פרץ: בן גביר יזכה ממני לחיבוק. אולי נהיה חלוקים. אז מה קרה?

יו"ר הבית היהודי דוחה את דברי ראשי 'הימין החדש' שמפלגתו מזוהה עם האגף החרד''לי: "מי שמנסה לתייג אותנו - מתבלבל. אנו לא חרד"לים ולא לייטים" • "הכי חשוב לי זה לחזור ל-10 ו-14 מנדטים. זה אפשרי" • "נצביע על ביבי כמועמד שלנו. הציונות הדתית היא הראשונה שתיקרא על ידו"
חרדים 10
ז' אדר א' התשע"ט / 12.02.2019 20:19
רפי פרץ

יו"ר מפלגת הבית היהודי, הרב רפי פרץ, דחה הערב (שלישי), בכנס מנהלי מוסדות הציונות הדתית בים המלח, את דבריהם של ראשי 'הימין החדש', כי הבית היהודי מזוהה עם האגף החרד"לי.

"הבית היהודי והאיחוד הלאומי זה המיינסטרים של הציונות הדתית. לא הליכוד ולא הליכוד ב' המחופש ל'ימין החדש'", אמר פרץ.

הוא הדגיש: "מי שמנסה לתייג אותנו – מתבלבל. אנחנו לא חרד"לים ולא לייטים".

הרב פרץ הוסיף: "הבית היהודי אולי חטף מכה קלה בכנף אבל אסור להתבלבל, אנחנו לא מפלגה שעצרה בתחנה בדרך למרכז הליכוד, אלא מפלגה שורשית וערכית אשר תמשיך להוות חלק משמעותי בכנסת ובממשלת ישראל".

פרץ פנה בדבריו ליו"ר האיחוד הלאומי:  "בצלאל אחי היקר, אני מאוד מעריך אותך ואת האיחוד הלאומי. נדע להתהלך ביחד. נעשה מאמץ גדול וזה יגמר ביחד ובאחווה ורעות.

"אני אומר לכם – הבית היהודי הוא בית שיכול להכיל את כל הגוונים, הסוגים ובתי המדרש ולכולם יש מקום. אולי נהיה חלוקים על כמה דברים, אז מה קרה? גם אצלי בבית מתווכחים ובסוף נותנים נשיקה וממשיכים".

על האפשרות לאיחוד גם עם מפלגת עוצמה יהודית – אמר פרץ:  "בן גביר יזכה ממני לחיבוק. הכי חשוב לי זה להיות שליח נאמן לשולחי ולעזור לבניית הבית היהודי החדש ולהיות איתן ולחזור חזרה ל-10 ו-14 מנדטים וזה אפשרי. דרכה של ציונות דתית היא ממלכתית, להיכנס מתחת לאלונקה. אנחנו מאושרים לשאת בעול ולעזור בתיקון גם אם זה לא שלם. מי ששותף למה שאמרתי עכשיו יכול להיות פרטנר. אם אתה לא שם – כל טוב".

יו"ר הבית היהודי הבהיר כי ימליץ על נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה הבאה: "אנחנו בימין ונצביע על ביבי נתניהו כמועמד שלנו. הציונות הדתית היא הראשונה שתיקרא על ידו, אין לי מחשבות אחרות".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות