נהג הרכב נחקר בחשד ל’גרימת מוות ברשלנות’ – ורישיונו נשלל ל-90 יום

נהג הרכב הפרטי שהיה מעורב בתאונה בה התהפך אוטובוס קו 304 של 'קווים' בכביש 443, נחקר היום על ידי בוחני אגף התנועה בחשד לגרימת מוות ברשלנות • שוחרר בתנאים מגבילים ורישיונו נשלל ל-90 ימים
חיים טוויל
ו' אדר א' התשע"ט / 11.02.2019 18:42

אסון האוטובוס  בכביש 443: נהג הרכב הפרטי – כונן ‘איחוד הצלה’, שהיה מעורב בתאונה בה התהפך בכביש 443 אוטובוס קו 304 של חברת ‘קווים’ שעשה דרכו ממודיעין עלית לשכונת הר נוף ירושלים, נחקר היום (שני) על ידי בוחני אגף התנועה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

בתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים ורישיונו נשלל ל-90 ימים.

נהג האוטובוס ייחקר בהמשך.

מהמשטרה נמסר כי “חקירת התאונה נמשכת”.

בתאונה נהרגו רחל גוטמן ע”ה ורוחמה רוזן ע”ה ונפצעו 51 בני אדם.

כבר אתמול הודיעו גורמים במשטרה כי נהג האוטובוס ונהג הרכב ייחקרו באזהרה, במסגרת חקירת התאונה.

גורם במשטרה אמר ל’כאן חדשות’: “שני הנהגים אשמים בתאונה. נהג הטרנזיט עצר את רכבו באמצע הכביש ולא בשוליים. במקום המסכן חיי אדם וזוהי עבירה חמורה ביותר. בנוסף, כל הסימנים והממצאים מראים שנהג האוטובוס לא שמר מרחק וסטה בחדות מהנתיב”.

סגן ניצב נאג’י סלימאן, קצין התנועה של מחוז יהודה ושומרון, אמר ל’כאן’: “אנחנו בודקים את הגרסאות של שני הנהגים. שניהם חשודים כרגע בגרימת מוות ברשלנות. בדקנו את הטכוגרף של האוטובוס, מבחינת מהירות לא נראה שיש משהו חריג. יש חוסר זהירות של הנהגים”.

אולם, כמה מנוסעי האוטובוס טענו כי הנהג נסע נסיעה פרועה. אחד מהם אמר לחרדים 10: “הוא נהג בצורה פראית. אני  הולך להעיד נגדו במשטרה”.

בשלב זה, מתחזקת ההערכה כי האוטובוס התנגש ברכב של הכונן שעצר בשטח הפרדה בכביש, כדי לסייע לנפגעים בתאונת דרכים קלה שהתרחשה בנתיב ההפוך.

האוטובוס התנגש ברכב הטרנזיט של הכונן, התהפך, גלש לתעלה – ופגע במעקה הבטיחות.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות