סמוטריץ: ‘חיות מרשה לעצמה לבקר את שר המשפטים בחריפות ובפומבי

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תוקף את נשיאת העליון: "ציות לחוק חשוב הרבה יותר מציות לפסקי דין. כשפסקי דין יושתתו על בסיס ציות לחוקי הכנסת, לא תהיה שום בעיה לציית להם ככתבם וכלשונם" • חיות על אוחנה: "בין תפיסת העולם שלו ובין אנרכיה של 'איש הישר בעיניו יעשה' - הדרך קצרה"
אריה ריבקינד
י' סיון התשע"ט / 13.06.2019 12:34

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ הגיב בצהריים (חמישי) בחריפות למתקפה חסרת התקדים של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות על שר המשפטים אמיר אוחנה.

“יש לראות בחומרה רבה את העובדה שנשיאת בית המשפט העליון מרשה לעצמה לבקר את שר המשפטים הנבחר בצורה חריפה ובפומבי”, צייץ סמוטריץ’ בטוויטר.

“לגופו של עניין, ציות לחוק חשוב הרבה יותר מציות לפסקי דין. כשפסקי דין יושתתו על בסיס ציות לחוקי הכנסת, לא תהיה שום בעיה לציית להם ככתבם וכלשונם”.

השופטת אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון, תקפה הבוקר בנאום שנשאה בהשתלמות לנשיאים וסגני נשיאים של בתי משפט במעלה החמישה – את שר המשפטים החדש אמיר אוחנה.

“בעקבות ראיון ששודר אתמול עם שר המשפטים, חשוב לי לומר לכם כי בעיניי יש לראות בחומרה את העובדה ששר משפטים במדינת ישראל, ביום השבעתו לתפקיד, בוחר לשתף אותנו בהשקפת עולם משפטית חסרת-תקדים וחסרת-אחריות שלפיה לא את כל פסקי-הדין הניתנים על ידי בית-משפט חייבים לכבד”, אמר חיות.

היא הוסיפה: “במלים אחרות, כל בעל דין יוכל מעתה בברכת שר המשפטים לבחור איזה פסק דין צריך לקיים ואיזה לא. ואני רוצה לומר על כך רק דבר אחד – בין תפיסת העולם הזו ובין אנרכיה של ‘איש הישר בעיניו יעשה’ – הדרך קצרה”.

נשיאת העליון הגיבה לראיון שהעניק שר המשפטים לעמית סגל בחדשות 12, במהלכו נשאל על אמירתו בעבר, לפיה לא כל פסיקה של בית המשפט צריך לקיים.

אוחנה השיב: ״טלי חתואל גרה בגוש קטיף. היא הגיעה לציר כיסופים ונורתה על ידי מחבלים שהגיעו עד הציר. מסתבר שהמחבלים הגיעו עד ציר כיסופים בחסות מספר מבנים, הצבא זיהה את המבנים כסכנה ביטחונית, ובג”צ למרות שאין לו מומחיות החליט למנוע את ההריסה”.

כאשר נשאל האם במקרים מסוימים לא חייבים לקיים את החלטות בג”צ – אוחנה השיב: “השיקול העליון צריך להיות שמירת חיי האזרחים, כן”.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  סמוטריץ ואוחנה חזון אחרית הימים דוד ויהונתן הנאהבים והנעימים
  13/06/2019 22:44
  צילצולית
 1. סמוטריץ מגן על אוחנה מי היה מאמין חזון אחרית הימים ממש דוד ויהונתן הנאהבים והנעימים ממש מצעד הגאווה

 2. אוחנה או טועה או מטעה בכוונה
  14/06/2019 16:00
  מרק
 3. זו הייתה מערכת הבטחון שלא מצאה הכרח להרוס את הבתים.לאוחנה אין מושג על מה הוא מדבר סמוטריץ הפריחה מגבה הומו. ימות המשיח.

 4. מצחיק
  14/06/2019 20:30
  די
 5. זה כמו שנשיאת בית המשפט תגיד לראש הממשלה מה לעשות ואיך להציע חוקים ומה אפשר לחוקק ומה לא אז מי שולט בפרמידה אסתר חיות או הכנסת המחוקקת ? או שמתי שנוח לבית המשפט היא לא מתערבת ושזה מאיים על הכיסא שלא היא מתלהמת אבל אני חושב שזה טיבעי כי אף אחד לא היה רוצה להיו. מפוטר בשיחת טלפון