דרעי קבר את 'המפץ החרדי': "נקים גוש למו"מ הקואליציוני"

ש"ס תרוץ לבד, לא יהיה איחוד חרדי • דרעי: "נתמוך בנתניהו גם אם יוגש נגדו כתב אישום ונהיה איתו כל עוד החוק מאפשר" • על בני גנץ: "עכשיו מבין למה שתקת" • על לפיד: "תן לנו עוד 4 שנים של שיקום כזה..." • "את התשובה לקברנים והמספידים אנו ניתן בגדול בקלפי"
אריה ריבקינד
ו' אדר א' התשע"ט / 10.02.2019 22:45
ש\"ס, שס, השקת קמפיין, אריה דרעי

תרוץ לבד, לא יהיה איחוד: ש"ס פתחה הערב (ראשון) בבת ים, עם למעלה 1500 פעילים מרכזים מרחבי הארץ, את מערכת הבחירות לכנסת ה-21.

במוקד השקת הקמפיין, עמד נאומו של יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, שקבר בדבריו את יוזמת האיחוד החרדי: "היה לנו שיתוף פעולה מדהים בקדנציה האחרונה עם 'יהדות התורה' וזה יימשך גם בקדנציה הבאה. אני קורא מכאן לליצמן וגפני, בואו נכנס אחרי הגשת הרשימות את שלושת מועצות חכמי וגדולי התורה ונצא בקריאה משותפת לכל הציבור להצביע רק למפלגות החרדיות – שתצא הוראה משותפת שקובעת שכל יהודי ספרדי דתי או חרדי יצביע ש"ס וכל חרדי אשכנזי יצביע יהדות התורה. ככה נמקסם את הכוח".

דרעי הבהיר: "אנחנו נמשיך את שיתוף הפעולה, אחרי הבחירות. נתאחד לסיעה אחת ונקים גוש חרדי גדול למשא המתן הקואליציוני".

דרעי אמר בנאומו:  "הערב אנחנו פותחים את המערכה הגדולה. המטרה היחידה להקים בית לציבור הספרדי. היינו אורחים רצויים או לא רצויים. לפני למעלה מ-30 שנה כשמרן הנהיג אותנו, עולם התורה הספרדי היה קטן מאד. לפני פטירתו הבאנו לו את הנתונים מוועד הישיבות – שעולם תורה שלנו גדול יותר מהליטאים והחסידי גם יחד.

"הרבה מספידים את תנועת ש״ס. אנחנו היחידים שלא זיגזגנו ולא שינינו את הדרך כבר 30 שנה, ואנחנו בכל מערכת בחירות צריכים להתנצל או להוכיח האם מילאנו את יעודנו. למעלה מ-270 אלף פתקים באותיות ש״ס הוכנסו לקלפי לפני חודשיים. יש הוכחה טובה מזו?"

הוא שיבח את נתניהו: "היה לנו שותף מצוין בקדנציה הזו, שמו בנימין נתניהו. אני מכיר אותו עוד לפני שהוא נכנס לפוליטיקה. כשהייתי שר הפנים, הוא בא לארץ וביקש להתייעץ איתי איך להתנהל בפוליטיקה. הוא נהיה תלמיד שעלה על רבו".

דרעי הדגיש: "בנימין נתניהו היה שותף הגון, כנה, אנחנו הבאנו אותו להיות הממשלה הכי חברתית בישראל. הוא נתן לנו גב מלא וגיבוי מוחלט. לא חתרנו, לא תדרכנו, לא הצבנו  אולטימטומים. אמרנו מעל לכל במה – נתניהו הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שיש".

על חקירות ראש הממשלה אמר: "מי כמוני יודע מה עובר נתניהו ומשפחתו" – וציין כי ש"ס תמליץ לנשיא המדינה להטיל את הרכבת הממשלה רק על בנימין נתניהו. "אנחנו היינו הראשונים שהכרזנו שהוא יהיה ראש הממשלה והוא ימשיך לכהן כראש הממשלה, נתמוך בראש הממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום ונהיה איתו כל עוד החוק מאפשר זאת, והחוק אומר שראש ממשלה יכול לכהן עד פסק דין חלוט!", הצהיר  דרעי.

דרעי חשף בנאומו כי פנה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה כי  על פתק הבחירות של ש"ס יופיע הכיתוב: "התאחדות הספרדים שומרי תורה, תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל – תומכים בבנימין נתניהו",  אבל הם סירבו לאשר זאת.

ש"ס, שס, השקת קמפיין, אריה דרעי

צילום: יעקב כהן

על יו"ר חוסן לישראל – בני גנץ אמר: "שתקת הרבה זמן, עכשיו אני מבין למה שתקת. בנאומך אמרת שאתה רוצה להעמיק את שיתוף הפעולה עם החרדים. האם שיתוף פעולה זה ברית הזוגיות? זה מתווה הכותל הרפורמי? תחבורה ציבורית בשבת?"

על יו"ר יש עתיד-יאיר לפיד אמר: "לפני ארבע שנים היה אדם בשם יהיר לפיד שרצה לשקם אותי. אני רוצה לספר לך לפיד מה נהיה עם השיקום שלי. לקחנו 650 מליון שקלים והורדנו את מחירי התחבורה הציבורית. אז אמנם הציבור שלך לא נוסע באוטובוסים, אבל הציבור שלנו כן. היו לנו עוד הרבה הישגים רבים בשיקום שלך, תן לנו עוד 4 שנים של שיקום כזה…"

על יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן אמר: "יהודים רוסים קיימו את התורה במסירות נפש, עשו ברית מילה במסירות נפש בברית המועצות, וכשהייתה להם הזדמנות הם עלו לארץ ישראל, בשביל מה? בשביל לפתוח חנויות באשדוד בשבת? לנסוע לאשדוד בשבת לחזק חנות לממכר דבר אחר? בשביל זה עלינו משם? זה היה החלום שלהם?"

דרעי הדגיש את כוח שס בפתח מערכת הבחירות הקרובה: "כוח ש"ס – הכח שלנו מתעצם ומתחזק וחוזר לשעתה היפה של התנועה ההישג שעשינו ברחבי הארץ בבחירות המוניציפליות. יש כאלה שרוצים לקבור את ש"ס, שכבר מספידים אותנו. אני שומע את המנגינה הזאת כבר שלושים שנה.

"אני אומר לכם כאן -  אף אחד לא יקבור את מפעל חייו של מרן הרב עובדיה יוסף! מרן הסתלק מאיתנו אבל מורשתו חיה וקיימת! ש"ס בהנהגתו של הכהן הגדול, חכם שלום כהן חיה, קיימת, חזקה ומתעצמת ואת התשובה לכל הקברנים והמספידים אנחנו ניתן בגדול בקלפי בד' בניסן 9 באפריל!"

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    זה אמיתי?
    11/02/2019 00:20
    שילו
  1. אולם שאפילו חצי לא התמלא מבחורי הישיבות שגוייסו לכנס ודרעי שדיבר לפרקליטות יותר מלבחורים שם דרעי מנסה לשדר שהוא אוטוטו הולך ומשאיר את ההנהגה אצל הליטאים העיקר שיוותרו לו על מאסר בפועל