יו"ר ש"ס דמע: ההפתעה לדרעי ליום הולדתו ה-60 – סיום ש"ס • גלריה

אלפים במעמד 'סיום הש"ס' להצלחת השר אריה דרעי וציון יום הולדתו ה-60 • הגרב"מ אזרחי: "כל כלל ישראל מחוייב להודות לו על הרמת קרנה של יהדות ספרד"
יוסף גרינבוים
ה' אדר א' התשע"ט / 10.02.2019 13:00
סיום השס, אריה דרעי

אלפים השתתפו אמש (מוצאי שבת) במעמד 'סיום הש״ס' להצלחת השר אריה דרעי, במתנ"ס מעלה רמות בירושלים.

את המעמד פיארו גדולי תורה וראשי ישיבות – הגרב"מ אזרחי, הראשל"צ הגר״י יוסף, הגר״א אבא שאול, הגר"י כהן, הגר"י בצרי, הגר"י דרעי ועוד. כמו כן השתתפו חברי הכנסת של התנועה, סגני ראשי ערים ונציגים מכל רחבי הארץ.

פרויקט לימוד הש"ס נערך על ידי מערכת 'דרך המלך', כאשר אלפי אברכים ובני ישיבות לקחו על עצמם ללמוד את דפי הגמרא. במהלך האירוע צוין בחגיגיות יום הולדתו ה-60 של דרעי שחל בימים אלה, וגדולי התורה העלו על נס את פועלו רב השנים להקמת ופריחת עולם התורה הספרדי.

ראש ישיבת עטרת ישראל, הגרב״מ אזרחי, אמר באירוע: "באתי לכאן לכבד את ידיד נפשי הרב דרעי, את מי שחולל את מהפכת היהדות בקרב בני עדות המזרח. הוא האדריכל של המהפכה והוא גם ביצע אותה בפועל. כל כלל ישראל חייב להודות לו".

הראשל״צ הגר״י יוסף שיבח את פועלו של דרעי למען עולם התורה: "תמיד התקנאנו בקשר המיוחד שהיה לו עם אבי מורי זצ״ל".

את דברי נשיא המועצת, חכם שלום כהן, שנבצר ממנו להשתתף בשל החלמתו, הביא בנו הגר״י כהן.

מיד לאחר סיום הש"ס הפתיע הזמר מרדכי בן דוד, כשהגיע ושר במיוחד לכבוד השר את השיר "לולי תורתך שעשועי" – וההמונים פתחו בשירה לכבודה של תורה, יחד עם תזמורתו של שלמה כהן.

לאחר מכן הוקרנה מצגת מיוחדת המציגה את סיפור הקמת עולם התורה הספרדי, מראשיתו ועד היום, כאשר כולו שזור בדברי ימיו של יו"ר ש"ס.

בסיום המצגת נשמע קולו של מרן הגר״ע יוסף זצ״ל האומר את המילים הנדירות: "הרבצתי תורה בישראל, לימדתי הרבה תורה ברבים, ואני לא חושב שרבי אריה, שהוא לא הגיע לחצי שנותיי עדיין, הלוואי שאני אזכה שיהיה לי עולם הבא כמו שיהיה לו".

דברים אלו גרמו להתרגשות עזה בקהל ודרעי הליט את יד על פניו, כשבעיניו דמעות.

בסיום האירוע הודה דרעי בחום למשתתפים, לרבנים ולמארגנים: "אני נרגש לעמוד כאן. הופתעתי מאד. לא העלתי על עצמי שהאירוע יהיה גם חגיגת יום הולדת. המתנה הכי גדולה שאני יכול לקבל זה לימוד הש״ס שנערך לזכותי".

צילום: יעקב כהן
הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
  קדנציה שלמה שס התחככו עם רח' רשבם אפילו תמכו בשמיטה
  10/02/2019 20:45
  שס=מזבלה
 1. קדנציה שלמה שס התחככו עם רח' רשבם אפילו תמכו בשמיטה לחומרא בעיתון יתד הזבל שמירר חייו של מרן ע"ה
  היום ללא בושה הם מצהירים שהם ספרדים
  אתם דרקים