סגן ראש עיריית ר”ג משתלח בחב”דניקים: אמרו פסוקים עם ילדים

עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית ר"ג, תקף בחריפות חב"דניקים ששכנעו בשבת ילדים בגינה לומר פסוקים, וחילקו ארטיקים: "פעולה מיסיונרית" • פולמוס ברשת > חילונית: "סתם מתסיס! מה איכפת לך שהם אומרים פסוקים? ממה אתה מפחד?". גולשת אחרת: "הדבר הזה צריך להיפסק ומיד"
יוני גרין
ח' סיון התשע"ט / 11.06.2019 19:17

עו”ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית רמת גן, תקף היום (שלישי) בחריפות, בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו, את חסידי חב”ד בעיר וכינה אותם “מיסיונרים”.

זאת לאחר שקראו בשבת פסוקי תורה עם ילדים וחילקו להם ארטיקים.

ברזילי צירף לפוסט תיעוד ממעמד הקראת הפסוקים – ותקף: “ככה נראת מסיונריות יהודית במלוא הדרתה וגסותה, חסרת מעצורים ועכבות. האם זו היהדות שאותה ביקשנו? יהדות שמתמרנת ומשחדת ומשחיתה את תום ילדנו?”

בשיחה עם ‘ישראל היום’ סיפר ברזילי כי בשבת האחרונה הגיעו חסידי חב”ד, וקראו לילדים לשמוע פסוקים בתמורה לקבלת שלגון, זאת למורת רוחם של חלק מההורים.

“הם חיפשו אנשים, ילדים, שרוצים לומר פסוקים ולקבל ארטיק. ההורים החילונים היו צריכים לעצור את הילדים. חלק לא הרגישו נעים ונכנסו, אחרים לקחו את הארטיק וברחו. כל הסיטואציה לא נעימה”.

לדבריו, בשלב מסוים החלה מהומה במקום: “זה משהו שחצה קו אדום, לשכנע ילדים לשמוע פסוקים תמורת ארטיק. זו פעולה מיסיונרית”.

הוא הוסיף: “אם הייתי נוצרי והייתי ניגש לילד יהודי ומציע לו משהו היו סוקלים אותי, אז כאן זה לגיטימי?”.

הפוסט שפרסם עורר סערה. היו רבים שכתבו כי הם מצדיקים את דרך פעולתו, אולם מנגד יצאו רבים אחרים נגד דבריו.

“ירדת לשפל המדרגה. עד כה אמרתי שאתה פועל למען התושבים החילונים לפתוח מקומות בשבת וכו’, אבל עכשיו אני רואה שאתה פועל מתוך שנאת חינם וסתם מתסיס! מה איכפת לך שהם אומרים פסוקים? ממה אתה מפחד??? מי שלא רוצה שלא יתקרב לשם, הם לא מכריחים אף אחד, ודווקא אל אנשי חב”ד המקסימים אתה נטפל? האנשים הכי מקרבים ומלאים באהבת חינם!”, כתבה גולשת בשם אלינור,

אלעד קטר כתב: “כל הכבוד להם!!! הרבה יותר נורמאליים ממך זה בטוח. הרי אם זה היה שייח או כומר לא היית מעיז להוציא מילה מהפחד. הכי קל ‘לדרוך’ על הדתיים וזה בדיוק מה שאתה עושה”.

מאור בטשווילי היה תוקפני יותר: “מי אתה בכלל ? עלוב. מה אתה חושב פה זה רוסיה הקומוניסטית שאתה תאסור להגיד פסוקים? ילדי ישראל חכמים ממך, או רוצה לומר לא טיפשים כמוך, ואוהבים את התורה הקדושה ועם ארטיק או בלי ארטיק היו אומרים את הפסוקים. אני מבין שמפריע לך פסוקי התורה הקדושה, אני רק תמה אם זה היה מוסלמים היית קורא לזה פלורליזם. נכון? עלוב”.

ואילו גולשת בשם רונית כתבה: “העירייה צריכה לשים פקח שימנע מזרים לתת ארטיקים לילדים ולא חשוב מה התמורה. הדבר הזה צריך להיפסק ומיד”.

ואחרת בשם שרית צידדה בסגן ראש העיר: “אני מוכנה לשתף פעולה להסתובב בגנים ופשוט לעצור את התופעות המבישים האלה”.

וסתוית כתבה: “ככה היה גם כשגרתי בעיר אחרת. נתנו ממתקים ורצו שהילדים יגידו פסוקים. מיסיונרים שדוחפים את האף שלהם לכל מקום. מעניין איך היו מגיבים אם הייתי מגיעה לבני ברק או לירושלים ומוכרת שרימפסים ברחוב. חצופים”.

הרב בנימין קלי, מנהל בית חב”ד במרום נווה שנים רבות, אמר בתגובה לאתר חב”ד-COL: “אנו ממשיכים כפי שהרבי לימד אותנו, בשיטתו של אהרון הכהן: ‘אוהב שלום, רודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה'”.

