"הליך פרוצדורלי": 'דגל' ואגו"י הגישו בקשה להתפצל ל-2 סיעות נפרדות

דגל התורה ואגודת ישראל הגישו בקשה להתפצל לשתי סיעות נפרדות • ביהדות התורה מבהירים: בקשת הפיצול נובעת משיקולים פרוצדורליים בלבד, ללא כל משמעות לאופן הריצה בבחירות הקרובות
אריה ריבקינד
ג' שבט התשע"ט / 09.01.2019 09:48
ליצמן גפני ומקלב

דגל התורה ואגודת ישראל, שתי המפלגות המרכיבות את סיעת יהדות התורה, הגישו לוועדת הכנסת בקשה להתפצל לשתי סיעות נפרדות.

ביהדות התורה מבהירים כי בקשת הפיצול הנה הליך פרוצדורלי מוכר ומתואם מראש בין הסיעות, ללא כל משמעות לאופן הריצה בבחירות הקרובות.

ההליך נועד לצורך חלוקת תקציבים מסודרת.

ח"כ מנחם אליעזר מוזס, המכהן כיו"ר סיעת יהדות התורה, שיגר מכתב ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר, בו כתב: "בהתאם להוראות סעיף 59(2) לחוק הכנסת נבקש את אישור ועדת הכנסת לפיצול סיעת יהדות התורה והשבת, אגודת ישראל-דגל התורה לשתי סיעות. אחת 'אגודת ישראל' ואחת 'דגל התורה' בהתאם לנוסח הסכם צירוף המפלגות שנמסר ליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית בעת הגשת רשימת המועמדים לכנסת ה-20.

"אציין שהבקשה מוגשת בהסכמת שתי המפלגות בהתאם להסכם שנקבע ביניהן עוד לפני הבחירות לכנסת ה-20 ומתבקש מסיבות פרוצדורליות בלבד", הוסיף מוזס.

ועדת הכנסת אישרה הבוקר את בקשת הפיצול בסיעת הרשימה המשותפת.

על פי ההחלטה, בהתאם להסכם שנחתם בין מפלגות חדש, רע"מ, בל"ד תע"ל, ערב הבחירות לכנסת ה-20, סיעת הרשימה המשתפת פוצלה לשתי סיעות, סיעת הרשימה המשותפת- רע"מ בל"ד, וסיעת התנועה הערבית להתחדשות-סיעת תע"ל בראשות ח"כ אחמד טיבי.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    התפצלות הסיעות אגודה, דגל,
    10/01/2019 10:26
    בן אברהם
  1. האמת הפשוטה היא, הבעיה של אגודה היא שגור, ויזניץ, יעוד שניים מושלים בה ואינם מכניסים וכוללים באגודה הרבה חסידויות קטנות שלא כלולים בתוכה ואין להם השפעה ולכן בספק גדול אם יצביעו עבורה. בכוונה לא ציינתי את בעלז של היום כי לפי דברי המשנה הם כוי, ספק פה ספק שם וכו' וגו'.. וכמו"כ יש אופוזיציה בתוך מרכיביה וגם שם יופתעו ראשיה על המרד ולא ישמעו למועצת..
    דגל, בהחלט ראינו זאת השבוע בטלז סטון 40% לא הצביעו לאלה שהומלצו ע"י מנהיגיהם(מונהגיהם וד"ל), וכך גם יהיה בודאי בכמות זו או אחרת של מצביעים שיצביעו לפי מצפונם.