חיי אישה חרדית ניצלו אחרי ששלחה לשוטר מיסרון בשבת

אישה חרדית שהיא וילדיה הותקפו באלימות קשה בידי בעלה, שלחה בשבת הודעת SMS לשוטר הקהילתי בשכונה: "האם אתה השוטר הקהילתי?" • בעקבות ההודעה הבין השוטר כי היא נתונה בסכנת חיים, והזעיק שוטרי סיור • השוטרים חנו במרחק, הגיעו בחשאיות - ועצרו את הבעל המכה
חיים טוויל
ז' סיון התשע"ט / 10.06.2019 14:58

זה היה יכול להיגמר באובדן חיי אישה חרדית, אלמלא תושייתה ותושיית השוטר הקהילתי באחת משכונות ירושלים.

הכל החל בשעות הצהרים המוקדמות של יום שבת, כאשר שוטר קהילתי באחת משכונות ירושלים קיבל למכשיר הטלפון שלו מיסרון SMS – ובו שאלה: “האם אתה השוטר הקהילתי?”

השוטר, שהיה בחופשה לרגל החג, אישר את תפקידו, ניסה להתכתב עם הפונה וביקש ממנה לענות לטלפון, אולם היא השיבה כי אינה יכולה לענות לו – מאחר ועכשיו שבת.

השוטר הקהילתי הבין כי מדובר במקרה חריג שמאחוריו מסתתרת ככל הנראה מצוקה קשה.

האישה המתכתבת החלה לשתף את השוטר במספר פרטים, מהם הבין השוטר כי היא נתונה בסכנת חיים מוחשית.

אולם למרות ניסיונותיו, היא לא הייתה מוכנה, בשלב זה, לשתף אותו לגבי הכתובת בה היא נמצאת.

לאחר מספר ניסיונות שכנוע היא מסרה את כתובת הדירה בה היא שוהה והתמונה מתבהרת: מדובר באישה שהותקפה באלימות קשה וחוששת להתקשר כי הסכנה עדיין מוחשית.

האישה ביקשה מהשוטר כי השוטרים שיגיעו למקום יעשו זאת ללא רעש וללא בולטות. ברגע הזה, בו מעגל המידע נסגר, הזעיק השוטר הקהילתי צוות שוטרי סיור והנחה אותם להגיע במהירות ובשקט לעבר הדירה בה נמצאת האישה.

השוטרים, שהבינו את רגישות האירוע, הגיעו תוך מספר דקות לעבר הבניין, כשהם חונים במרחק שימנע את זיהויים – ונכנסו לדירה.

המראה שניגלה לעיניהם לא הותיר ספק באשר לטרגדיה שהתרחשה, כאשר בדקות בודדות שקדמו לקריאת המצוקה של האישה, היא וילדיה הותקפו באלימות.

השוטרים עצרו את הבעל בחשד לאירוע האלים, וסייעו לאישה ולבני הבית האחרים שהיו בו באותה העת.

מעצרו של הבעל המכה הוארך.

מתברר, כי השוטר הקהילתי באותה שכונה הפך ברבות השנים לבן-בית ברוב המשפחות המתגוררות באזור והוא המענה הראשוני לכל מצוקה בה נתקלים תושבי האזור.

בשיחה עמו סיפר השוטר, כי כל פעילותו במשך השנים באזור מכוונת לסייע לכלל הציבור, וברגע של אירוע חירום הוא האיש הזמין בכל שעות היום, כדי לתת מענה מציל חיים.

במשטרה אומרים כי פרויקט השוטרים הקהילתיים הינו אחד מההצלחות הגדולות של משטרת ישראל בקשרי הקהילה כאשר ההיכרות האישית בים המשפחות לבין השוטר מסייעת לפתרון סיכסוכים עיסקיים, להשכנת שלום בית – ולמגוון נושאים בהם המשטרה מסייעת לאזרח.

במשטרה קוראים לציבור לא להסס ובכל אירוע, גם אם הוא גבולי – להיעזר בשוטרים הקהילתיים שמספרי הטלפונים שלהם מופצים בכל מקום בו הם שוהים.

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חילול שבת
  12/06/2019 07:34
  זהר
 1. הרוויחה רגע בעולם הזה והפסידה את כל העולם הבא. כדאי?

  • הי   12/06/2019 19:11

   פיקוח נפש דוחה שבת

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   13/06/2019 00:13

   חיי אדם חשובים מהשבת ….אל תהייה קיצומי לשווא….היא פעלה נכון!!!

   • יוסף   16/06/2019 14:13

    זה לא חומרה ולא קיצוניות, אם היא לא הייתה מתקשרת היא הייתה עוברת עבירה, שהרי על ספק פיקוח נפש מצווה לחלל שבת, הרי שהאשה תקבל שכר טוב על מעשה זה, רק שלגופו של עניין צריך לדעת מי אשם ומי הגורם לסכסוך שבביתם

 2. חרדי עלאק,מכה את אישתו גוי
  16/06/2019 22:48
  חרדי עלאק,מכה את אישתו גוי
 3. חרדי עלאק,מכה את אישתו גוי