בוז'י הרצוג צריך הרבה עיצות? גייס שבעה יועצים בתוך 18 חודשים

אורי רמתי הוא היועץ של עמותת הימין ׳עד כאן׳ שתוקפת את ארגון ׳שוברים שתיקה׳, אבל משמש בשבועות האחרונים גם כיועץ פוליטי של הרצוג לעניינים פנים מפלגתיים • איך זה עובד?
טל שניידר
כ"ח ניסן התשע"ו / 05.05.2016 21:44

1.
אלדד יניב מייעץ מזה זמן רב לבוז'י הרצוג ולאיתן כבל. הוא מסייע בכתיבת נאומים, טיפול בשימוע בוועדת הכלכלה ומספק שלל עצות מאחרי הקלעים.

על אף שהדבר מוכחש, מקורותיי מציינים כי הסיכום השקט בינו לבין הרצוג הנו שאלדד יקבל תמיכה בהתמודדות על מזכ״ל המפלגה, משרה שמציבה אותו במקום שביעי ברשימת העבודה לכנסת הבאה.

אחרים העשויים להתמודד על משרת מזכ״ל המפלגה ביום שבו ח״כ חיליק בר יסיים את התפקיד הם: יאיר פינק, היועץ/ראש מטה של שלי יחימוביץ׳ בשנים האחרונות, וח״כ מיכל בירן. לבירן כח שטח רציני בשל תפקיד העבר שלה (יו״ר המשמרת הצעירה) וגם בשל הקשרים החזקים שלה למצביעי ההסתדרות, דרך אח שלה, שי בירן (מנכ״ל אגף הכלכלה בהסתדרות).

2.
בהמשך לפרסום מראשית השבוע, על ריבוי יועציו של הרצוג ב-18 החודשים האחרונים – הנה שני יועצים נוספים העובדים עם הרצוג בתקופה האחרונה:

אורי רמתי, היועץ של עמותת הימין ׳עד כאן׳, משמש בשבועות האחרונים כיועץ פוליטי של הרצוג לעניינים פנים מפלגתיים. זאת בנוסף לרונן צור, כפי שפורסם בראשית השבוע. עוד יועץ שהוזעק, למטרות הטיפול הבהול בחקירת המשטרה, הוא עו״ד גיל סולומון.

במפלגת העבודה טענו שדבר לא נסגר (עם צור או עם רמתי), אך לי נודע ששניהם כבר עובדים או עבדו בשבועות האחרונים.

אורי רמתי הוא חבר של אלדד יניב, והוא אחד מאותם היועצים הפוליטיים שמדלגים מצד לצד. פעם אחת הוא מנהל אסטרטגיה של תקיפת ארגון ׳שוברים שתיקה׳, מטעמה של עמותת ׳עד כאן׳ – והנה החודש הוא עובד עם יו״ר מפלגת העבודה הרצוג.

רמתי עבד בעבר עם עמיר פרץ, איציק שמולי, מיכל בירן וארגון V15. ועכשיו, כאמור: עד כאן ועד הרצוג.

מי שחשפה את העובדה שהוא היועץ של ׳עד כאן׳ (עמותת ימין חדשה יחסית), הנה היועצת של מולד, שרון שחף:

001

רמתי לא המציא את הדילוגים מצד לצד, כמובן.

הדוגמא העדכנית ביותר היא משה קלוגהפט, האיש הצמוד של נפתלי בנט, שעשה פליק-פלאק סלטה וצוקהרה לאחור והתחיל לעבוד לאחרונה עם אראל מרגלית, לקראת ההתמודדות שלו על ראשות מפלגת העבודה.

002

תגובות:

אלדד יניב: אני לא עובד צמוד עם כבל ו/או אף אחד אחר. אני חבר של כבל והרצוג שנים ארוכות. אני אדם פוליטי הפועל למען עצמו.

אורי רמתי: הרצוג הוא אתגר אישי ופוליטי ענק ואני שמח שהוא נתן בי אמון לייעץ לו ולהיות בצוות שלו דווקא בתקופה הזו, ואני בטוח ביכולות של הרצוג והמחנה הציוני להביא בשורה וימים טובים לחברה הישראלית.

• מתוך הפלוג של טל שיינדר

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    תמשיכי לכתוב עליהם, זה ממש תוכנית בידור
    02/07/2017 12:57
    אריה
  1. חחח…טל שניידר . תותחית.