הגר"מ מאזוז הפתיע: "ממליץ לבחור בליאון כי הוא אוהב תורה ולומדיה"

ראש ישיבת כיסא רחמים ומנהיגה הרוחני של 'יחד', מפרסם מכתב בו הוא קורא להצביע למשה ליאון • למרות שליאון נחשב מועמד של אריה דרעי, אלי ישי העדיף את "קדושת ירושלים"
אריה ריבקינד
ה' כסלו התשע"ט / 13.11.2018 01:58
הרב מאזוז

הגר"מ מאזוז, ראש ישיבת כיסא רחמים ומנהיגה הרוחני של 'יחד', מפרסם אמש (שני) מכתב בו הוא ממליץ להצביע למועמד משה ליאון בבחירות לראשות העיר ירושלים שיתקיימו היום.

תחת הכותרת "לכל מאן דבעי" – כותב הגר"מ מאזוז: "אני ממליץ לבחור במר משה ליאון לראש העיר ירושלים, כי הוא אוהב תורה ולומדיה, וישמור על קדושת ירושלים בע"ה. ולשומעים יונעם".  

מכתב ההמלצה נכתב לאחר שיו"ר 'יחד' אלי ישי אלי שוחח עם ראש הישיבה, זאת לאחר שהופעלו לחצים רבים שלא להתערב.

"לאלי עצמו ברור שלא היה קל לתמוך במשה ליאון, שנחשב מועמד של יריבו אריה דרעי", מספר גורם ב'יחד' לחרדים 10. "אבל אלי הסביר לראש הישיבה  מי זה עופר ברקוביץ – ומה המשמעות עבור ירושלים, אם הוא ייבחר".

בעקבות שיחה זו החליט הגר"מ מאזוז לצאת עם מכתב תמיכה.

אלי ישי צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "פנה אלי משה ליאון הי״ו וביקש את תמיכתו הפומבית של מרן ראש הישיבה שליט״א במועמדותו לראשות העיר י-ם.

"הצגנו בפני ראש הישיבה את מכלול השיקולים העומדים על הפרק, וכמו תמיד, מרן הכריע כפי שראה בעיני קודשו על פי דעת תורה. זו דעת תורה שניצבת בגאון מעל כל מחלוקת פוליטית, חריפה ככל שתהיה!"

הרב מאזוז, משה ליאון

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    אלי ישי שומע לדעת תורה
    13/11/2018 13:58
    יעקב ועקנין
  1. כמו שכולם יודעים דרעי לא שמע למרן שאמר בקולו "דרעי עצמאי מידי הוא לא ישמע לי " רק אלי ישי מציית לרבנים הוא איש אמת גם אם היא כואבת כי חרדי לא עושה מה שנראה לו ולא מערבב את הרבנים כמו דרעי אלי ישי יצליח בגדול