בגידת 'דגל' באלעד: שני נציגים הצביעו בעד התקציב של פרוש

בגידה של הנציגים באלעד בצמרת 'דגל' או בגידה של 'דגל' בש"ס? שני חברי 'דגל' הצביעו בעד התקציב שהציג פרוש והוא אושר ברוב של 8 חברים • ח"כ מלכיאלי: "היה לנו סיכום ברור מול רבני 'דגל' - והוא הופר ברגל גסה. עם כאלו אנשים אפשר בעתיד לעשות חיבורים?" • קריספל: "גאה להיות בצד המכבדים הסכמים ולא בחלק של הבוגדים" • מרגי: "דגל התורה הוכיחה הערב שהיא פדרציה של חצרות שכל אחת מושכת לכוון אחר. קרקס!"
אריה ריבקינד
א' אדר א' התשע"ט / 06.02.2019 19:29
שרוליק פרוש

מפלה ל'דגל התורה': הערב (רביעי) התקיימה במועצת העיר אלעד ישיבה 'שלא מן המניין' שזימן ראש העיר ישראל פרוש על מנת להעביר את התקציב של שנת 2019, זאת לאחר ששתי ישיבות תקציב – שאחת מהן הוגדרה 'שלא מן המניין', התפזרו מבלי שהתקציב אושר.

למרבה ההפתעה, שני חברי מועצה מטעם דגל התורה – איסר שפירא ומשה ברדוגו – הצביעו בעד התקציב שהציג ראש העיר, והוא אושר ברוב של 8 חברים מבין חברי המועצה.

בניגוד לשני חברי המועצה, יו"ר סיעת 'דגל' המקומית אבי שטרן הצביע נגד התקציב.

המהלך מבטיח את המשך כהונתו של ישראל פרוש בקדנציה הנוכחית לפחות לעוד שנה.

מדובר ב'פוטש' של סיעת 'דגל' המקומית מול ועדת הרבנים המיוחדת שהוקמה בעיר – בראשה עומדים הדיין הגר"י סילמן והגר"י פרידמן, הנהלת התנועה הארצית של 'דגל', וש״ס – עמה יצאה 'דגל' שורת הסכמים. שכן, שני הנציגים קיבלו הוראה לנהוג כך מראש ישיבת סלבודקה, הגר"ד לנדו.

יו"ר סיעת ש"ס המקומית, צוריאל קריספל, הגיב: "אני גאה היום להיות איש ש"ס שמקיים את הא׳-ב׳ של היהדות 'ועשית ככל אשר יורוך'… גם על ימין שהוא שמאל. העמידו לנו מועמד אשכנזי לראשות העיר, לא תושב העיר, אדם שאף אחד בעיר לא הכיר, אדם שכל הליטאים או לפחות רובם התנגדו לו ויצאו נגדו בקמפיין של 'לא תצנח', וזאת למרות שידעתי שהסקרים של משפחת פרוש מראים שלו אני אתמודד מולו, הייתי לוקח את העיר. אך אם זה מה שהוחלט – אני איש של התנועה ומכבד כל החלטה".

הוא הוסיף: "ביקשתי להגיש מועמדות מדף למקרה שמשהו ישתבש, אבל אמרו לי שזה יפגע באמון של פינדרוס למהלך והוא לא יהיה מוכן לבוא לעיר, אם אגיש מועמדות. גם לזה הסכמתי, למרות שזו טענה מופרכת מיסודה, כי אני איש של תנועה והייתי מסיר מועמדות ברגע האחרון אם כך היו מחליטים.

"לאחר מכן הוחלט שברק צברי יוצב בראש. גם לכך הסכמתי, ופעלתי בכל כוחי למענו. עבדתי יותר קשה ממנו כדי שיצליח, ואילולא הבגידה של חלק מהליטאים שהפרו הוראה ברורה של הגר"ח קנייבסקי – שלא להצביע לראשות, ברק היה היום ראש העיר".

