'דגל' תובעת את רובינשטיין לדין תורה: מנה את זלץ לסגן

'דגל' בביתר עלית תובעת את ראש העיר מאיר רובינשטיין לבית דין: דורשת שיקיים את ההסכם שנחתם ביניהם - וימנה את דודי זלץ לסגן בשכר • "הנתבע וגורמים המזוהים עמו מספקים כתירוץ להתנהלותם, טיעון תמוה של השפלה פוליטית שספגו לדבריהם בערים אחרות"
אריה ריבקינד
כ"ח כסלו התשע"ט / 06.12.2018 11:51
מאיר רובינשטיין

הקרב בין 'שלומי אמונים' ל'דגל התורה': סיעת 'דגל התורה' בביתר עילית, שהחרימה ביום שלישי את ישיבת המועצה החגיגית, בעקבות החלטת 'שלומי אמונים' לעכב את מינוי יו"ר 'דגל' בעיר, דודי זלץ, לתפקיד סגן ראש העיר – הגישה הבוקר (חמישי) כתב תביעה נגד ראש העיר, מאיר רובינשטיין, בדרישה שיקיים את ההסכם הקואליציוני.

כפי שדווח בחרדים 10, הסיבה לעיכוב המינוי של זלץ היא נקמה בהתנהלות של 'דגל' בעיר בית שמש, לאחר שארבעת נציגי הסיעה הליטאית צירפו אליהם את משה אבוטבול – המסרב לפי שעה לפרוש לטובת נציג אגו"י – והחליטו כרוב בסיעת יהדות התורה, למנוע את מינוי נציג 'שלומי אמונים' לסגן בשכר של ראש העיר עליזה בלוך.

בכתב התביעה שהוגש לבית דין צדק בביתר עילית נאמר:  "ביום ט"ו בחשוון תשע"ט חתם מאיר רובינשטיין (להלן: הנתבע), בתפקידו כיושב ראש אגודת ישראל – ביתר עילית, בכתב ידו על הסכם מחייב מול דגל התורה – ביתר עילית (להלן: התובעת), בו נכתב כלהלן:

'מוסכם בזה בין אגו"י ביתר לדגה"ת לגבי הבחירות הבעל"ט בכ"א חשוון תשע"ט. א. דגה"ת תקבל סגן בשכר ותיק החינוך ותיק עירובין ומקוואות. ב. ייעשה כל מאמץ לפתור את בעיית המים בשב"ק עצהיו"ט למחמירים בדבר ה'. ג. חלוקת כל המשאבים העירוניים ייעשה בשיוויוניות ויחסיות ע"פ הנוהל והחוק. ד. דגה"ת המקומית והארצית ומועצת גדולי התורה של דגה"ת תתמוך במוצהר במאיר רובינשטיין לראשות העיר. ובעה"ח לכבוד אחדות עירנו המעטירה ולכבודם של בני התורה היק' בעירנו. מאיר רובינשטיין'.

ב'דגל' טוענים כי הסיעה מלאה את חלקה בהסכם, כאשר הצהירה שוב ושוב על תמיכה ברובינשטיין לראשות העיר – והם מפרטים כיצד: "במכתב רשמי שפרסמה מועצת גדולי התורה של דגל התורה; בכנס אלפים שנערך בעיר בראשותו של רשכבה"ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, בו הוזמן הנתבע אל הבמה, ויושב ראש דגל התורה הארצית, ח"כ הרב משה גפני, הצהיר בנוכחות מרן שר התורה ובפני האלפים כי גדולי התורה והמפלגה תומכים בנתבע וקוראים להצביע עבורו לראשות העיר; בפרסום הודעות רשמיות מספר פעמים בעיתון יתד נאמן, ביטאונה הרשמי של דגל התורה; בפעילות קמפיין אינטנסיבית שנערכה על ידי התובעת למען בחירתו של הנתבע, כולל פרסום מודעות הקוראות לתומכי המפלגה להצביע עבור הנתבע, עריכת כנסים משותפים, שיתוף פעולה בין מטות הבחירות ועוד ועוד".

ב'דגל' מדגישים: "כל פעילותה של דגל התורה הארצית והמקומית, שכללה כאמור התגייסות נרחבת, למען הנתבע, לא נעשתה אלא על בסיס ההסכם שעליו חתם הנתבע".

