ח”כ אבי גבאי נבעט החוצה מהחיים הפוליטיים: לא יתמודד גם ברשימה

יו"ר העבודה לא ירוץ גם ברשימת העבודה לכנסת הבאה: "המפלגה במשבר גדול, ואינני מסיר את האחריות מעצמי" • מותח ביקורת: "בעולם שמחוץ לפוליטיקה, כשמנכ"ל מסיים הוא זז הלאה ולא הופך להיות כפוף למי שהיה תחתיו. תחתיי היו 4 יושבי ראש לשעבר. זו תופעה שמובילה לבעיות"
אריה ריבקינד
ט' סיון התשע"ט / 12.06.2019 20:28

יו”ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, הודיע הערב (רביעי) לתומכיו כי הוא לא מתכוון לרוץ במסגרת רשימת המפלגה לכנסת הבאה – ובכך למעשה לפרוש מחיים הפוליטיים.

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב גבאי: “את ההחלטה שלא להתמודד על ראשות המפלגה קיבלתי מזמן. לצידה נותרה התלבטות האם להישאר ברשימה לכנסת או לא”.

הוא הוסיף: “ההתלבטות הזאת מלווה אותי שבועות ארוכים והתייעצתי לגביה עם עשרות אנשים. כמעט בכל השיחות הללו הזכירו לי את האמירה של אריק שרון ז”ל – הכי חשוב להישאר על הגלגל. הראש אומר שהם צודקים. באתי לשירות הציבורי וזו הדרך הבטוחה להמשיך בו. בעוד 3 חודשים תהיינה הבחירות ותמשיך להיות חבר כנסת ולך תדע מה יכול לקרות. זו פוליטיקה והכל לא צפוי בה. הלב אמר – לא. תחתוך, תתנתק. לך הלאה. זה כמובן החמיר לאחר המו”מ עם נתניהו והתגובות השקריות שנלוו לו.

“אתמול בבוקר הודעתי שלא אתמודד על ראשות המפלגה. קיוויתי שבזה הסתיימו ההתלבטויות. באותו הזמן בדיוק החלו דיונים בבית המשפט המחוזי על עוד עניין פנימי ופרוצדוראלי של המפלגה. הדיונים האלה, שחוזרים ונמשכים לאורך כל הדרך, לצד הריבים והמחלוקות שנלווים להם, המחישו לי שהתרבות המפלגתית לא משתנה, ולמרות שהאמנתי שאוכל לה – לא הצלחתי”.

הוא הדגיש: “המפלגה במשבר גדול, ואינני מסיר את האחריות מעצמי”.

יו”ר העבודה ציין: “אחת הסיבות לבעיית התרבות היא יושבי ראש לשעבר שנותרים ברשימה. בעולם שמחוץ לפוליטיקה, כשמנכ”ל מסיים הוא זז הלאה ולא הופך להיות כפוף למי שהיה תחתיו. תחתיי היו 4 יושבי ראש לשעבר. זו תופעה שבאופן טבעי מובילה לבעיות פרסונליות ואני לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה”.

דבאי מותח ביקורת על מפלגתו: “אני מאמין שמפלגה שלא יכולה להתאחד וללכת קדימה, לא יכולה לבוא לציבור ולהציע לו שתנהל את המדינה. בסוף מדובר בחיים ובאיכות החיים של אזרחי המדינה ולא רק במשחק פוליטי פנים מפלגתי.

“אני יודע שחלק עצום בחברה הישראלית מאמין בעמדות הללו, כולל חלק גדול ממצביעי מפלגות הקואליציה. אבל הם לא מצביעים לנו, לעמדות שלנו ושלהם, בין השאר בגלל הריבים וההתעסקות הפנימית האינסופית, חוסר הנאמנות ההדדי והעובדה שאנחנו משדרים לציבור שאנחנו עוסקים רק בפוליטיקה. את התרבות הזאת לא הצלחתי לשנות כיו”ר ובוודאי שלא אצליח כחבר כנסת מן השורה. ובלי לשנות את התרבות הזאת אי אפשר להצליח.

“לכן החלטתי ללכת עם הלב והאמת שלי ולא עם האינטרס הקר ולהסיר את עצמי מהרשימה לכנסת הבאה, בין אם מדובר בהקפאת הרשימה ובין אם יוחלט על פריימריס לחברי הרשימה”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    גבאי
    14/06/2019 15:16
    עדי
  1. העיוורון והטיפשות שלו הרגו אותי, בבחירות האחרונות הסקרים היו מראים על ירידה חדה במנדטים והאיש מתעלם באופן שקשה להסביר מכל הסקרים. והגרוע, הוא היה מסביר, שהוא מסתובב ברחבי המדינה ושומע את האזרחים וכי הסקרים אינם נכונים ולא משקפים דעת הציבור.