קריספל הדגיש: "אני גאה להיות בצד של אלו שמבצעים את הוראות הרבנים והוראות ראשי התנועה; להיות בצד של אלו שמכבדים הסכמים ולא בחלק של הבוגדים ברבותיהם ובתנועתם".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס הגיב: "הערב שוב דגל התורה חצו קו אדום. היה לנו סיכום ברור מול רבני דגל התורה באלעד בכל הקשור להתנהלות מול הקואליציה – והוא הופר ברגל גסה.

יש לציין, כי בניגוד לפרסומים השקריים אתמול לא היה אף פגישת מו"מ. מילה אצלם זו לא מילה. זה התחיל בעיר בית שמש וכעת המשיך לעיר אלעד.

"אני מסופק האם עם כאלו אנשים אפשר בעתיד לעשות חיבורים ושיתופי פעולה".

ח״כ יעקב מרגי הגיב בטוויטר: "הוא שאמרתי. מה שהיה הוא שיהיה, אי אפשר לסמוך על דגל התורה בשום הסכם. שוב בגידה באלעד, יש כאן מפח נפש חרדי ולא מפץ חרדי. היום במוניציפאלי – מחר בכנסת. מילה של ש״ס זו מילה. מילה של ׳דגל׳ זו בגידה".

מרגי הוסיף: "דגל התורה הוכיחה הערב שהיא פדרציה של חצרות שכל אחת מושכת לכוון אחר. זה קרקס.

"עצוב לי על המפלגה שבעבר התיימרה להנהיג את הציבור החרדי. אני גאה בתנועת ש״ס שמובילה הנהגה אמיתית ומאוחדת הנשמעת כולה לדעת תורה".

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  פרוש העביר תקציב
  06/02/2019 20:13
  גד ששון
 1. המלל פה לא קשור לעובדה אחת פשוטה והיא שפרוש העביר תקציב וככל הנראה פרם את הקשר שס דגל סופית למרות תגמור בכתב אישום של רבי אריה או אי הגעה לאחוז החסימה (המוקדם מהשניים)

 2. לחשוב על טובת התושבים!! זה לא נקרא בגידה!!!!
  07/02/2019 00:51
  יוסי
 3. עדיף טובת התושבים על פני הפוליטיקה המגעילה

 4. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
  07/02/2019 01:14
  מכלוף מחברון
 5. טובבבבב

 6. מנוולים נוכלים צאו מהעיר
  08/02/2019 08:14
  אבי
 7. פשוט נגד ר חיים קנייבסקי בושו והכלמו צאו מהעיר לעזאזאל לא נשכח ולא נסלח

 8. משפחת פרוש מדרדרת לשפל חסר תקדים
  10/02/2019 13:43
  ישי
 9. משפחת פרוש משחקת באש. מנסה לבנות קריירה בעיריית אלעד על ידי סכסוך בין רבני דגל התורה.
  אם דגל התורה תבחר לנקום, לשלם באותה מטבע, פרוש יאבדו את כוחם הפוליטי. יתברר לכולם שמשפחת פרוש לא מקבלת מרות משום אדמור שהוא. זיגזג מוחלט.

  החסידות הושתתה על ציות של הכפריים היהודים לרב צדיק. מאז הכפריים כבר לא ממש בורים ועמי הארץ, הרב כבר לא תמיד צדיק יותר מהחסידים. אבל המסגרת נשארה, קבוצת יהודים שמצייתת לאדם שנקרא רב/ אדמור.

  אצל משפחת פרוש אין אדמור שאליו הם מצייתים. להיפך, האדמורים מבקשים מהם תקציב ופוחדים מפרוש. עכשיו זה הולך לעבור שינוי. אם פרוש ינסה לפורר את דגל התורה, הסיעה הפיקטיבית שלו תחטוף את מכת חייה.
  דגל תתאחד ותצא לקרב שיוכיח לכולם שמשפחת פרוש בנתה קריירה על ידי סכסוך בין החרדים, מפרה הסכמים, ונדבקת לכיסא כבר כמה דורות, ללא ערך מוסף כלשהו לציבוריות החרדית.
  קיצור, משפחת פרוש עלולה לשלם מחיר כבד על ההידבקות לכיסא באלעד