הדפס כתבה

10 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אין על חבד!
  12/06/2019 02:39
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. כל הכבוד לחב”ד

 2. כל הכבוד להם!
  12/06/2019 15:40
  משהי(:
 3. שליחי חב”ד פשוט צדיקים!!מחברים את עמ”י לתורה מתוך אהבת חינם וללא שום כפיה או הכרח!

 4. סגן ראש העיר
  12/06/2019 17:20
  פנחס
 5. א. אינך מבין מה זה מסיונר
  ב. אני מני שאתה אתיאיסט.כלומר היהדות היא יצירת
  בן אדם. למה אתה לא מתנתק ממנה
  ג. מה יותר מוסרי? ללמד יהדות או ריקודי בטן?
  ד. אתה יורה לעצמך ברגל(במקרה הטוב)

 6. פסוקים בשבת
  12/06/2019 17:34
  חב"ד
 7. סתם שנאת חינם . אנשי חב”ד לא עושים שום דבר בכח הם מסתובבים בגני שעשועים והילדים מאוד אוהבים אותם. הם לא זרים. במיוחד שהם פועלים לעני ההורים ולא בסתר .הסתה ומסיון אלו פעולות שבאות מהנצרות ואותם כן עושים בסתר ובערמומיות. אנשי חבד אוהבי אדם ואין כמוהם .תמשיכו בדרכם כך אתם מקרבים ומביאים לגאולה שלמה עם אהבת חינם .

  • יורם מ   12/06/2019 20:33

   מידרדרים ממקום לא גבוה במיוחד למקום ממש נמוך…
   אם סגן ראש עיר (ועוד עו”ד, שאמור להיות מתורגל במילים) משווה בין שיכנוע להמרת דת לדת אחרת (שזו מסיונריות) לבין הדלקת הניצוץ היהודי בנשמה שמימלא יהודית כשהבונוס הוא שלגון וכל זאת בריש גלי ולעיני ההורים… ליבי עליו…
   מעניין אם הוא מתרעם כשמסיונרים נוצרים אורגינליים מחלקים חומר מסיונרי, בתיבות דואר, בפניה ישירה ועקיפה לעוברים ושבים (אגב… הבונוס במקרה של המרת הדת לנצרות הוא הרבה הרבה מעבר לשלגון) נראה לי שלא… שיואיל להסביר הסגן הנכבד כשהוא מנתק את הקשר בין ארץ ישראל ליהדות, מה מחזיק אותו כאן (חוץ מההרגל) הרי ללא הקשר בין ארץ ישראל ליהדות הוא ושכמותו נמצאים בארץ שלא כדין… הם פשוט כובשים וגזלנים… בן גוריון בעצמו שלא היה דתי נלהב טבע את המשפט האלמותי… בכח זכותנו ההיסטורית וכו’… על איזו זכות הוא דיבר אם לא זכות היהדות והיהודים על פי השבועה שניתנה לאבותינו, כשהנוצרים והמוסלמים עדיין לא ידעו/חשבו שהם “עם”

   • אריה   12/06/2019 23:01

    אתם בזים לנצרות, שאינה אלילות, אבל מיסיונרים יותר ממנה.
    אתם טוענים שנשמה יהודית נעלית על נשמת גויים.
    חב”ד ערמומיים ומתנשאים במסווה ” אהבת ישראל “.

  • דב צאמפ   12/06/2019 22:24

   נשמות טובות.
   כפרות.
   לא מסיונרים כלל………..
   פועלים רק לשם שמיים………

   שיצאו ללמוד ו-ל-ע-ב-ו-ד

 8. מי שמפחד מתהילים יש לו בעיה.
  13/06/2019 09:33
  עמית
 9. סגן ראש העיר.
  אתה מכיר את השורשים היהודיים שלך?
  ניסית לבדוק מה זה יהודי.
  תבדוק את השורשים שלך מי היה הסבא רבא שלך ותגלה דבר מפתיע השורשים שלך ממשפחה דתית.
  מי שדוכח את עברו אין לו עתיד.

 10. חבד
  13/06/2019 13:55
  תמר
 11. כל הכבוד אין על לבד הם אנשים טובים ומה זה מפריעה לראש העיר על מה המאומה ומה הטענה מה השטויות האלה תפסיק להיות אנטי במקומות לא נכונים

 12. פסוקים לילדים
  13/06/2019 14:23
  שרה רבקה
 13. השנאה ליהדות כבר קופצת לגובה חדש.
  מענין שלמצעד הגאוה הבוטה מול פניהם של ילדים ונוער נראה ממש ביטוי מתאים לחופש הסיטוי .והבוטות כולם יודעים מה חבד עושים לקרוב לבבות סיוע לנצרכים מעשים טןבים ובחול כל ישראלי יודע שיש כתובת בשעת מצוקה .
  אגב אין מושג מסיונריות יהודית כלפי יהודים.
  שנאה גואה לפני בוא הגאולה