בדגל מוסיפים כי בשבועות שלאחר הבחירות "קיים הנתבע שיחות משא ומתן רבות עם נציג התובעת, בהן הגיעו הצדדים לסיכומים על כניסת התובעת לקואליציה בראשות הנתבע בתמורה לתיקים נוספים על אלו שעליהם התחייב הנתבע בסעיף א'. זאת, בעקבות גידול משמעותי שנרשם בכוחה של התובעת במועצת העיר, כשהיא מכפילה את כוחה במספר הנציגים".

לטענת 'דגל', "התיקים שעליהם התחייב הנתבע בסעיף א' בהסכם ובסיכומים הבאים, הינם חיוניים ביותר עבור התובעת גם עבור יישומם של סעיפים ב' וג', להם היא מייחסת חשיבות עצומה בכדי להבטיח כי ציבור בוחריה יקבל מהעירייה את השירותים המלאים המגיעים להם בזכות ככל יתר תושבי העיר, בכל התחומים וההיבטים".

דודי זלץ

דודי זלץ. צילום: Aharon Krohn/Flash90

סיעת דגל ממשיכה בכתב תביעה: "בשלב הבא הודיע הנתבע לתובעת כי בכוונתו לקיים ישיבת מועצה, ובה לקיים באופן את התחייבותו, ולמנות את נציג התובעת לסגן ראש העיר בשכר, תוך הבטחה כי יתר הפרטים הנכללים בהסכם יקויימו במלואם בשלב הבא ובתוך שבועות ספורים.

"על כך שיישום ההתחייבות נועד להתבצע בשלב זה ניתן ללמוד מנוסח הזימון שהפיץ הנתבע לחברי המועצה, בו הצהיר כי בכוונתו למנות סגנים. בפועל, כאשר כונסה הישיבה, חזר בו הנתבע לפתע והעלה בפני חברי המועצה הצעה למנות רק את נציג סיעת ש"ס למ"מ וסגן ראש העיר, תוך התעלמות בוטה מהתובעת ומההסכם בין הצדדים".

ב'דגל' קובעים: "מדובר בהפרה גסה של ההסכם אשר נחתם בין הצדדים, כשהנתבע, וגורמים המזוהים עמו, מספקים כתירוץ לאופן התנהלותם זה, טיעון תמוה שלפיו השפלה פוליטית שספגו לדבריהם בערים אחרות מצד גורמים כאלו ואחרים. למותר לציין כי ההסכם שנחתם בין הצדדים, ושאת חלקה בו מילאה כאמור התובעת במלואה, לא כלל התניה כלשהי הקשורה לערים אחרות, או לכל מאבק פוליטי אחר שאיננו קשור לעיר".

הם מוסיפים: "חשוב לציין גם כי לפני חתימתו ציין הנתבע כי הוא חותם 'לכבוד אחדות עירנו המעטירה ולכבודם של בני התורה היק' בעירנו'. אין ספק בכך שהתעלמות ממפלגה המייצגת את ציבור הבוחרים השני בגודלו בעיר אינה מסייעת באופן כלשהו לאחדות עירנו המעטירה, ואף מאיימת לנסות ולפגוע בה – תרחיש שממנו מעוניינת התובעת להימנע בכל מחיר, מה שגרם לה להוביל לפני הבחירות את חתימת ההסכם, שאפשרה את התמיכה בנתבע בבחירות.

"הפרת ההסכם החתום והזלזול בנציגם של בני התורה בוודאי גם שאינם מכבדים את בני התורה היקרים, ובוודאי שלא לכך שתתבצע 'חלוקת משאבים בשיוויוניות ויחסיות', בהתאם להתחייבותו של הנתבע בסעיף ג'.

"בהתחשב בכל המתואר, מבקשת התובעת מבית הדין להורות לנתבע על פי דין תורה, לקיים לאלתר את ההסכם שעליו חתם בכתב ידו כפי שמצו"ב כאמור, ללא כל שיהוי ועיכוב בתירוצים כאלו ואחרים".

על כתב התביעה חתומים דוד זלץ – חבר מועצת העיר ויו"ר דגל התורה ביתר עילית, יוסף שטרית – חבר מועצת העיר, אברהם יודייקין – חבר מועצת העיר, חיים ברגר – חבר מועצת העיר, ישראל הנאו – מזכיר הסיעה, חננאל שם טוב – חבר הסיעה, ערן בן פורת – חבר הסיעה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות