‘כיסא רחמים’: ‘נציג של הרב? שיתפטר מהרשימה שביזתה כבודו’

אחרי שש"ס הקפיצה את עו"ד משה ארבל, שהיה מבאי ביתו של הגר״מ מאזוז, למקום השביעי כ"כצעד בונה אמון ומתוך רצון טוב" - ב'כיסא רחמים' מגיבים: "זה צעד שובר אמון. הרב כלל לא ביקש נציגות, אלא רק צעד אחד - לא לבגוד באלי ישי" • "הציבור לא יסלח על הווטו המחפיר שהטיל דרעי"
אריה ריבקינד
י"ז אדר א' התשע"ט / 22.02.2019 12:05

הודעת תנועת ש”ס אמש, לפיה עו”ד משה ארבל, מי שהיה מבאי ביתו של הגר״מ מאזוז, הוקפץ מהמקום ה-12 למקום ה-7 ברשימת המפלגה לכנסת ה-21,  כ”צעד בונה אמון” מול  ‘כיסא רחמים’ – לא נענה, לפי שעה, בתגובה חיובית.

בתגובה של ‘כיסא רחמים’ לחרדים 10 נאמר: “מסתבר שאין גבול לצביעות. לתת לרב לבחור בין אנשים שהרב לא מכיר, לבין אלו שרדפו את מוסדותיו של הרב, ולומר שאלו נציגי הרב ותלמידי הרב ומבאי ביתו של הרב, ואולי גם צאצאי הרב, בשעה שהרב כלל לא ביקש נציגות, אלא רק צעד אחד – לא לבגוד באיש שעשה הכל על דעתו, אין זה צעד בונה אמון אלא שובר אמון, אם עוד נותר”.

ב’כיסא רחמים’ מוסיפים: “מי שרואה עצמו נציגו של הרב וממושמע להוראותיו, מצופה ממנו להוכיח זאת ולהתפטר מרשימה שביזתה את כבודו של מרן ראש הישיבה”.

ב’כיסא רחמים’ מאשימים את יו”ר ש”ס אריה דרעי, בהטלת וטו על אלי ישי, שסיכלה אפשרות כי ייכנס לכנסת: “הציבור כבר לא תמים, ולא יסלח על הווטו המחפיר שהטיל דרעי, במטרה למנוע מנציגו של הרב כל כניסה לכנסת בכל מפלגה אפשרית, ואף שילם על כך בהון פוליטי יקר אצל ראש הממשלה, שאת מחירו העגום נגלה לבטח בכנסת הבאה – ובלבד שלא יכנס נציג ציבור עם ניסיון רב, ישר דרך וצייתן לדעת תורה”.

לדבריהם, זו הסיבה להחרמתו של ישי: “כל השנאה כלפיו בכך שנאות לבקשתו של מרן הגר”ע יוסף ב-99 ולעמוד כמחליפו של אריה דרעי כשנכנס לכלא. כידוע ליודעי דבר”.

כפי שדווח בחרדים 10, נציגי מפלגת ש”ס הגישו אמש (ליל שישי)  לוועדת הבחירות – רשימה עדכנית של מועמדי המפלגה, בה חל שינוי משמעותי: עו”ד משה ארבל, ראש המטה לשעבר ומאנשי לשכתו הקרובים של אריה דרעי, שהוצב בתחילה במקום ה-12 – הוקפץ למקום השביעי ברשימה.

בש”ס, שלאורך כל היום ניסו להוביל את מהלך השלום עם ‘כיסא רחמים’, הסבירו את הצעד: “כצעד בונה אמון ומתוך רצון טוב החליטה תנועת ש״ס בהתייעצות עם מועצת חכמי התורה להקדים את מיקומו של משה ארבל, שהיה מבאי ביתו של הגר״מ מאזוז – למקום ה-7 ברשימה, בנוסף לנציג התנועה יוסף טייב”.

בש”ס, שהגישה אחרונה את רשימתה לוועדת הבחירות, הדגישו: “תנועת ש״ס החליטה להגיש אחרונה את הרשימה לכנסת, מתוך ניסיון אחרון למצות כל אפשרות לשלום מוחלט בציבור הספרדי התורני, והתקווה היא כי צעדים בוני אמון אלו יסייעו לכך”.

ביום חמישי בצהרים נועד חבר מועצת חכמי התורה של ש”ס, הגאון רבי דוד יוסף, עם הגר”מ מאזוז, מנהיגה הרוחני של תנועת ‘יחד’, בבני ברק במשך כשעה וחצי, כדי לקדם את מהלך צירופה של ‘יחד’ לש”ס – אולם הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

במהלך הפגישה הציג הגר”ד יוסף עמדה ברורה לפיה אלי ישי לא יקבל תפקיד פוליטי. אולם הגר”מ מאזוז סירב ודרש: “אני רוצה תפקיד לאלי ישי עם הקשר פוליטי”.

התכנית של ש”ס היא לצרף את הגר”מ מאזוז למועצת חכמי התורה, אולם לצד זאת יו”ר ‘יחד’ אלי ישי ייאלץ לפרוש, ויפוצה בתפקיד משמעותי ומכובד מאוד מחוץ לכנסת – ‘יו”ר ש”ס העולמית’, עם לשכה וכל המשתמע מכך.

הגר”מ מאזוז גם סירב להצעה לפיה התפקיד שיקבל ישי יהיה ‘יו”ר מעיין החינוך התורני’, תפקיד בו מכהן כיום הגר”ד יוסף עצמו.

יצוין, כי ב’כסא רחמים’ פועלים כיום שני פלגים: ‘פלג השלום’ שמאוד חפץ בשלום עם ש”ס, משום שראשיו סבורים כי מהלך כזה חשוב לעולם התורה הספרדי ובכלל. במקביל פעיל פלג נוסף ומרכזי, שמתנגד למהלך בכל כוחו – ולעת עתה ידו על העליונה.

המאמצים של ‘פלג השלום’ עדיין נמשכים.

אלי ישי יתמודד בבחירות בריצה עצמאית עם רשימת ‘יחד’, לאחר שהמו”מ עם איחוד מפלגות הימין נכשל.

הדפס כתבה

7 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  צודקים בכסא רחמים
  22/02/2019 14:40
  אבישי
 1. בושה וחרפה מה ששס עשו . על הפגיעה הזה בגדול ישראל הרב מזוז הפסידו בשס את קולי ואבחר יחד למען כבודו של הרב מזוז

 2. דעת תורה אמיתית -רק מרן רה"י
  22/02/2019 15:16
  גיא
 3. הציבור החרדי לא יכול לוותר על סמכות הנהגתית כמו של מרן הרב מאזוז, גם אם היה מצטרף לש”ס , לא היה בזה תועלת, צריך לומר את האמת, ש”ס לא מאגדת את הציבור הספרדי!!!!
  שיחיו לאורך שנים טובות הרבנים, אבל הם לא מביאים את הלב הספרדי התמים!
  למען כבוד שמיים נתאחד ביחד…

 4. כל הכבוד
  22/02/2019 16:27
  דוד
 5. עם כל הכבוד יש בוגד אחד וכולם יודעים מי הוא “א.י.”

 6. לא מצביע בכלל!!!!
  22/02/2019 18:22
  אבי
 7. ברגע שפגעתם ברב מזוז לא מצביע בבחירות האלה בכלל, לא רוצה להיכנס למחלוקות של גדולים!!!!

 8. על קמצא ובר קמצא חרבה ירושלים
  23/02/2019 20:09
  ספרא דדיינא
 9. לרדוף יהודי גם מחוץ ל”מפלגה”?

  בינתיים הציבור מרוב השתוממות והלם לא יודע מה לומר…

 10. לא בוחר
  23/02/2019 23:50
  Dj avi swisa
 11. כל חיי הייתי שס אבל לשנוא בן אדם אחר זה לא בשבילי

 12. כל אשר יורוך
  27/02/2019 22:24
  ישתבח שמו
 13. אני לא מבינה כל אחד נהיה רב לעצמו קצת יראת שמיים שכל אחד יעשה כל אשר יורוך למה לדבר על רבנים בשס החליטו כך הרב דוד חכם גדול הרב מזוז צדיק די לשנאה וליבוי האש העיקר שהתורה תנצח ותגדיל תורה רק שס.