‘בכל פינה’: האם זה הפתרון לטרור של נערי שוליים בלילות שבת בב”ב?

אירועי האלימות החמורים שהתרחשו בשבת וחג השבועות בבתי כנסת, הבהילו את ראשי עיריית בני ברק • הוחלט: השיטור העירוני יפעיל מעקב בליל שבת "בכל פינה" • ראש העיר בתום ישיבת חירום: "הוריתי על שורת צעדים מעשיים להשבת הסדר"
חיים טוויל
י' סיון התשע"ט / 12.06.2019 22:40

אירועי האלימות החמורים שהתרחשו בשבת וחג השבועות, כאשר עשרות נערי שוליים הטילו חיתתם על מתפללים ולומדי תורה, תוך אלימות קשה, הובילו את  ראש העיר בני ברק, אברהם רובינשטיין, לזמן היום (רביעי) דיון חירום בלשכתו, יחד עם מפקדי המרחב, בכירי השיטור העירוני, ראשי ‘השומרים’ ונציגי קהילות, כדי לדון  איך להשיב את הסדר הציבורי ותחושת הביטחון לתושבים.

בפגישה השתתפו  ראש העיר; ממל מקומו חנוך זייברט; סגן ראש העיר הרב מנחם שפירא; מנכ”ל העירייה שמואל ליטוב; ראש לשכת ראש העיר גדליה סילמן; שלומי מלכא, מנהל אגף שיטור עירוני; יאיר וייצברגר, מפקד תחנת בני ברק; נתי יקוטי מפקד שיטור עירוני ב״ב; אורן טיבי  קצין אג״מ של תחנת בני ברק  ושבתי גלבר וחיים רוטר, ראשי ‘השומרים’.

ראש העיר הציג את הדרישה – לטפל במקרי האלימות והוונדליזם המזעזעים במלוא החומרה.

• עוד בנושא:

עם אזיקים על הידיים והרגליים I התפרעויות בב”ב: נעצרו 11 בני נוער

כחלק משורת צעדים להגברת תחושת הביטחון ושמירה על הסדר, הורה ראש העיר כצעד ראשון על עיבוי משמעותי של כוח השיטור העירוני, באמצעות תגבור מערך סיורים רציף ורחב היקף בכל ימות השבוע, ומעקב צמוד בלילות שבת בכל פינה ברחבי העיר, כשבמקביל לפעילות העירונית היזומה, תשתף העירייה פעולה באופן מלא, תוך תיאום הדוק, עם גורמי האכיפה המשטרתית.

קציני המשטרה דיברו בפגישה בהרחבה על התוכניות המקיפות לפיהם יגבירו את הפיקוח והאכיפה בשבועות הקרובים, על מנת שלא לאפשר כל אלימות או הפרת סדר.

במהלך הדיון החמיא ראש העיר למשטרה ולשיטור העירוני שפעלו יחד עם ‘השומרים’ לאיתור מהיר של הנערים העבריינים והביאו למעצרם.

ראש העיר: “קיימנו ישיבות מקצועיות ושוחחתי בנושא הן עם מפקד המרחב מומו בוריה והן עם בכירי השיטור העירוני, כשהדרישה היא ברורה – לעשות הכל על מנת להבטיח את שלוותם וביטחונם של תושבי העיר ולהבטיח שהפורעים האלימים, הן אלו שהיכו בברוטאליות בליל החג והן אלו שפגעו הלילה בקדושת בית הכנסת וספרי התורה, ייתפסו ויועמדו לדין עד האחרון שבהם”.

ראש העיר הוסיף: “לא תיתכן מציאות שכזו בעיר התורה והחסידות, בה אברכים וצעירים מוכים על ידי פורעים אלימים, או שפוגעים בקדוש והיקר לנו, בתחושה שאין דין ואין דיין. חייבים אכיפה משטרתית מוגברת מול כל ניסיון לערער את תחושת הביטחון בעיר”.

במקביל יוקם מנגנון מסודר של תיאום ושיתוף פעולה בין כלל הגופים, משטרה, שיטור עירוני וארגון המתנדבים החרדי, במטרה להגביר את הסיורים ולהחזיר את תחושת הביטחון לתושבים.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    החברה החרדית מאבדת עצמה לדעת
    16/06/2019 10:28
    פרצבר רבה
  1. הגולם קם על יוצרו החרדים חברה שהולכת נגד טבע האדם אנשים רוצים לחיות להתפתח ללמוד נוער השוליים החרדי הוא נוער נפלא חומר ביד היוצר שצריך לספק לו עניין.