מטורף: פעוטה בת שנה הסתובבה לבדה בתחנת הרכבת בירושלים

דייל בתחנת רכבת נבון בירושלים היה בסיור שגרתי, כשהבחין לפתע בפעוטה אבודה מסתובבת בין הרציפים • צוות התחנה כולו התגייס למבצע איתור משפחתה • מנהל המשמרת: "התחלנו לתת גם שירותי בייביסיטינג"
שלמה בן חיים
ז' אדר א' התשע"ט / 12.02.2019 01:36

דייל בצוות של תחנת הרכבת ירושלים-נבון שהיה בסיור שגרתי ביום שלישי שעבר בקומת הכניסה, הבחין בפעוטה כבת שנה המסתובבת  בין מאות הנוסעים ששהו בתחנה, במהלך שעת העומס.

הוא מיהר לקחת אותה למשרדו של מנהל המשמרת הבכיר, מוריס ברדה, ומיד החל מבצע – בהשתתפות כל עובדי התחנה – לאיתור בני משפחתה.

מנהל המשמרת החל לכרוז לנוסעים על האבידה היקרה מפז, שלח את צוותי התחנה לסיורים ברציפים, ובמקביל יצר קשר עם הפיקוד הרכבתי הארצי והעביר הודעה לכלל צוותי הרכבת הפרוסים בארץ.

לאחר כחצי שעה מורטת עצבים, הגיעה למשרדו אימה המבוהלת של הפעוטה, וסיפרה כי זו נעלמה מעינה בעת הירידה לקומת הרציפים.

האם, שהיתה עם ילדיה הנוספים וחברים בדרכם לטיול בקו החדש מירושלים לנתב”ג, לא שמה לב בשלב הראשון שהפעוטה נעלמה, והמשיכה לשבת ברכבת ולהמתין להתחלת הנסיעה.

בסמוך לשעת יציאת הרכבת, נחרדה האם לגלות כי הפעוטה נעלמה, מיהרה לצאת מהקרון לפני שזה החל לנסוע, וחיפשה נואשות אחר איש צוות בתחנה, אשר הפנה אותה במהירות למשרדו של ברדה, שם אוחדה הילדה עם אימא.

“בשעה 16:00 לערך, הבחנתי באיש צוות בתחנה עם תינוקת בת כשנה, ומיד הבנתי את האירוע”, סיפר מוריס ברדה. “לאחר שבדקתי שהפעוטה לא סובלת מפגיעה כלשהי, לקחתי אותה למשרדי ופעלתי על מנת לאתר את הוריה באופן מיידי. חששתי שאימה כבר ברכבת שנסעה, ובתור אבא לשלושה ילדים, תיארתי לעצמי את גודל החרדה שהוריה חשים.

“אנו רגילים שאנשים מאבדים אבידות שונות ומשונות ברכבת ובתחנה, אך מעולם לא נתקלתי במקרה של תינוקת שנאבדה. אנו בתחנה רגילים לתת שירות שוטף לנוסעים, ואתמול הצטרף לקשת השירותים בתחנה גם שירותי בייביסיטינג”.

אמא של הפעוטה, אסתר, ספרה: “במסגרת טיול שלי עם ילדי בקו הרכבת החדש, החליטו ילדי הגדולים לנסות את הדרגנועים הגבוהים בתחנה, ואני ירדתי לרציף הרכבת באמצעות המעלית. הייתי בטוחה שהתינוקת עם אחיה הגדולים בדרגנועים, ורק רגע לפני יציאת הרכבת מהרציף נחרדתי לגלות שהיא לא איתנו.

“מיד יצאתי בבהלה מהרכבת, רגע לפני שהיא התחילה לנסוע והתחלתי לחפש אותה בתחנה. איש צוות מיד ניגש אליי ואמר לי שהפעוטה נמצאת עם מנהל המשמרת. אני מודה לכל צוות התחנה ולמוריס על ששמרו על ילדתי בנאמנות ומסירות רבה”.

תחנת ירושלים נבון, הממוקמת כ-80 מטרים מתחת לפני האדמה, היא התחנה הגדולה ביותר של רכבת ישראל, ואחת מחמשת התחנות העמוקות בעולם.

בשל גודלה ומורכבותה של התחנה, הכשירה רכבת ישראל סגל מעובה לתחנה, הכולל 13 בעלי תפקידים בכירים: מנהל התחנה, סגן מנהל תחנה, 7 מנהלי משמרת בכירים, 3 מנהלי משמרת ומנהלת אחזקה.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חרדים. מתאים לכם כל כך! אתם שוללים מהילדים
  12/02/2019 04:06
  רונן
 1. האומללים שלכם את הילדות. מגיל 5 ילד חרדי הופך להורה למעשה. כת מופרעת.

 2. למה?!
  12/02/2019 16:54
  הזוי
 3. מי נותן לילדים לשמור על ילדים, מדובר בהזנחה פושעת, ילדים עד בני 12 לא צריכים לשמור על על ילדים צעירים מהם, מעבר לכך שמדובר בפשיעה, מדובר בנזק חינוכי ופסיכולוגי גם יחד