גפני: ‘נשקול מהלך שימנע העמדת ביבי לדין; מקווה שליצמן אמר אמת’

יו"ר דגל מצהיר כי ניצחון של נתניהו בבחירות יאפשר מהלך למניעת משפט • על כחול לבן: "אנחנו לא מפחדים לשבת באופוזיציה. אם יש עתיד היא המחליטה בכחול לבן, מה לנו ולזה?" • על חקירות ליצמן: "מקווה שמה שהוא אומר זה נכון"
חרדים 10
ה' אדר ב' התשע"ט / 12.03.2019 09:41

חבר הכנסת משה גפני אינו שולל מצב בו ניצחון משמעותי של בנימין נתניהו בבחירות לכנסת ה-21, יוביל למהלך שימנע את העמדת ראש הממשלה לדין.

בראיון שהעניק הבוקר ל’קלמן-ליברמן’ בכאן רשת ב’  ציין יו”ר ועדת הכספים,  כי מפלגתו עשויה לתמוך במהלך כזה.

“אנחנו נלך לבחירות ונראה מה יהיו התוצאות, אם אכן יתברר שהציבור נותן אמון בנתניהו, יש מקום לשקול את העניין הזה,  מהלך שימנע את העמדתו לדין. יש בזה הגיון”, אמר.

“אנחנו כל הזמן הלכנו עם הימין. הלכנו עם נתניהו בשנים האחרונות, אני רוצה שאיש ציבור יהיה צנוע ולא יעסוק בדברים מהסוג הזה שראש הממשלה נחשד בהם, אבל בסופו של דבר המחוקק קבע ששר שמואשם אפילו תוך כדי התהליך צריך לעזוב את תפקידו וזה מובן”, המשיך גפני. “אם ראש ממשלה עוזב את התפקיד שלו והוא יוצא זכאי לאחר שימוע, בעצם החליפו את השלטון בצורה כזו”.

גפני התייחס לאפשרות שמפלגת כחול לבן תרכיב את הממשלה הבאה – ואמר: “אנחנו ביהדות התורה ובעיקר בדגל התורה אנחנו לא נבהלים מלהיות באופוזיציה. ראינו את המצע שגנץ, שהוא איש טוב, הציג בפני הציבור. זה בעצם המצע של יש עתיד, אנחנו מכירים אותו, זאת אומרת שמי שבסופו של דבר מחליט שם זה יש עתיד. אם היא מחליטה, אז מה לנו ולעניין הזה?”

יו”ר דגל נשאל גם על החקירות במשטרה של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שנחקר אתמול במשטרה בפעם השנייה – והגיב: “ליצמן עוסק בדברים טובים בבריאות, שזה סיפור לא פשוט. אני מקווה שמה שהוא אומר זה נכון”.

גפני הדגיש: “הוא לא לקח דברים לעצמו, אלא עזר לאחרים”.

תגיות

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  עשרת הדברות
  12/03/2019 13:25
  אביב
 1. היי גפני , כאיש דתי המתפלל 3 פעמים ביום – באיזה דברות אתה מאמין? למדת על – לא תגנוב למשל?לא תענה ברעך עד שקר? או שלגביכם כשמדובר בסחיטת הקופה הציבורית נעלמים הערכים וצווי המוסר.. אוי לחכמינו לו היו יודעים לאיזה שפל אתה וחבריך דרדרתם את החברה של מדינה שהיתה אמורה להיות אור לגויים. מדינה שהורינו שפכו את דמם על חלקת הארץ הקטנה כדי שאתם תגנו על משפחה תאבת בצע שנגדה שלושה כתבי אישום בשוחד וגניבה. אתם בושה..מקווה שיגיע יום ותיענשנו .

 2. מה עם מהלך נוסף?
  12/03/2019 13:33
  משה אחיאהרון
 3. ומה השלב הבא הרב גפני, האם תשקלו גם מהלך שיבטל את עשרת הדיברות? לסדומאי הפכת, את מצפונך ואמונתך נטשת. בוש והיכלם. אֵיכָה הָיְתָה לְזוֹנָה קִרְיָה נֶאֱמָנָה מְלֵאֲתִי מִשְׁפָּט צֶדֶק יָלִין בָּהּ וְעַתָּה מְרַצְּחִים: כַּסְפֵּךְ הָיָה לְסִיגִים סָבְאֵךְ מָהוּל בַּמָּיִם: שָׂרַיִךְ סוֹרְרִים וְחַבְרֵי גַּנָּבִים כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים.