צפו: שוטרים פושטים על הישיבה ומחלקים לתלמידים זימון לחקירה

ארגון חוננו: "השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה - נתבע אותם" • עו"ד איתמר בן גביר: "הגעתם של שוטרים לחלק זימונים בתוך מוסד לימודים, היא שפל חדש"
חיים טוויל
ג' שבט התשע"ט / 09.01.2019 15:21

פשיטה בלתי חוקית על הישיבה ברחלים? כוחות משטרה פרצו בצהרים (רביעי) לישיבת ‘פרי הארץ’ ברחלים, בה לומדים חמשת הנערים החשודים בפרשת הטרור היהודי.

בארגון ‘חוננו’, המספק שירות משפטי לנערים, מסרו כי הכוחות מחלקים במקום זימונים לחקירה לכל תלמידי הישיבה, וזאת לאחר שכבר כ-30 תלמידים תושאלו ונחקרו על המקרה.

“השוטרים נכנסו לישיבה באופן בלתי חוקי, ללא צו המתיר להם את הכניסה לשטח הפרטי – ולאחר שהוזהרו על ידי צוות הישיבה שהכניסה אינה חוקית ופוגעת בסדרי הלימוד של התלמידים במקום”, אומרים בחווננו.

המחלקה האזרחית של חוננו הוציאה מכתב התראה בטרם תביעה אזרחית כנגד המשטרה.

לפי עדי ראיה במקום, הכוחות יושבים בתוך בית המדרש ובשטח הישיבה, הם מבקשים מכל תלמיד את שמו, ומנפיקים על שמו באותו רגע זימון כתוב למשטרת אריאל כבר להיום.

בארגון חוננו תקפו את הכניסה לישיבה: “שהמשטרה תחליט, כרגע ישנם בחדרי החקירות 5 נערים, הם כבר לא חשודים? שישחררו אותם, שיטת מצליח של המשטרה ממשיכה. האם יתכן ש-80 ילדים זרקו יחד את אבן? המשטרה השתגעה ופועלת באופן בלתי חוקי. קוראים לשר גלעד ארדן להתעורר ולשים סוף לרמיסת זכויות ילדי מוסדות חינוכיים”.

עו”ד עדי קידר מארגון חוננו: “אנו רואים בחומרה את התנהגותה הבלתי חוקית של המשטרה. הם מפרים ברגל גסה את הוראות החוק, הבהרנו להם באופן ברור כי כניסה לשטח פרטי ולמגורים צריכה להתבצע על פי צו, למרות ההתראה, המשטרה התפרצה לישיבה. יש לזכור שהתלמידים גם ככה מבוהלים, לאחר ההתנהלות בחודשיים האחרונים ואנו מצפים שהדבר יתוחקר באופן מידי בידי מח”ש”.

עו”ד איתמר בן גביר: “הגעתם של שוטרים לחלק זימונים בתוך מוסד לימודים, היא שפל חדש בהתנהלות המשטרה והשב”כ בפרשיה הזו. מעבר לפגיעה בהישגים הלימודיים של התלמידים יש כאן יצירת טראומה ופעילות בניגוד לחוק הנוער ובניגוד לחוקים אחרים ואמנות בינלאומיות שגם אם רוצים לזמן קטינים לחקירה יש לעשות זו בצורה נאותה ולא בהגעה ברוטאלית למוסד לימודים.”

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות