מוטי יוגב: “יש מי שניצלו את המצב והשתלטו על המפלגה בלי פריימריז

חבר הכנסת מהבית היהודי טוען במכתב ששיגר לחברי המפלגה: "יש מי שניצלו את המצב, בלא שיתוף עם חברי הכנסת המכהנים" • הכריז: "מסיר את מועמדותי האישית לתפקיד היו"ר"
אריה ריבקינד
ב' שבט התשע"ט / 08.01.2019 16:01

ח”כ מוטי יוגב שיגר אחר הצהריים (שלישי) מכתב נוקב וחריף לחברי המפלגה, בו דרש לקיים פריימריז פתוחים לראשות המפלגה ולמועמדיה לכנסת – והודיע כי הוא מסיר את מועמדותו לראשות המפלגה.

“הציונות הדתית בשעת חירום אמיתית, ראשי מפלגת הבית היהודי נטשו והותירו ואקום חוקתי וכלכלי”, פתח יוגב.

בהמשך תקף: “יש מי שניצלו את המצב והשתלטו על המפלגה באופן לא דמוקרטי, בלא שיתוף עם חברי הכנסת המכהנים. בלא שקיפות מי הם המתפקדים ופרטי חברי המרכז, מהו המאזן הכספי האמיתי של המפלגה, בטענה שאנו בחובות המחייבים לוותר על יכולת ההשפעה של המתפקדים ששילמו משך שנים למפלגה, לממש את זכותם לבחור בפריימריז”.

לדבריו, “הליכים אלו יש בהם פגיעה באמון הבוחרים, הם יכולים אולי להבטיח את מועמדותו של מועמד כלשהו, אך בוודאות יפגעו באמון הבוחרים.

“עשרות אלפי מתפקדים ומאות חברי מרכז שילמו כסף, בכדי להשפיע על בחירת יו”ר המפלגה ונבחריה ובעצם רימו אותם. זו גנבת דעת של הציבור. היעלה על הדעת שהמנגנון שכביכול קיבל את כוחו מ”צוואה” של ראש המפלגה שפרש, ימשיך לשלוט על המפלגה, שכוחה בא לה מציבור ציוני דתי רחב, בלא תהליכים דמוקרטיים?! מה שקורה כרגע מסכן את עתיד הבית הפוליטי של הציונות הדתית”.

הוא הוסיף: “אני קורא לחברים ולחברות בציונות הדתית ובבית היהודי, אל תתנו ידיכם לוועדה מסדרת שתחליט עבורכם על יושב ראש המפלגה או מי מנבחריה. נקיים פריימריז פתוחים שינוהלו ברחבי הארץ, בהם ייבחרו יו”ר המפלגה ונבחריה. כך נשיג מחדש אמון ציבורי רחב ומגוון, נביא לנבחרת טובה ומגוונת, שתביא את התוצאה הטובה ביותר, בבחירות הכלליות הבאות עלינו לטובה”.

הוא הצהיר: “זה הזמן להציל את הבית היהודי. זו לא העת לעסוק בשאיפות פוליטיות אישיות, אלא בבניית בסיס רחב, איתן ודמוקרטי שיזכה מחדש באמון הציבור. לכן בעת הזו, אני מסיר את מועמדותי האישית לתפקיד יושב ראש הבית היהודי.

“רק בדרך של שיתוף הציבור ושקיפות, נזכה בעזרת ה’ להשיב אמון ולבנות מחדש בית יהודי גדול ורחב. מפלגה שנבחריה הם שליחים המחויבים לציבור הציוני-דתי ולכלל ישראל, שותפים בכנסת ישראל ובממשלת ישראל, בהנהגת העם ומדינת ישראל”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות