ריבלין: “לא אתפתה מדברי חנופה, ומתקפות לא יפחידו”

הנשיא מנסה להפריך את הטענות כי לא יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה לאחר הבחירות בגלל המתיחות ביניהם • "מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש. אנהג בנאמנות ללשון החוק, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת. החלטתי תהיה לפי בחירת העם"
חרדים 10
ז' אדר ב' התשע"ט / 14.03.2019 14:51

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין השתתף היום (חמישי) בכנס בחירות, בהשתתפות 600 חניכים מכ-120 מכינות קדם צבאיות ומתנדבי שנות שירות – שנערך ביוזמת המכון הישראלי לדמוקרטיה, ואמר כי יחסיו המתוחים עם ראש הממשלה לא ישפיעו על בחירתו באיש שעליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה.

“לאחרונה יש שיח סביב עמדותיי האישיות, למי ולמה אתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש”.

הנשיא הוסיף:  “עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול ש-ד-י. לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי – כל נשיאי ישראל בעבר”.

הנשיא המליץ: “לצאת מהרשתות החברתיות, ולדבר עם אנשים שונים מאיתנו- לשכנע, להתווכח, להכיר, לכעוס. לצערנו, במקום חלונות לעולמות חדשים הרשתות החברתיות מספקות לנו מראות. כל אחד מסתכל על הפיד שלו, ובטוח שהוא הכי צודק בעולם.

“צאו מהמקלדת ותדברו, עם בני משפחה וחברים. רק היכולת להידבר, ולייצר שיח אמיתי היא שתאפשר לנו להבטיח מערכת בחירות דמוקרטית בבסיסה, כזו שנותנת מקום לכלל הקבוצות בישראל – דתיים, חילונים וחרדים, ערבים ויהודים, ממש באותה המידה”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות