פרוש פתח הקמפיין בחב”ד בחוג בית • בכיר: ‘זה פיגוע!’

אריה ריבקינד
|
ד' אדר ב' התשע"ט / 11.03.2019 18:19
אז מה אם חב”ד עושה כל מאמץ לבלום בחישה בפוליטיקה? יו”ר ‘שלומי אמונים’, מלווה במנהל מטה חב”ד – קיים חוג בית מתוקשר עם עסקנים בלוד • בין המשתתפים היה הרב יעקב גלויברמן, שרק לפני זמן קצר כתב: “אנא הסירו ידכם מכל עיסוק פוליטי. אמרו הרף לכל הבוחשים”

בחסידות חב”ד מנסים מידי מערכת בחירות לעצור את הניסיונות לשרבב את שם החסידות לפוליטיקה, זאת עקב הוראת הרבי מליובאוויטש זצ”ל שחב”ד תישאר בלתי מפלגתית.

עם זאת, הרבי הורה לחסידים כי כל אחד ואחת מחויב להשתתף בבחירות ו”להצביע בעד הרשימה היותר חרדית”.

אולם נראה כי יש מי שמנסים בכל הכוח לגרור את החסידות אל הביצה הפוליטית. אחד מהם הוא יו”ר שלומי אמונים’, סגן שר החינוך מאיר פרוש, שלפי הכותרת באתר ‘שטורעם.נט’ החב”די פתח בחוג בית שקיים אמש (ראשון) בלוד “את הקמפיין החב”די”.

“המלחמה על ‘החרדית ביותר'”, נאמר בידיעה. “סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, שהצהיר באחרונה שאינו מתכוון לוותר על קולם של חסידי חב”ד, החל ‘לחרוש’ את השטח החב”די ובשעה זו מקיים חוג בית בשיכון חב”ד בלוד, בביתו של ר’ מנחם ישעיהו, ביוזמת ר’ יחיאל ברג ובהשתתפות ראשי העסקנים בשכונה – הרב יעקב גלויברמן, ר’ יוסי לויטין ועוד.

“את פרוש מלווה מנהל המטה החב”די ועורך עיתון ‘המבשר’ ר’ בנימין ליפקין”.

גם אתר חב”ד און ליין דיווח: “סגן שר החינוך ר’ מאיר פרוש התארח הערב בחוג בית בשכונת חב”ד בלוד, לקראת הבחירות. פרוש נפגש עם עסקנים והסביר מדוע רשימת ‘יהדות התורה’ עונה לקריטריונים של הרשימה ‘החרדית ביותר'”.

עורך המשנה של עיתון ‘משפחה’, אליעזר שולמן, תושב שיכון חב”ד בלוד צייץ, לצד תמונה מהמפגש עם פרוש: “מלחמה על כל קול באופן מוחשי. סגן השר מאיר פרוש בעוד חוג בית, הפעם בשיכון חב”ד בלוד, במטרה לגייס עוד קולות לטובת ג’. ‘הפעם זה ברור שבגוש הימין יהדות התורה היא המפלגה החרדית ביותר’, אמר”.

בין המשתתפים במפגש היה העסקן החב”די, הרב יעקב גלויברמן – שרק לפני זמן מה שיגר “אל חסידי חב״ד” מכתב בו התריע: “ידועה דעתו של הרבי, שאסר עלינו באיסור מוחלט להתעסק בכל עיסוק הקשור לפוליטיקה. הוראתו של הרבי הייתה והיא קיימת לעד: להצביע עבור המפלגה החרדית לדבר השם. ואנו אין לנו אלא דבריו של הרבי, ולא נזוז מהם כמלוא נימה”.

גלויברמן הוסיף: “אנא הסירו ידכם מכל עיסוק פוליטי. אימרו הרף לכל הבוחשים מסביבכם.. ואל תתעסקו בכל דבר שיש ממנו ריח פוליטי. שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה”.

הרב יעקב גלויברמן, איך השתתפת בחוג בית מתוקשר כזה?

“אינני מתערב בפוליטיקה, כפי שאמרתי. צמודים לדברי הרבי, כפי שכתבתי”.

אז למה השתתפת בכינוס פוליטי שגורר את חב”ד לפוליטיקה?

“הרב פרוש הזמין, כאשר הוא עשה הרבה מאד לבניית מוסדות חב”ד בלוד”.

גורם בכיר בחב”ד אומר הערב לחרדים 10: “זה חוג בית? jud בית זה בשקט, בצנעה. פה זה היה פיגוע בחב”ד! זה היה אירוע מתוקשר היטב, עם צלמים ופרסום מוחצן, הודעות בקבוצות הוואטס-אפ, ידיעות באתרי חב”ד ובמוקדי הנייעס החב”די – ששיתפו, משום מה, כולם פעולה. זה ההיפך הגמור ומנוגד לערכים שגדלנו עליהם.

הוא הוסיף: “הפלא על מי שכנראה בתום לב שיתף פעולה עם הפרסום בלי להבין את המשמעות. חב״ד הייתה וצריכה להמשיך להיות מחוץ למגרש הפוליטי. בצורה הזו, למען מטרות פוליטיות של פרוש בתוך אגודת ישראל, כשהוא מבקש להציג עצמו כמייצג חב”ד – דוחפים את כל חב”ד למדמנה הפוליטית”.

דוברו של יו”ר ‘שלומי אמונים’ נמנע מתגובה על שאלת חרדים 10: למה מאיר פרוש גורר את חב”ד לפוליטיקה באמצעות חוגי בית מתוקשרים?