מה עשה הסופר חיים ולדר לאחר שפגע עם רכבו באופניים של ילד?

הסופר החרדי חיים ולדר נסע עם רכבו בבני ברק, כשבאחד הסיבובים פגע באופניים ישנות של ילד - שבדיוק הגיע למקום עם אביו האברך • מה אמר ולדר לאב ולבן, מה הוא חושב על העיר החרדית הגדולה בישראל, ואיך הסיפור נגמר?
אליעזר היון
י"ח שבט התשע"ט / 24.01.2019 19:13
חיים ולדר

הסיפור הבא, בו היה מעורב הסופר החרדי חיים ולדר, סופר לאתר חרדים 10 על-ידי תושב העיר בני ברק.

ולדר נהג במכוניתו ברחובה של עיר התורה והחסידות, ובאחד הסיבובים נטה מעט לכיוון המדרכה ו'נשק' לאופניים שקשורות היו לגדר המפרידה.

ולדר עצר את המכונית, יצא לכיוון האופניים וביקש להותיר פתק, מתוך חשש שמא עיקם מעט את האופניים.

"האופניים היו ישנות, חלודה, ללא צבע, כנראה משנות ה-60 ולא באמת היה מה לעקם בהם", מספר האיש שהיה עד לאירוע. "אבל ולדר החל לכתוב את הפתק, כשבדיוק הגיעו למקום הילד עם אביו".

להפתעתם של השנים הוציא הסופר 500 שקלים מכיסו והגיש להם בעבור הפגיעה באופניים. השנים היו המומים וניסו להסביר לסופר כי האופניים שוות אולי עשירית מן הסכום, אך הוא התעקש. הוא אמר משהו כמו 'זה יום המזל שלכם' -  ונסע לדרכו.

מבירור של חרדים עלה, כי לפני מספר ימים נשלחה לולדר תמונה של הילד המאושר עם האופניים, בצירוף 200 שקלים ופתק מצורף: "תודה רבה לסופר חיים ולדר על האופניים החדשות. עלותן הסתכמה ב-450 שקלים ואנו סבורים כי עלינו להשתתף גם כן ברכישה".

• חיים ולדר, האם הסיפור הזה נכון?

"בהחלט, אני כמובן מתכונן להחזיר להם את 200 השקלים, אבל ראה את מעלתו של אברך זה, ובכלל כמה יפה היא דמותו של היהודי הבני ברקי. בניגוד לתפיסה הרווחת על העיר הזו, מדובר במקום מופלא, סובלני ואוהב. בני-ברק כל כך יפה בחומר האנושי שלה.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  סיפןר נוסף מבית היוצר
  25/01/2019 15:08
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. "ילדים מספרים על עצמם"

 2. עברית, רבותי
  11/02/2019 11:32
  משה, עורך-דין
 3. מגוחך, מעליב ולא-ראוי לו לעיתון עברי בישראל, במיוחד כזה המיועד לבני תורה, לסרס ולעוות את הלשון העברית, לשון הקודש שלנו. קראו מעט יותר את פירושו של רש"י זצ"ל, ולמדו כיצד אדם יודע ומדקדק בלשון העברית. אופניים הם מין זכר, כפי שאופן אחד הוא מין זכר. הביטוי "אופניים ישנות" הוא עברית עילגת. ראוי שכותב הכתבה והעיתון יתרמו לצדקה סך 5,000 שקל – עשרת מונים כמידת הסכום שהסופר חיים ולדר ביקש לשלם לאבי הילד, בעל האופניים.