נציב קבילות החיילים הפורש חושף את הסוד הכמוס ביותר של צה”ל

נציב קבילות החיילים, האלוף במילואים יצחק בריק, שסיים היום את תפקידו, מזהיר: "מלחמת יום כיפור תהיה טיול לעומת המלחמה הבאה" • "הצבא שלנו בנוי לגזרה וחצי. איך בונים צבא מבלי לקחת בחשבון שינויים במזרח התיכון?"
חיים טוויל
ד' שבט התשע"ט / 10.01.2019 00:34

האלוף (במיל’) יצחק בריק, נציב קבילות החיילים שפרש היום (רביעי) מתפקידו, מזהיר כי בצה”ל עוצמים עיניים במכוון אל מול חוסר המוכנות למלחמה.

בראיון לאסף ליברמן מ’כאן’, אמר בריק: “אם תהיה מלחמה – טראומת יום כיפור תהיה טיול לידה”.

הוא הוסיף: “בונים את הצבא למצב שהוא יכול לתת תשובה לשני איומים: לבנון ועזה. מסתבר שהיה שינוי במזרח התיכון, הסורים חזרו. האיום המרכזי שלא נלקח בחשבון נמצא לידנו. הצבא שלנו בנוי לגזרה וחצי. איך בונים צבא מבלי לקחת בחשבון שינויים במזרח התיכון? זה חוסר אחריות ברמה הלאומית”.

בריק לא חוסך ביקורת מראשי הצבא: “הסוד הכמוס ביותר של הצבא, שהם עושים הכל לשמור אותו מכל משמר, הוא שמה שקורה בצבא לא יוצא החוצה. הם עושים את זה בהצלחה מדהימה עד היום, עד שבא הבריק הזה ומפנצ’ר להם את הבלון”.

גם הרמטכ”ל היוצא, גדי איזנקוט, סופג אש:”בהיותו רמטכ”ל עצם זה שהמערכת לא התנהלה, לא היה בקרה ומעקב, הוא לא אכף את הדברים האלה. זה כישלון”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    גיבור ישראל, אבל חולה נפש ופרנואיד
    10/01/2019 01:32
    מפ שריון
  1. בריק היה אחד המפקדים הזוטרים בעלי אומץ הלב שהביאו בדמם את הניצחון ביום כיפור. איש מיוחד ומדהים. ויחד עם זה הוא משוגע במלחמה שלו מול הצבא. אין שום שחר לטענות שלו