הפגישה הסודית עם מוזס ומילצ'ן: לאן נעלמו היומנים של יאיר לפיד?

מערכת התכנית של אראל סג"ל ב־103fm מנסה לגלות כיצד ייתכן שמשרד האוצר לא מוצא את רישומי הפגישות של השר לשעבר עם עם נוני מוזס וארנון מילצ'ן • עורך התוכנית: "זה שינוי גרסה תמוה ואולי אף בשקר גס"
חרדים 10
ז' אדר א' התשע"ט / 12.02.2019 19:40
לפיד

עורך תוכניתו של אראל סג"ל, איתמר פליישמן, הביא בפתח התוכנית ב־103fm פרטים חדשים על היומנים של יאיר לפיד, שלא אותרו מאז שארגון לביא ביקש לחשוף אותם – ותהה אם היעלמות היומנים היא גרסה תמוהה או שקר של משרד האוצר.

על פי הפרטים שהביא פליישמן, בחודש נובמבר 2018 הגיש עו"ד איציק בם מטעם ארגון לביא בקשה לקבל את יומני יאיר לפיד מתקופתו כשר האוצר, כדי לדעת מתי נפגש עם נוני מוזס וארנון מילצ'ן - זאת לאחר הפרסום בנושא של אילה חסון, לפיו נפגשו שר האוצר, המוציא לאור ואיש העסקים בדירת מסתור.

"לפיד הקפיד לפרסם את היומנים שלו, אך מסתבר שהם הושחרו", הזכיר עורך התוכנית, "מנובמבר יש התנהלות במשרד האוצר אם לתת לנו את היומנים, והם פנו ללפיד לקבל את חוות דעתו. לפני שבועיים משרד האוצר כתבו לי בתגובה שקיבלו את חוות דעתו של לפיד והם שוקלים מה לעשות".

לדברי פליישמן, זמן קצר לפני תחילת התוכנית התקבל בארגון לביא מכתב מטעם משרד האוצר, ובו נכתב שהיומנים לא נמצאו.

"בהמשך למכתבנו, בהתייחס לבקשתכם לעניין מידע אודות פגישותיו של מר יאיר לפיד עם מר ארנון מוזס נבקש להודיעכם כי המידע המבוקש איננו מצוי ברשותנו", לשון המכתב.

בכך, למעשה, משרד האוצר מייתר את הבקשות והמכתבים בנושא, שהרי – אם אין יומנים, אין במה לדון.

"עד היום משרד האוצר לא טען את הטענה הזאת", אמר פליישמן לאראל סג"ל ולחיים לוינסון. "במשך חודשים טענו באוצר שהיומנים אצלם, והיום פתאום אין יומנים? מדובר בכל הפחות בשינוי גרסה תמוהה ואולי אף בשקר גס.

"שר בממשלה מנהל את היומן שלו בתוכנת אאוטלוק אצלו במשרד, ששמור במערך המחשוב של המשרד. זה לא דבר ששר יכול לקחת אותו", הוסיף. הוא הזכיר: "לשמות של מילצ'ן ומוזס ביומני השר לשעבר יש משמעות פלילית ומשמעותית על חקירות נתניהו והתנהלותו של יאיר לפיד".

אראל סג"ל, שטוען לאורך שנים כי יש אכיפה בררנית בפרשה בפרט וביחסי פוליטיקאים-תקשורת בכלל – שאל: "טוענים שאנחנו מבלבלים את המוח על אכיפה בררנית. מה אנחנו אמורים להרגיש בנוגע לדבר הזה?"

פליישמן: "אם יש מישהו שיש לו איתך ניגוד עניינים, הצהרת עליו והשחרת את הפגישות איתו זה קצת בעייתי, בייחוד כשהמשטרה טוענת שלפיד הוא עד מפתח בתיק נגד ראש הממשלה".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  יאיר "הוליווד" לפיד
  12/02/2019 20:21
  ימין חזק
 1. יאיר "הוליווד" לפיד שמטיף לראש הממשלה על שחיתות.יאיר לפיד הוא האפס הפוליטי והבלוף הכי גדול שקם לנו בעשור האחרון,מושחת,ומשרתו האישי של אדונו נוני מוזס בעלי ידיעות אחרונות.!!!

 2. היומנים הם רכוש המדינה
  13/02/2019 00:29
  דן
 3. והעלמתם היא עבירה פלילית