רגעי האימה: החסיד שנפצע קשה בעיר העתיקה משחזר

גבריאל לביא, חסיד ברסלב שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה לפני כשבועיים, השתחרר היום מבית החולים: "הבנתי שהייתי בין חיים למוות" • "כל התפילות נתנו לי הרבה מאוד כוח לא להתייאש. באירוע עצמו לא הייתי מפוקס. כל מה שהספקתי להגיד באותו רגע היה 'שמע ישראל'"
חיים טוויל
ט' סיון התשע"ט / 12.06.2019 12:27

גבריאל לביא בן ה-47, חסיד ברסלב שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בשער שכם לפני שבועיים, השתחרר הבוקר (רביעי) מבית החולים ‘שערי צדק’.

במסיבת עיתונאים בבית החולים, במהלכה שיחזר את רגעי האימה, אמר לביא: “הבנתי שהייתי בין חיים למוות. בזכות הפדיון שעשו לי החברים בישיבה כל המצב התהפך לטובה. נמשיך ללכת דרך שער שכם ולא נפחד”.

הוא הוסיף: “כל התפילות נתנו לי הרבה מאוד כוח לא להתייאש במצב הקשה הזה. הרגשתי שה’ איתי. באירוע עצמו לא הייתי מפוקס. כל מה שהספקתי להגיד באותו רגע היה ‘שמע ישראל'”.

“אני רוצה להודות לפראמדיקים ולחובשים של מד”א, לצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק, לכל החברים, למשפחה, וכמובן להודות על התפילות של עם ישראל. ברגע הפיגוע לא פחדתי, הרגשתי שהשם איתי ושהעם איתי.

“אני זוכר שבאותו בוקר הלכתי לישיבה, ולאחר מכן לכותל. בדרכי חזרה הביתה, סמוך לשער שכם, המחבל תקף אותי מאחור, ודקר אותי”, שחזר לביא, “הסתובבתי וראיתי את המחבל מולי. לא היה לי הרבה מה לעשות, רק התפילין היה לי ביד. לאחר מספר דקירות איבדתי הכרה ונפלתי. המחבל חשב שמשימתו הושלמה, ועזב אותי”.

פראמדיקית מד”א, אילנה אברמס: “כשהגענו לזירה, גבריאל היה במצב קריטי, עם פציעות מאוד קשות. יחד עם כונני מד”א שמתגוררים בעיר העתיקה ממש נלחמנו על חייו של גבריאל, והענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות, עצירת דימומים ושימוש בתרופות מיוחדות.

“ידעתי מיד שגבריאל זקוק למנות דם ולניתוח חירום, ועוד במהלך הפינוי המהיר לשערי צדק יצרנו קשר עם בית החולים, והעברנו להם דיווח מפורט על מצבו הרפואי הקשה, על מנת שהם ייערכו בחדר הטראומה.

“שיתוף הפעולה והתיאום המלא ביננו לבין בית החולים אפשר מתן טיפול רפואי רציף ומציל חיים, מרגע הגעתנו לגבריאל בשטח, ועד כניסתו לחדר הניתוח. להגיע היום לבית החולים ולראות את גבריאל, שרק לפני שבועיים היה במצב אנוש, כשהוא עומד על הרגלים ומתהלך, מרגש אותנו מאוד ולא מובן מאליו”.

לביא נפצע קשה בפיגוע דקירה שאירע ביום שישי ה-31 במאי בשער שכם בירושלים.

המחבל המשיך במנוסה לתוך העיר העתיקה ופצע באורח בינוני את בחור הישיבה  ישראל מאיר נחומברג בן ה-16, וניסה לדקור גם את אחיו.

כוח משטרה שהיה באזור חיסל את המחבל.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות