בני גנץ חילל שבת וטס לברלין • שס: ‘התרסה וחוסר רגישות”

מפלגת ש"ס תוקפת את יו"ר חוסן לישראל בני גנץ בעקבות הטיסה שלו לברלין - במהלך יום השבת: "כשאתה מכריז 'ישראל לפני הכל' לאיזו ישראל אתה מתכוון? לזו שרומסת את המסורת היהודית? לזו שנוהגת בחוסר כבוד מנימלי כלפי ישראל השנייה שמכבדת את השבת?"
אריה ריבקינד
י"ב אדר א' התשע"ט / 16.02.2019 23:42

ש”ס תקפה הערב (מוצ”ש) בחריפות את יו”ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ בעקבות טיסתו למינכן – תוך חילול השבת.

בהודעה לתקשורת מטעם המפלגה נכתב, כי במשך שנים כיבדו בכירי המדינה את השבת ונמנעו מלטוס במהלכה, תוך איזכור כי גם כללי התקשי״ר מחייבים עובדי מדינה שלא לטוס בשבת בנסיעות רשמיות, מתוך כיבוד השבת.

“מר גנץ שמתיימר להיות ראש ממשלה, פתח את קמפיין הבחירות שלו בהכרזה על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, והיום בחר לטוס לוועידת מינכן בעיצומה של השבת, תוך התרסה וחוסר רגישות כלפי שומרי השבת”.

במפלגה פנו ישירות לגנץ ושאלו: “מר גנץ, כשאתה מכריז ‘ישראל לפני הכל’ לאיזו ישראל אתה מתכוון? לזו שרומסת את המסורת היהודית? לזו שנוהגת בחוסר כבוד מנימלי כלפי ישראל השנייה המכבדת את השבת?”.

במפלגה הזכירו: “אצלנו מר גנץ, היהדות לפני הכל. היא זו ששמרה על העם היהודי במשך כל הדורות והיא זו המאחדת אותנו כעם בארץ ישראל”.

גנץ ינאם ביום ראשון הקרוב בוועידת מינכן לביטחון. מדובר בפורום ביטחוני שבו נואמים ראשי ממשלה, שרי ביטחון והגנה, ובכירי צבא בסוגיות צבא ביטחון ומדיניות.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    גנץ לא צבוע. הוא חילוני שנוסע בשבת ברכב ובמטוס
    16/02/2019 23:59
    יהודה דרורי
  1. הצביעות פה היא של ש”ס והממסד החרדי כולו שחושב שמי שנבחר (או מועמד) חייב לקיים אורח חיים דתי