עליה גם במחירי לחם מפוקח: מחיר חלה לשבת יעלה כ-19 אגורות יותר

משרד הכלכלה מודיע: החלה והלחם אחיד כהה פרוס יתייקרו בשיעור של כמעט 4% • עם זאת, המחיר של לחם אחיד כהה, לחם לבן ולחם לבן פרוס וארוז יישאר ללא שינוי • נתניהו: "שר האוצר עובד על תכנית כדי לצמצם למינימום כל התייקרות"
שייע קליין
ח' טבת התשע"ט / 16.12.2018 19:53
חלה, חלות

משרד הכלכלה הודיע היום (ראשון) על התייקרות מחירים של שניים מתוך חמשת סוגי הלחמים הנמצאים בפיקוח המדינה.

לפי ההודעה של המשרד, מחירי החלות לשבת ולחם אחיד כהה פרוס יעלו בשיעור של כ-3.85% ביחס למחיריהם כיום.

בהודעת משרד הכלכלה נכתב עוד, כי מחיר חלה או מאפה שמרים 500 גרם יתייקר בכ-19 אגורות ומחירו של לחם אחיד כהה ופרוס יעלה בכ-26 אגורות.

עוד צוין, כי מחירי שלושת מוצרי הלחם הבסיסיים ביותר הנמצאים בפיקוח יישארו ללא שינוי.

מדובר על לחם אחיד כהה 750 גרם, לחם לבן 750 גרם, ולחם לבן פרוס וארוז 500 גרם.

"בהינתן המלצת ועדת המחירים לעלות את מחירי הלחמים בפיקוח באופן אחיד, נעשתה התאמה כך שהם לא יחולו על מוצרי הלחם הבסיסיים ביותר", נכתב בהודעת משרד הכלכלה. "הסיכום טעון אישור ועדת המחירים והגורמים המשפטיים".

 בישיבת הממשלה הבוקר התייחס ראש הממשלה לגל ההתייקרויות הצפוי במשק ואמר: "שר האוצר עובד על תכנית מול רשות החשמל ושר האנרגיה כדי לצמצם למינימום כל התייקרות והוא יגיש את ההצעות במהלך הימים הקרובים".

נתניהו הוסיף:  "לאחרונה הייתה הוזלה של מחירי הדלק בשמונה אחוזים, זה עולה הרבה מאד וחוסך הרבה כסף למשפחה. בשלוש השנים האחרונות מחיר החשמל בישראל ירד בחמישה עשר אחוזים והוא נמוך באופן משמעותי ממחיר החשמל במדינות ה-OECD.

"שר האוצר עובד באופן כזה שגם ההתייקרות אם תהיה, תהיה מינימלית ונמשיך לדאוג להוזלת המחירים לצרכן".

נתניהו ציין: "ביום שישי התפרסם מדד המחירים לצרכן, הוא ירד ב-0.3 אחוז, וכן ירד גם מדד המזון והדיור. מדובר בדבר מבורך שהוא תוצאה של מאמץ בלתי מתפשר להורדת יוקר המחיה שאנחנו מובילים יחד עם הממשלה. זו הצלחה לא מבוטלת ונדאג שהמחירים הללו ימשיכו לרדת".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות