נפטר מדום לב: ראש מועצת טלזסטון אברהם רוזנטל ז"ל

אברהם אהרון רוזנטל ז"ל, ראש מועצת טלז-סטון, נפטר הלילה בגיל 71, לאחר שלקה בדום לב • כיהן כראש המועצה מאז 1996 • לקראת הבחירות, ניסו ב'דגל' להדיחו, אולם לאחר מו"מ עמו הוחלט למנות את יצחק רביץ כסגנו - בעוד רוזנטל התחייב כי יפרוש בעוד כשנה
יוסף גרינבוים
א' כסלו התשע"ט / 09.11.2018 04:05
רוזנטל

תדהמה בציבור החרדי: אברהם אהרון רוזנטל ז"ל, ראש מועצת קרית יערים-טלז-סטון,  נפטר הלילה (ליל שישי) באופן פתאומי, בגיל 71, לאחר שלקה בדום לב.

לקראת השעה 2:00 בלילה הוזעקו כוחות הצלה אל ביתו בטלז-סטון. הכוננים פתחו מיד בפעולות החייאה, שנמשכו כשעה, אולם למרבה הצער לא נותר להם אלא לקבוע את מותו.

המנוח ז"ל כיהן כראש המועצה המקומית קריית יערים מאז שנת 1996.

הוא נולד בשנת תש"ח בירושלים. למד בישיבת עץ חיים, ולאחר מכן למד בישיבת אמשינוב, שם למד אצל הגר"ש אוירבך זצ"ל.

לאחר חתונתו התגורר  ברחובות, שם עבד כעוזרו של רב העיר, הגאון רבי שלמה קוק. לאחר הסתלקותו של הרב קוק עבד בחשבות בחברת עתירות מדע, המסונפת לכור תעשיות. עבד גם כחשב בתלמוד תורה המסורה, מכון ירושלים ומוסדות נוספים.

עם הקמת קריית יערים עבר להתגורר ביישוב, והיה מראשוני המתיישבים.

בשנת 1995 מונה כחבר בוועד היישוב, וניהל את מחלקת החינוך. בשנת 1996 התמודד לראשות המועצה לאחר פרישת דוד יפרח, ראש המועצה הקודם, ובתמיכתו של רב היישוב, אריה שולמן.

רוזנטל רואה עצמו כחסיד סדיגורה, בעקבות פגישה שנערכה בשנות ה-70 עם האדמו"ר רבי אברהם יעקב פרידמן (השלישי).

בשנת 2013, לאחר שנים רבות שלא התקיימו בחירות ביישוב, התמודדה מול רוזנטל רשימה חדשה בשם 'איחוד הקהילות למען טלזסטון' בראשות דב בקשט, וזכתה בשלושה מקומות במועצה.

רוזנטל

ראש המועצה, אברהם רוזנטל ז"ל. צילום: יחצ

לקראת הבחירות המקומיות לראשות המועצה שנערכו לפני 10 ימים, הציבה מפלגת 'דגל התורה', שתמכה עד אז ברשימתו 'כן לקריה', את יצחק רביץ, מי שכיהן כסגן ראש העיר ביתר עלית -  כמועמד לראשות המועצה.

למרות החלטת 'דגל', הודיע רוזנטל כי יתמודד לראשות המועצה עם רשימתו.

לבסוף, לאחר משא ומתן של ראשי 'דגל' מול רוזנטל, הוחלט למנות את יצחק רביץ כסגנו של רוזנטל, בעוד רוזנטל התחייב כי יפרוש בעוד  כשנה.

הלילה, כאמור, הוא נפטר.

לפי החוק, כעת ייערכו בחירות מיוחדות ביישוב – לראשות המועצה בלבד.

הותיר אחריו את רעייתו ושלושה ילדים.

מסע הלוויתו יוצא הבוקר ב-10 מבית הכנסת חסידים ברחוב הרב בלוך, בכניסה לקרית יערים טלז סטון.

'דגל התורה' פרסמה הודעת אבל:

"דגל התורה" אבלה וכואבת על פטירתו הפתאומית של ראש מועצת קרית יערים, הרב אברהם רוזנטל ז׳ל, שהיה עשרות שנים בהנהגת קרית יערים, טלז סטון, ופעל לפיתוחה ושגשוגה של הישוב, ועסק רבות לאורך כל השנים למען הציבור ולמען פיתוח הישוב וקידומו, ובמשך כל השנים שמר על צביונה והיותה עיר חרדית קריה נאמנה. ההלוויה תתקיים היום בשעה 10:00 , וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה׳.

אצל הגרי"ג אדלשטיין והגר"ח קניבסקי I צילום: יעקב נחומי

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  נראה
  09/11/2018 07:25
  ביילה
 1. שהבחירות לא עושות טוב לרבנים

 2. חכמים הזהרו בדברכם
  09/11/2018 09:55
  יעקב יעקובזון
 3. חכמים הזהרו בדברכים כבר לפני הבחירות הרגו את הרב רוזנטל המעשה המכוער שעשו למנות אדם אחר תחתיו , אפי שזה יכנס לתוקף רק בעוד שנה , אבל אדם עם עשיה של שנים רבות ללכת ולתת לו בעיטה , זה ממש רצח אופי , ואיך הוא יכול להלך ברחבי טלזסטון, ממש שפיכותדמים שאין כמוה, אולי הגיע הזמן שקצת יתנהגו כמתחייב בהלכה ובמוסר

 4. נפטר משברון של
  10/11/2018 21:03
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 5. ליתר דיוק