בוגי יעלון: "אמרתי שאין מנהרות כדי להרגיע, בשביל ביטחון מותר לשקר"

טען בעבר: "בצפון לא גילינו עד היום שום דבר, אין סיבה טובה לחיזבאללה לחפור מנהרות" • כעת הוא מסביר: "לא רציתי להזעיק את החיזבאללה, שיידעו שאנחנו יודעים" • והוא לא חושש שעיתוי המבצע פוליטי: "מי שעשה זה הצבא, זה שפוליטיקאים עושים הון פוליטי זה סיפור אחר. יש הגזמה"
אריה ריבקינד
כ"ח כסלו התשע"ט / 06.12.2018 11:01
מגן צפוני

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון התייחס היום (חמישי), בריאיון שהעניק לגלי צה"ל, למבצע 'מגן צפוני' להשמדת מנהרות חיזבאללה בגבול לבנון.

"אמרתי ב-2016 שאין מנהרות למרות שידעתי שיש, כדי להרגיע את תושבי הצפון", הודה יעלון – והסביר: "בשביל הביטחון מותר לשקר".

יעלון טען עם תחילת דבריו, כי הוא לא חושש שההחלטה בדבר עיתוי המבצע הצבאי הרגיש התקבלה בשל מניעים פוליטיים.

"מי שעשה זאת זה הצבא, זה שפוליטיקאים עושים הון פוליטי זה סיפור אחר. יש הגזמה קצת, אבל מקווה שזה לא מזיק, אבל ההחלטה המקצועית והיוזמה התקבלה בתוך הצבא".

שר הביטחון לשעבר טען שארגון הטרור עדיין מורתע, ומאזן האימה בין צה"ל לחיזבאללה מוביל לשקט באזור. "כל עוד מאזן האימה הזה בצפון קיים, נכון לשמור עליו וצריך להתכונן לסבב הבא כשידינו תהיה על העליונה ולא לחפש טריגרים להסלמה כעת.

"הם מורתעים יותר – אם הם לא היו מורתעים הם היו יורים עלינו כל יום, כל שבוע, היו מכניסים אותנו למלחמת התשה כפי שהיה בשנות ה-2000 אחרי הנסיגה".

במהלך הריאיון הושמעה לשר לשעבר הקלטה שלו משנת 2015 בה הוא טוען: "בצפון לא גילינו עד היום שום דבר, אין סיבה טובה לחיזבאללה בצפון לחפור מנהרות, אפשר להתגנב בוואדיות ולא צריך להשקיע במנהרות".

בתגובה, אמר יעלון שלא רצה להבהיל את התושבים, וגם רצה לשטות בארגון הטרור. "לא רציתי רק להרגיע, לא רציתי להזעיק את החיזבאללה – שידעו שאנחנו יודעים", טען. "אני כל הזמן בעניין הזה דיברתי כאילו אין, אבל משנת 2014 נערכנו ועשינו את כל הפעילות".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות