"עם הבשר והדם" • ראש חזיר נתלה בביכנ"ס ברמת השרון

ראש חזיר נתלה בכניסה לבית הכנסת • המשטרה חוקרת • הגבאי: "הזדעזעתי. לא תמונה או פסל - ראש חזיר ממש מזעזע שבתוכנו יש דבר כזה" • ראש העיר: "לא אתן לגורמים קיצוניים לייצר פה קרע" • ח"כים: "‏80 שנה לליל הבדולח והאנטישמיות מרימה ראש גם בארץ ישראל"
חיים טוויל
א' כסלו התשע"ט / 09.11.2018 10:33

מעורר חלחלה: אלמונים תלו הבוקר (שישי) ראש של חזיר בכניסה לבית הכנסת 'סוכת שאול' הממוקם ברחוב רבנו תם 4 ברמת השרון.

מתפללי בית הכנסת שנדהמו לגלות את המעשה הזעיקו את המשטרה, שפתחה בחקירה של נסיבות האירוע.

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר התקבל דיווח במשטרת ישראל על תלית ראש חזיר בכניסה לבית כנסת בעיר. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום. נסיבות האירוע נבדקות. נפתחה חקירה".

אלי עלמני, גבאי בית הכנסת ב-25 השנים האחרונות, סיפר לחברת החדשות: "הזעיקו אותי מהבית כי אמרו לי שיש ראש של חזיר במקום. באתי מיד לראות מה שקרה והזדעזעתי לראות את הדברים האלה.

"לא תמונה או פסל – ראש חזיר ממש עם הבשר והדם עליו. מזעזע שבתוכנו יש דבר כזה", תיאר הגבאי.

גורמים ברמת השרון אומרים כי המעשה הנורא "כנראה קשור לבחירות החוזרות, בהן עלה נושא ההדתה בעיר".

ראש חזיר

צילום: דוברות המשטרה

ראש העיר רמת-השרון, אבי גרובר, הגיב: "יום שישי, רגע לפני בחירות. את המקרה המזעזע בבית הכנסת תחקור המשטרה ואני בטוח שהיא תדע להגיע למי שעשה זאת ולהעמידו לדין.

"לא אתן לגורמים קיצוניים לייצר פה קרע, הסתה ושיסוי. אין להם מקום ברמת השרון ואין להם מקום בחברה הישראלית בכלל. רמת השרון היתה קהילה אחת ותישאר קהילה אחת – דתיים וחילונים, גברים ונשים, אשכנזים ומזרחים…  קהילה אחת, שבה מתקיימת אחדות של ניגודים.

"אני מבקש מכולם לנשום. לזכור שיש בחירות, והרבה יותר חשוב יש את היום, את הימים ואת השנים שלאחר הבחירות".

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי: ״הזדעזעתי עד עמקי נשמתי מפשע השנאה המקומם והנפשע הבוקר ברמת השרון. ראש חזיר נתלה בשער כניסה לבית כנסת.

"מעשה תועבה שאם היה קורה באחת ממדינות העולם היינו כולנו זועקים ונזעקים. חייבים לחקור מיד, לעצור את האחראיים ולהביאם לדין!״

גבאי בית הכנסת I צילום: באדיבות המצלם

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן בטויטר: "‏80 שנה לליל הבדולח והאנטישמיות מרימה ראש גם בארץ ישראל. ההסתה המתמשכת נגד דתיים ברמת השרון עלתה היום שלב בדמות ראש של חזיר שהונח בפתח בית כנסת. חייבים לעצור את זה עכשיו."

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי: "בתזמון מזעזע, כשבארץ ובעולם מציינים 80 שנה לליל הבדולח, בו הוחרבו מאות בתי כנסת בגרמניה ובאוסטריה, נתלה ראש חזיר בבית כנסת ברמת השרון. האם המסע האנטישמי הזה יסתיים כשיכריזו על רמת השרון שהיא 'ריקה מיהודים דתיים'?"

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר, כי מדובר בפשע שנאה חמור ומקומם, כלשונו. "אני קורא למשטרה לחקור מיד מי עומד מאחורי המעשה, ומקווה מאוד שלמבצעים אין קשר למערכת הבחירות המקומית. אל לנו לשכוח כי גם לאחר הבחירות, נמשיך לחיות יחד – דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים – וההסתה לא תשנה זאת״.

ח"כ מוטי יוגב: "הצבת החזיר בפתח בית הכנסת ברמת השרון, מוכיחה שקמפיין ה'הדתה' הפך למסע הסתה. אבי ז"ל שעלה מברלין ערב השואה, בוודאי לא היה מאמין שיחזה במראה אנטישמי כזה כאן במדינת ישראל.

"על מנהיגי הציונות החילונית לעשות חשבון נפש, לבדוק אם לא הלכו רחוק מדי במאמציהם לעקור את תורת ישראל מליבות ילדיהם".

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  ראש חזיר תלוי בבית-כנסת ספרדי
  09/11/2018 11:01
  עמית...
 1. מעשה פרובוקציה והמשטרה תניח ידה על האחראים!!

 2. קרניזם
  09/11/2018 14:13
  דרור
 3. מזעזע עוד יותר המנהג הברברי של עינוי חיות והתעללות בהן ולבסוף שחיטתן וזלילת בשרן.

 4. אילו היה מדובר בכנסיה ועל אחת כמה וכמה במסגד
  10/11/2018 19:25
  בילי
 5. כבר מזמן היו עוצרים חשודים.
  אך ע"פ מורשת ליל הבדולח, פגיעה בבתי כנסת ….