“מעשה פראי”: אב חולה חצבת סיכן עשרות פגים בבי”ח ‘מעייני הישועה’

האב, חולה חצבת, התעקש להגיע לבקר את בנו הפג - ולא דיווח לאחיות על המחלה • צוות תגבור הוקפץ במהלך סופהשבוע כדי לחסן את הילודים ששהו בפגייה ובתינוקייה • מנהל בית החולים: "מעכשיו נקיים גם שמירה בנושא כניסת מבוגרים"
חרדים 10
כ"ט טבת התשע"ט / 06.01.2019 10:19

למעלה מ-80 פגים ותינוקות בני יומם חוסנו בדחיפות נגד חצבת, לאחר שנחשפו לאדם חולה שביקר בפגיית בית החולים מעייני הישועה בבני-ברק.

לפי דיווח ב’ישראל היום’, המקרה התרחש ביום חמישי האחרון, כאשר אב לתינוק, התעקש לבקר את בנו הפג – מבלי לדווח לאחיות כי הוא חולה.

בהמשך נודע כי הוא אובחן כחולה חצבת.

ב’מעייני הישועה’ החליטו לחסן את כל 24 הפגים ששהו בפגייה.

בנוסף חוסנו 60 תינוקות ששהו בתינוקיית בית החולים הסמוכה. לאור היקף ההתחסנות גויס במהלך סוף השבוע צוות נוסף לתגבור המחלקות.

פרופ’ מוטי רביד, מנהל בית החולים, התייחס לאירוע: “זהו מעשה פראי וחסר התחשבות, שלא לדבר על זה שאותו אדם סיכן את בנו, לצד סיכון שאר התינוקות. אנחנו מקיימים שמירה בבית החולים, אבל עד כה התרכזנו בעיקר במניעת כניסת ילדים מבקרים.

“מעכשיו נקיים גם שמירה בנושא כניסת מבוגרים וגם תלינו שלטים ברחבי בית החולים שמבקשים ממבקרים הסובלים מחום או מפריחה לא להיכנס לבית החולים”.

כולם משגיחים בנושא בשבע עיניים. אדם שמרגיש לא טוב לא צריך להגיע לבקר לא בבית חולים ולא בבית כנסת או ישיבה”.

ב’ישראל היום’ מזכירים, כי מאז חודש נובמבר האחרון היה מעייני הישועה בית החולים הראשון שאסר כניסת ילדים מבקרים לתחומו. ההחלטה התקבלה בעקבות מקרה שבו ילד חולה ביקר במחלקת יולדות ועלה חשש שהדביק תינוקות.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  רשע
  06/01/2019 13:06
  דנה
 1. גועל נפש

 2. מעשה חסר אחריות לסכן ככה חיי תינוקות קטנטנים
  07/01/2019 04:50
  אמא
 3. אם אפשרי להגיש כתב אישום נגד האב חסר האחריות