מה כתב פוטין באגרת הברכה ליום ההולדת ה-55 של רבה של רוסיה

המספר 55 הוא מספר סמלי וחשוב במסורת הרוסית • פוטין: "אתה תמיד עמל במרץ ובהצלחה לפיתוח החיים של הקהילה היהודית ברוסיה" • אגרות ברכה גם מראש ממשלת רוסיה ואישי ציבור רבים
נתן פרל
ט' סיון התשע"ט / 12.06.2019 16:21

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין  שיגר היום (רביעי) אגרת ברכה  אל רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, לרגל יום ההולדת ה-55 – מספר סמלי וחשוב במסורת הרוסית.

“לכבוד הרב הראשי של רוסיה רבי בערל לאזאר, קבל נא את ברכותיי לרגל יום הולדתך ה-55”, פתח פוטין. “אתה תמיד עמל במרץ ובהצלחה למען חיי הקהילה היהודית ברוסיה, בתחומי החינוך, הרווחה והחסד. פעילות כה אחראית וחשובה, של דאגה כנה לאנשים ולצרכיהם, ותרומתך האישית לחיזוק האנושות – כל זאת העניק לך מוניטין טובים.

אני מאחל לך הצלחה בכל מעשיך, בריאות וכל טוב”.

ברכתו האישית של הנשיא נשלחה אל לשכתו של הרב הראשי במרכז היהודי ובית הכנסת המרכזי ‘מארינה רושצ’ה’ שבמרכז מוסקבה.

צילום: באדיבות המצלם

רבני רוסיה, ראשי קהילות ואישי ציבור רבים שיגרו גם הם את ברכותיהם לרב הראשי – ובהם ראש ממשלת רוסיה דימטרי מדבדב, שכותב בין השאר: “במשך שני עשורים אתה – המנהיג הרוחני של הקהילה היהודית של מדינתנו.

“אתה רכשת כבוד לא רק בין היהודים, אלא גם בין אנשי דתות אחרות. אמונתך החזקה, ידיעותיך וחכמתך מאפשרים לך לקבל תמיד החלטות מאוזנות, להתמודד בהצלחה עם אתגרי התקופה ולהתגבר על המכשולים בכבוד. בזכותך פועלים בערים רבות של רוסיה בתי כנסת, מרכזי חסד, בתי ספר ומרכזים קהילתיים יהודיים”.

הקהילה היהודית מציינת את האירוע בתאריך היהודי, בהתוועדות חסידית גדולה ומיוחדת.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות