הגר”מ מזוז: לתת לישי משהו? לא נותנים! לא מבין את דרעי

הגר״מ מאזוז ב'שבת נגידים' על הפגישה עם הגר"ד יוסף: "בזבז שעה הלוך, שעה חזור, שעתיים פטפוטים בבית, מה יצא מכל זה? לא! אנו עומדים על שלנו • שלא יאשימו אותנו שמחפשים מחלוקת. להיפך!" • בכיר ב'כסא רחמים' לחרדים 10: "למרות זאת, מאמצי השלום נמשכים"
אריה ריבקינד
י"ח אדר א' התשע"ט / 23.02.2019 21:38

הגר”מ מאזוז, ראש ישיבת ‘כיסא רחמים’ ומנהיגה הרוחני של מפלגת ‘יחד’, התייחס בדברים שנשא במוצאי ‘שבת נגידים’ של ‘כיסא רחמים’ במלון ‘ניר עציון’, למהלכי השלום בציבור הספרדי.

“אני רוצה לומר כמה מילים, על הויכוח שהיה השבוע. שלא יאשימו אותנו שאנחנו מחפשים מחלוקת. להיפך!”, אמר ראש הישיבה. “אנחנו עשינו הכל למען השלום! שבועיים וחצי מדברים ‘בא נגיע להסכם’, אבל הם לא רוצים!”

על הגעתו של חבר מועצת החכמים הגר”ד יוסף אל מעונו אמר: “ביום של הגשת הרשימות – של המפלגות, שלחו תלמיד חכם גדול שהזמן שלו יקר ויכול לכתוב ספרים בהלכה, בא בזבז שעה הלוך, שעה חזור, ושעתיים פטפוטים בבית, מה יצא מכל זה? לא! אנחנו עומדים על שלנו”.

ראש הישיבה התייחס לטענה כי יו”ר ש”ס אריה דרעי הטיל וטו על אלי ישי, שסיכל אפשרות כי ייכנס לכנסת – גם במפלגה אחרת: “לתת לרבי אליהו ישי משהו? לא נותנים! במפלגה אחרת? לא נותנים, וטו וטו וטו. אני לא מבין את אריה דרעי. שיהיה בריא, ‘אריה’ גימטריה ‘עמוק’ לכן נאמר ‘עמוק עמוק מי ימצאנו'”.

הגר”מ מאזוז הבהיר: “אני מגבה את רבי אליהו ישי מה שיעשה, בעזרת ה’ שיהיה בהצלחה גדולה. ונזכה לגאולה שלימה אמן ואמן”.

גורם בכיר ב’כסא רחמים’ אומר הערב לחרדים 10: “למרות הדברים, מאמצי השלום נמשכים”.

“צעד בונה אמון ומתוך רצון טוב”

כפי שדווח בחרדים 10, נציגי מפלגת ש”ס הגישו בליל שישי לוועדת הבחירות – רשימה עדכנית של מועמדי המפלגה, בה חל שינוי משמעותי: עו”ד משה ארבל, ראש המטה לשעבר ומאנשי לשכתו הקרובים של אריה דרעי, שהוצב בתחילה במקום ה-12 – הוקפץ למקום השביעי ברשימה.

בש”ס, שלאורך כל יום חמישי ניסו להוביל את מהלך השלום עם ‘כיסא רחמים’, הסבירו את הצעד: “כצעד בונה אמון ומתוך רצון טוב החליטה תנועת ש״ס בהתייעצות עם מועצת חכמי התורה להקדים את מיקומו של משה ארבל, שהיה מבאי ביתו של הגר״מ מאזוז – למקום ה-7 ברשימה, בנוסף לנציג התנועה יוסף טייב”.

בש”ס, שהגישה אחרונה את רשימתה לוועדת הבחירות, הדגישו: “תנועת ש״ס החליטה להגיש אחרונה את הרשימה לכנסת, מתוך ניסיון אחרון למצות כל אפשרות לשלום מוחלט בציבור הספרדי התורני, והתקווה היא כי צעדים בוני אמון אלו יסייעו לכך”.

ביום חמישי בצהרים נועד הגר”ד יוסף עם הגר”מ מאזוז בבני ברק, במשך כשעה וחצי, כדי לקדם את מהלך צירופה של ‘יחד’ לש”ס – אולם הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

במהלך הפגישה הציג הגר”ד יוסף עמדה ברורה לפיה אלי ישי לא יקבל תפקיד פוליטי. אולם הגר”מ מאזוז סירב ודרש: “אני רוצה תפקיד לאלי ישי עם הקשר פוליטי”.

התכנית של ש”ס היא לצרף את הגר”מ מאזוז למועצת חכמי התורה, אולם לצד זאת יו”ר ‘יחד’ אלי ישי ייאלץ לפרוש, ויפוצה בתפקיד משמעותי ומכובד מאוד מחוץ לכנסת – ‘יו”ר ש”ס העולמית’, עם לשכה וכל המשתמע מכך.

הגר”מ מאזוז גם סירב להצעה לפיה התפקיד שיקבל ישי יהיה ‘יו”ר מעיין החינוך התורני’, תפקיד בו מכהן כיום הגר”ד יוסף עצמו.

יצוין, כי ב’כסא רחמים’ פועלים כיום שני פלגים: ‘פלג השלום’ שמאוד חפץ בשלום עם ש”ס, משום שראשיו סבורים כי מהלך כזה חשוב לעולם התורה הספרדי ובכלל. במקביל פעיל פלג נוסף ומרכזי, שמתנגד למהלך בכל כוחו – ולעת עתה ידו על העליונה.

אלי ישי יתמודד בבחירות בריצה עצמאית עם רשימת ‘יחד’, לאחר שהמו”מ עם איחוד מפלגות הימין נכשל.

 

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אין גורם
  23/02/2019 21:42
  מעיריך
 1. ממציאים גורם שחולק על מרן שליט”א אתם אתר הזוי

 2. דרעי רשע
  23/02/2019 22:55
  נטלי
 3. הפעם בוחרים למרן הרב מזוז רק יחד

 4. הרב מזוז קודש קדשים
  24/02/2019 02:04
  שאגת אריה
 5. דרעי טיפש שהוא מתעסק עם הרב שליט”א. דרעי על מה שעשית לרב שך בכית בשעריי מעשייהו והבנת למה. ברור לכולם שעל הזילזול ושריפת הקולות של הרב מזוז אתה תיכנס שוב למעשייהו

 6. אני לא מבין איפה המנהיגות של הרב מזוז??
  24/02/2019 08:52
  דיייב
 7. או שאולי הוא רב ענק אבל מנהיג הוא לא!!

 8. למה שיתנו לחתרן הזה משהו
  24/02/2019 17:00
  צ
 9. הרב עובדיה קבע. שאריה דרעי ינהיג פתאום לא מקבלות עליו החלטות של הרב עובדיה