מומחה סקרים: "60 יום לבחירות – ורק 35% מהציבור יודע למי יצביע"

חרדים 10
|
ו' אדר א' התשע"ט / 11.02.2019 14:04
קלפי
מנכ"ל 'הגל החדש' ראובן הררי התייחס בשיחה עם אילה חסון ב-103FM לנתונים: חלק ניכר מהאוכלוסיה טרם החליט למי יצביע • "בחירות אחר בחירות אנשי המרכז הם אלה שבסופו של דבר מכריעים"

הבחירות לכנסת ה-21 יתקיימו בעוד 56 ימים, אך כ־40 אחוזים מהציבור הישראלי, המגדירים עצמם כמרכז, טרם התחילו לגבש דעה לגבי הפתק שישימו בקלפי, אם בכלל. כמעט מחצית מהאוכלוסייה, שהחלטתה היא שתכריע את הבחירות הקרובות.

מנכ"ל 'הגל החדש', ראובן הררי, התארח בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM וחשף את הנתונים המפתיעים.

הררי: "60 יום לבחירות, ורק 35 אחוזים מהציבור יודעים למי הם הולכים להצביע. יש קהל עצום שעדיין מתלבט. יש 34 אחוזים שמתלבטים בין שתי מפלגות ועוד שמונה אחוזים – בין שלוש לארבע מפלגות. אחד מכל חמישה נמצא במצב עוד יותר גרוע, מאחר ואפילו לא התחיל להתלבט, ואין לו מושג למי הוא הולך להצביע".

הררי הסביר כי מי שמגדיר את עצמו כימין או שמאל הרבה יותר בטוח בבחירותיו בשלב זה. אולם "אלה שמגדירים את עצמם כמרכז – רק אחד מתוך ארבעה יודע למי הוא יצביע, 25 אחוזים. מדובר בכ־40 אחוזים מכלל הציבור, יש פה המון המון קולות שצריך עדיין לשכנע אותם לבחור במפלגה כזו או אחרת".

חסון העריכה כי לאור הנתון הזה יו"ר יש עתיד יאיר לפיד טרם החליט על איחוד עם יו"ר חוסן לישראל בני גנץ.

"לא רק שהוא לא טועה, וגם לא טועות כל המפלגות החדשות שמתמקדות באזור הזה של האמצע", השיב הררי, שמנה את מפלגת גשר של אורלי לוי־אבקסיס, את כולנו של כחלון וגם את המפלגה הבולטת בסקרים בשלב זה – חוסן לישראל, בראשות גנץ.

"בחירות אחר בחירות אנשי המרכז הם אלה שבסופו של דבר מכריעים", סיכם ואמר: "יש עתיד, מפלגת הגמלאים, אלה כל המפלגות שבימים האחרונים צברו תאוצה, וזה בא מהקהל הזה".

56 ימים לבחירות – המילה האחרונה, עוד רחוקה מלהיאמר.