנה.

"אמרתי לעצמי, תשמע כל הכבוד להם. הם הגיעו בזמן הנכון ופעלו בצורה הנכונה. ההפגנות הללו הפכו למטרד, בכל מקום משמיצים אותנו ובכל מקום מלכלכים עלינו. הגיע הזמן שמישהו יפעל נגדם, ואני שמח שהשיטור העירוני עשו זאת. אני רק מקווה שבכך למעשה הרדיפה תבוא לסופה".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לא תבוא לסופה.... הם עקשנים והחוק מענין להם את ה....
  15/02/2017 11:28
  שני
 1. עם כל הכבוד...
  20/02/2017 18:36
  נטע
 2. רב שחושש להשמיע את דעת התורה מחשש לחייו או רכושו הוא לא רב!!!
  חד וחלק!!!
  ולא שמעניין אותי מי הם הרבנים האלה אלא כדי להבהיר שלא כל איזה אברך שבקושי ניגב את החלב מהשפתיים יהיה פתאום רב ומורה הלכות…