הגרי"ג אדלשטיין: 'אם משה ליאון לא ייבחר יהיה חילול ה' ממש!'

ב'כינוס חירום למען ירושלים' שהתקיים בביתו בבני ברק, אמר הגרי"ג אדלשטיין: "אם יש מי שנמנע מהצבעה - זה חילול השם! יכול להיות שיש יחידים שיש להם איזה טענות, אבל זה לא שייך לעיקר הדבר" • "לא לדבר דברי ביקורת על מי שהוא לא איתנו, לא לדבר ביקורת, וגם לא לחשוב"
יוסף גרינבוים
א' כסלו התשע"ט / 09.11.2018 14:00
הרב גרשוןן אדלשטיין, המועצת, דגל התורה

בכינוס חירום שהתקיים הבוקר (שישי) בביתו של הגרי"ג אדלשטיין ברחוב ראב"ד בבני ברק לטובת מועמדתו של משה ליאון בבחירות בסיבוב שני בירושלים, אמר הגרי"ג כי ההחלטה כיצד להצביע בירושלים, "היתה על פי יישוב הדעת, הרבה זמן, בכל הפרטים שיהיה על פי דין, שהכל יהיה על פי דין תורה, ללא שום חשבונות אחרים!"

בכינוס החירום השתתפו הגר"ד לנדו, הגרב"ד פוברסקי, הגרמ"ה הירש, הגר"ד כהן, הגר"נ זוכובסקי, הגר"ב סולוביצ'יק, ועשרות נציגי שכונות מירושלים.

אתר חרדים 10 עם משאו המלא של הגרי"ג במעמד:

"כבר שמענו את הצורך הגדול והחיוב הגדול להצביע שייבחר ראש העיר בירושלים משה ליאון, אחרת זו סכנה גדולה מאד, סכנה לכל ענייני היהדות, שבת, כשרות, חינוך, כל ענייני הדת, ויש חשש שיכול להיות חילול השם. אם הוא לא ייבחר יהיה חילול השם ממש!

וחילול השם זה דבר איום.

צריכים לדעת, שכל מה שעשינו, כל ההחלטה הזאת בירושלים, בבחירות, היה על פי יישוב הדעת, הרבה זמן, עם יישוב הדעת בכל הפרטים שיהיה על פי דין, שהכל יהיה על פי דין תורה, לא שום חשבונות אחרים! רק לפי ההלכה שכך אנחנו חייבים לעשות, לפי דיני התורה.

דיני התורה היה שיקול הדעת גדול מאד, עם בירור כל הפרטים איך ומה דיני התורה במקרה הזה, וזה הוכרע על ידי שיקול הדעת שכך הדין, כך דיני התורה.

ולכן באמת אם יש מי שנמנע מהצבעה זה חילול השם! יכול להיות שיש יחידים שיש להם איזה טענות, עניינים פרטיים שיש להם טענות שהם מאוכזבים, אבל זה לא שייך לעיקר הדבר, כי זה ענין של חילול השם, של צורך הציבור, ומי שיש לו טענות צריך למצוא איזה עצות איך לפתור את הבעיות האלה שיש לכל אחד, למצוא איך לפתור את זה באיזה צורה שהיא, אבל זה לא פוטר את אף אחד מחילול השם. זה קידוש השם או חילול השם!

כל מי שמצביע עבור מה שצריך להצביע זה קידוש השם, הוא משתתף בקידוש השם, מה שיש יותר מצביעים זה יותר קידוש השם, וכל אחד יש לו חלק בקידוש השם, ואם נמנע אזי ההיפך, ויכול להיות, החשש הוא גם שיכול להיות חס ושלום מה ששמענו קודם, רחמנא לצלן מה שיכול להיות.

אנחנו צריכים גם זכויות, זכויות להצלחה, הציבור צריך זכויות. והזכויות יש כמה זכויות. לא לדבר דברי ביקורת על מי שהוא לא איתנו, לא לדבר ביקורת, וגם לא לחשוב, מפני שכל דיבור וכל מחשבה זה קטרוג, בשמים – יודע מחשבות, ואנחנו לא רוצים לקטרג, אלא לדון לכף זכות! גם במחשבה, לא לחשוב אפילו מחשבה של לכף חובה, כבר דיברנו על זה, לא לחשוב על זה בכלל.

הם שוגגים, אנוסים, אפשר למצוא כף זכות, אם לפי מידת הדין אז מי יעמוד לפניך בדין, ומי שדן לכף זכות ולא מדבר ולא חושב דברי ביקורת, יש לו זכות של מידה כנגד מידה שגם בשמים ידונו אותו לכף זכות. חשוב מאד לדעת את זה.

ובעזרת השם נזכה באמת בזכות המעשים הטובים שלנו, וסתם חיזוק בכלל, חיזוק בתורה וחיזוק ביראת שמים, כל חיזוק, מי שמתחזק בכל מה שצריך להתחזק הוא מזכה את הרבים, הוא מזכה את עצמו בעולם הזה ובעולם הבא ומזכה גם את הציבור, זה משפיע, כך ידוע, שכל אחד משפיע, מה שהוא – הוא משפיע, אפילו בלי שהוא מדבר. לכן מה שאנחנו יותר נתחזק בכל הדברים האלה, בכל מה שצריך חיזוק, בתורה, במידות טובות, וביראת שמים וכל מה שצריך, נזכה בזכות זה להצלחה להשפעה בירושלים גם כן, שהכל יהיה טוב כמו שצריך".

צילום: שוקי לרר

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  חילול ה' והחסידות יהיה עם ליאון יבחר
  10/11/2018 19:38
  קידוש
 1. חרדים שבחרו לא לבחור בחרדי זה לעצמו חילול הקודש ואת התוצאות השונאים והמחבלים עם בני הדודים השחורים ישלמו בעוון

 2. חילול ה'???
  11/11/2018 14:11
  דודי
 3. ולהתנגד ליוסי דייטש ולמנוע את בחירתו זה לא חילול ה'?